Προς το περιεχόμενο

anne...


V.P.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά κοτζαμ Frusciante, το φτηνιάρικο BOSS Volume τι το θέλει? :-X

 

Πολύ καρμιριά έχει πέσει ρε αδερφάκι μου... ;D

 

Παντως αν εξαιρεσεις τα Moog πολυ φτηνιαρη και...ψηφιακo τον βλέπω τον John  :) :) με τοσα Digitech & Line 6 σιγουρα θα βρωμαει...ψηφιακίλα ο ηχος του ;D ;D (για να μην αναφερθω στα EH & BOSS πεταλια του :) :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Expression για τα Moog  ;)

 

Χάθηκε ο κόσμος να δώσει λίγα € παραπάνω και να πάρει κάτι πιο στιβαρό?

 

Λεφτά για κιθάρες έχει να δίνει, στα πεταλάκια όμως είναι τρελά ... καρμίρης  ;D ;D

 

Προτείνω να κάνουμε έναν έρανο, για να τον βοηθήσουμε τον άνθρωπο να πάρει ένα Ernie Ball  8) :P

 

ΥΓ: Ας πάρει μάθημα από τον ΘΕΟ:

 

gilmour.jpg

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=1255.msg12861#msg12861

 

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ένα απειροελάχιστο ζεστό od από τον Marshall

 

αυτο αποκλειεται απλα γιατι ο...200αρης Major ΔΕΝ βρωμιζει.... ;D γενικα ο Frusciante ειναι η τρανη αποδειξη οτι οι Marshall εχουν και πολυ καλα ΚΑΘΑΡΑ (ακου το Blood sugar....ειναι η αποθεωση του καθαρου ηχου στρατ+Marshall....) ;)

 

Πράγματι, μου είχε διαφύγει εντελώς, πολύ σωστός. Και ο Electric Wizard ήταν επίσης πολύ παρατηρητικός...  :) Πάντως, οι Silver Jubilee που είπατε ότι χρησιμοποιεί (δεν έχω ασχοληθεί με τα σετάπ του οπότε βασίζομαι στο προηγούμενο ποστ) έχουν διακόπτη για gain...  ;)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω οσους απαντησαν και ειδικα τον fleamail που φαινεται οτι εχει εξειδικευτει στο θεμα "εξοπλισμος frusciante"  ;D

 

και εγω για fuzz kai marshall σκεφτομουνα αλλα οι επιλογες μου ειναι περιορισμενες...to fuzz  της tonelab σε εναν dsl στο στουντιο , και δυστυχως το αποτελεσμα χανει αρκετα.... :-[ :-\ :-\

 

neck από strat με μια πολύ μικρή δόση από DS-1 (ή DS -2 που βλέπω και στη φωτό) σε ένα απειροελάχιστο ζεστό od από τον Marshall (& διαφωνώ ότι φαζάρει).

πολυ λιγο βαζεις και απο το ds και απο τον marshall  ;)  εχει πολυ βρωμια αυτος ο ηχος....το θεμα ds αντι για fuzz θα το ελεγξω γιατι υπαρχει ενα προχειρο αλλα νομιζω οτι τελικα fuzz ειναι το κολπο.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ηχογράφηση του Curtains (του δίσκου που περιλαμβάνει το συγκεκριμένο κομμάτι) έγινε πριν το stadium arcadium οπότε είναι σίγουρα (αν είναι fuzz) το big muff. Το English muffin ήρθε στις ηχογραφήσεις του SA.

 

Όλο το blood sugar είναι γραμμένο με τον Major όπως επίσης και το μπάσο.

 

Τέλος όπως έχει δηλώσει και ο ίδιος χαρακτηριστικό στοιχείο του ήχου του στα σόλα είναι το feedback που παίρνει από όλα αυτά τα θηρία συνδυασμένα μαζί! Στο studio τελευταία γράφει με ένα shure sm57 on axis στο κέντρο του μεγαφώνου και ένα ribbon royer 2 μέτρα μακριά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

 

Το link αυτό είναι λίγο απαρχαιωμένο! Ο showman έχει αντικατασταθεί με 2ο jubilee κι έχουν προστεθεί καμιά 20αριά πετάλια ακόμα 8)

 

pedal_board_002.jpg

παιδια το ασπρο διπλα στο muff ειναι το mxr micro amp????σαν transparent booster τι λεει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιδια το ασπρο διπλα στο muff ειναι το mxr micro amp????σαν transparent booster τι λεει???

 

υπάρχουν άπειρες κόπιες αυτού του πεταλιού, σχεδόν όλοι οι "πεταλάδες" φτιάχνουν από μια δική τους έκδοση! Είναι πολύ απλή κατασκευή και πάρα πολύ καλό πετάλι, εγώ έχω κάνει ένα από τις οδηγείς που δίνει αυτό το site και το έχω σχεδόν πάντα ανοιχτό. Αν πιάνουν τα χέρια σου με το κολλητήρι δοκίμασε το 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

παιδια το ασπρο διπλα στο muff ειναι το mxr micro amp????σαν transparent booster τι λεει???

 

υπάρχουν άπειρες κόπιες αυτού του πεταλιού, σχεδόν όλοι οι "πεταλάδες" φτιάχνουν από μια δική τους έκδοση! Είναι πολύ απλή κατασκευή και πάρα πολύ καλό πετάλι, εγώ έχω κάνει ένα από τις οδηγείς που δίνει αυτό το site και το έχω σχεδόν πάντα ανοιχτό. Αν πιάνουν τα χέρια σου με το κολλητήρι δοκίμασε το 

κλασσικα ο παρις θα απανταγε!!!! :D

αν και φαινεται πολυ απλο κυκλωματακι ,που να τρεχεις να το φτιαχνεις τωρα!!!! 

οποτε θα σε πιστεψω και θα θεωρησω οτι κανει καλα αυτο που κανει και θα το χτυπησω !!!!;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου