Προς το περιεχόμενο

μαγνητης "μονοδιπλος" σε strat.τι απογοητευση!


chrismes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε μια αμερικανα εβαλα ενα μονοδιπλο JBjr "bridge" .

ηθελα στην 1η θεση του επιλογεα να εχει λιιιγο περισσοτερο "γκαζι" .

η κιθαρα εχασε τον χαρακτηρα της !!!!

πανε τα πριμα , παει η 2η θεση που γ....ε  ο ηχος , και η κιθαρα σκληρυνε  .

πολυ μουντιλα.

ποιος αλλος μαγνητης παει σε αυτην την θεση να μου δινει γκαζι αλλα με ηχο strat ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

nothing is free..

οταν τον split-αρεις εξακολουθει να ακουγεται χαλια η δευτερη θεση?

αν ναι τοτε δοκιμασε κατι σε P9O

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε chrismes συγνώμη γυρεύοντας πήγαινες....

 

ήθελες λιιιιιγο περισσότερο γκάζι από τον μονό στο bridge χωρίς να αλλάξει ο χαρακτήρας του και πήγες και έβαλες διπλό;;; Άλλο το ένα και άλλο το άλλο.

 

Τι μαγνήτη φόραγε η κιθάρα πριν (ή αν δεν ξέρεις πες μας για ποιά μιλάμε);

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήθελες λιιιιιγο περισσότερο γκάζι από τον μονό στο bridge χωρίς να αλλάξει ο χαρακτήρας του και πήγες και έβαλες διπλό;;;

και JB μαλιστα.. ;D

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κιθαρα εχασε τον χαρακτηρα της !!!!

πανε τα πριμα , παει η 2η θεση που γ....ε  ο ηχος , και η κιθαρα σκληρυνε  .

πολυ μουντιλα.

 

Ε, αναμενομενο ηταν αυτο...ειδικα για την θεση 2....Ο lindy fralin ξερω οτι φτιαχνει καποιους καλους πιο "hot" μονους.... http://www.fralinpickups.com/stratstyle.asp  (μονο ο μονος θα εχει ηχο strat)..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά όλα αυτά Chrismes. και γώ στην American stard '84 JBjr έχω στην γέφυρα, και παραμένει η πιό "γλυκιά" μου Fender strat ever. Όσο γκάζι χρειάζομαι για ροκιές, "στρογγυλό" ήχο γιατί είναι Duncan πώς να το κάνουμε, και φυσικά ένα σπλίτ με push - pull διακόπτη στο vol για να μην χάνουμε και την ωραία αίσθηση της 2ης θέσης που είναι 2 μονοί.

 

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση πως ένας SD μαγνήτης κάνει "μουντή" μιά stratocaster, και μάλιστα όταν αυτός ο μαγνήτης δεν χαρακτηρίζεται "στενός", είναι κλασσικός, τον τοποθετούν χιλιάδες χιλιάδων κιθαριστών σε αυτή την θέση, είναι τόσο bright, τόσο μεσαίος, τόσο χαρακτηριστικός θα έλεγα, που είναι κουφό ότι σου ακούγεται μουντός!!!!!!

 

Μάλλον δεν σου αρέσει ο μαγνήτης ή περίμενες άλλο αποτέλεσμα, γιατί η τοποθετησή του σε μιά Αμ στράτ, είναι η κλασσικότερη των πρώτων αλλαγών, για κάποιον που θέλει λίγο γκάζι - όγκο παραπάνω στην γέφυρα... Φαντάσου να έβαζες έναν SD hot rail για παράδειγμα που έχει ακόμα περισσότερο γκάζι. Αλήθεια τί Αμερικάνικη κιθάρα είναι? Fender Highway? standard?

 

Αλήθεια σε τι ενισχυτή παίζεις?

 

 

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα ειδα οτι εχεις ποσταρει το θεμα σε λαθος section....στο "guitars and basses.." πρεπει να μπει...

Το μετακίνησα εγώ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος αλλος μαγνητης παει σε αυτην την θεση να μου δινει γκαζι αλλα με ηχο strat ?

 

Εγω εχω καταλαβει οτι ο φιλος μας θελει πιο "hot" ηχο μονου και οχι διπλο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου