Προς το περιεχόμενο

ARTEC pedals??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

άλλο ένα πολύ καλό πετάλι της artec είναι το cool drive ειδικά για booster χρήση, το οποίο δίνει ένα πολύ όμορφο ζεστό και γλυκο χρώμα στα μεσαία, παρόμοιο με του soldano (και αυτό το έχω 8))

 

 

πολυ παιχταρας ο φουστης στο βιντεο :o

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες αργότερα...

Εγώ πάντως πουλάω ένα Artec analog delay... δηλαδή τι πουλάω...ψιλοχαρίζω... όποιος το θέλει 30 ευρώ...  ;D ;D ;D ;D ;D

ψαχνω να αγορασω αυτο που πουλας.. το δινεισ ακομα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Ας επαναφέρω το θέμα.Εχει ακούσει κανείς το vintage phaser της Artec;Θέλω ένα phazer να υπάρχει για μερικά κομμάτια και δεν έχω διάθεση να σκάσω πολλά.Αξίζει το κόπο η μπα;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ παιδιά είχα ένα blues overdrive της artec και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Θα μου πείτε γιατί δεν το έχω πια. με μάγεψε το tube overdrive της ibanez.

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΧΟΥΝ  ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟ PHASER KAI Ο COMPRESSOR. ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΠΑΙΔΙΑ. Ο COBRESSOR ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ SUSTAIN. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. ΟΜΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ COMPRESSORA ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ. ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΕΦΕΡΝΕ ΤΟ ΣΗΜΑ ΣΤΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΗΧΗΤΙΚΟ ΚΥΜΑ. ΤΟ PHASER ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ. ΓΙΑ ΨΥΧΕΔΕΛΕΙΕΣ. ΑΝ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο κακό με το Turbo Compressor κατα την ταπεινή μου άποψη ειναι οτι δεν εχει ενα level/volume knob οποτε καθε φορα που το ενεργοποιείς μπουστάρει θελεις δεν θελεις και μπουστάρει και πολύ (για αυτον και μονο τον λογο δεν το κράτησα)...με το hiss control δεν ακουσα καποια διαφορα ακομα και σε ακραιες ρυθμίσεις αλλα το καλο ειναι οτι - και παλι στην περιπτωση μου- το συγκεκριμένο πεταλι δεν θα το χαρακτήριζα θορυβώδες...

 

Το ADL-2 το εχω εδω και πολυ καιρο και εχει μεινει στo pedalboard μου...δεν ειμαι πολυ φαν του delay, για ενα-δυο κομματια μου το πηρα και για ψυχεδελικους πειραματισμους...προσωπικά μου αρέσει παρα πολυ το συγκεκριμένο, είναι απλό, μου αρέσει το ηχοχρωμα του και το ποσο ευκολο ειναι να το βαλεις σε φαση self-oscillation...

 

Το προβλημα με το καπάκι της μπαταρίας γινεται σχεδον ανυπαρκτο στην περιπτωση που καποιος θελει να τα βαλει στο pedalboard του με velcro...

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μήπως έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο απ' τα wah. Με ενδιαφέρει το artec apw-7 συκγεκριμένα αν και δεν ξέρω αν αξίζει τα λίγα παραπάνω λεφτά για το wish control.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα στην παρέα του noiz!

 

Ξεθάβω το θέμα γτ τελευταία σε στιγμές καψίματος στο σαιτ του Θωμά, πέφτω συνέχεια στα πετάλια της συγκεκριμένης εταιρίας και εντυπωσιάζομαι! Φοβερα specs, φαίνονται στιβαρές κατασκευές και από τιμές ασυναγώνιστα! Μήπως έχει κάποιο λάκκο η φάβα; Συγκεκριμένα ζαχαρώνω το dual booster της:

 

http://www.thomann.de/gr/artec_dbt1_dual_booster.htm

 

Το συγκεκριμένο βολεύει πολύ καθώς δίνει επιλογη ξεχωριστα volume  και gain και 2 κανάλια. Το έχει δοκιμάσει κανείς;; Αναρωτιέμαι καταρχάς αν  με το gain στο μηδέν θα είναι καθαρό volume booster όπως λέει και επίσης αν μπορεί να λειτουργήσει και ως overdrive πάνω σε καθαρό κανάλι αν τσιτώσεις το gain. Aν ισχύουν τα παραπάνω, μιλάμε για απίστευτα versatile πετάλι, σε σημείο να απορώ γτ δεν είναι στα top sellers του Θωμα! Τι λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου