Προς το περιεχόμενο

ARTEC pedals??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά

 

ψάχνοντας για αναλογικά delay, έπεσα πάνω σ'αυτή την εταιρία

ιδού και η επίσημη σελίδα

http://www.artecsound.com/

 

είναι πολύ φτηνά, και τα χαρακτηριστικά τους υπόσχονται πολλά..

ενδεικτικά αναφέρω για το Artec Analog Delay που είναι πολύ φτηνό, και διαθέτει μέχρι και true bypass

 

έχει κανείς δοκιμάσει ποτέ πεταλάκια αυτής της εταιρίας? τι εντυπώσεις σας άφησαν?

 

ΥΓ: με το search βρήκα πολύ λίγα και σκόρπια πράγματα οπότε είπα να ανοίξω καινούριο θέμα να ταχουμε συγκεντρωμενα  :)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα προϊόντα της Artec γενικά είναι καλοφτιαγμένα, σκέψου ότι είναι ο κύριος προμηθευτής μαγνητών, onboard preamps και γενικά ηλεκτρονικών κλπ στα καλά κορεάτικα όργανα, όπως epiphone, ibanez κλπ.

Για πεταλάκια δυστυχώς δεν έχω άποψη αλλά πιστεύω πως θα είναι τουλάχιστον αξιοπρεπή.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το Artec Analog Delay και ειναι κατα την αποψη μου, χαλια! Προτιμησε κατι σε boss αλλιως για κατι πολυ ακριβο με analog ηχο, υπαρχουν αρκετες επιλογες, αρκει να τα σκασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παίξει και περάσει έναν Α χρόνο με ένα fuzz τους και με το κουρδστήρι τους. Το κουρδιστήρι είναι καλό και βολικό, κι επίσης πρωτότυπο στο σχεδιασμό του με μεγάλα leds που σχηματίζουν γράμματα και σχέδια στον πίνακα.

 

Το fuzz, αν και καλό σαν concept, ήταν πολύ μέτριο ακουστικά, και σχεδιαστικά είχε μερικά ελαττώματα προχειρότητας (πχ το καπάκι της μπαταρίας έφτανε πιο κάτω από τα τέσσερα... στηρίγματα του πεταλιού). Επίσης, αρνιόταν πεισματικά να δουλέψει με μετασχηματιστή χωρίς θόρυβο, και μόλις του βάλαμε μπαταρία ο θόρυβος εξαφανίστηκε. Οπότε η γνώμη μου είναι ότι είναι κάπως προχειροφτιαγμένα πετάλια χωρίς quality control.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματι το fuzz της artec ειναι απαισιο αλλα το stereo chorus ειναι φανταστικο και μαλιστα true bypass(εχεις ηχο και χωρις μπαταρια στο πεταλι)

τα εχω και τα δυο  ;)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πουλάω ένα Artec analog delay... δηλαδή τι πουλάω...ψιλοχαρίζω... όποιος το θέλει 30 ευρώ...  ;D ;D ;D ;D ;D

εγώ πληρώνω και από πάνω για να το πάρει κάποιος ;D( αν και για

analog delay δεν ειναι καθόλου κακό συγκρίνοντας το με το αντίστοιχο maxon που κοστίζει τα 3πλασια)

απλά τελικά δεν είμαι analog στα delay.

ΥΓ : sorry taq που σε πήρα στον λαιμό μου εφόσον δεν σου κάνει ούτε εσένα…

 

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρέ σιγά.... λές και την πατήσαμε!!! Σε άλλον μπορεί να αρέσει τα μάλα... πάντως βολεύτηκα με ένα guyatone Japan. 8)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα μωρέ σιγά.... λές και την πατήσαμε!!! Σε άλλον μπορεί να αρέσει τα μάλα... πάντως βολεύτηκα με ένα guyatone Japan. 8)

και εγω με ενα πεταλακι της πλακας..

να δεις πως το λενε......nova delay!!! 8) 8)

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου