Προς το περιεχόμενο

ΙΔΕΑ! για Φθηνή, Καλαίσθητη, και Ευκολη Ακουστική &#916


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οκ, παίδες  :D

Πολύ κατατοπιστικές οι απαντήσεις σας :) thnx!

 

Τώρα :-\, αυτές οι μπασσοπαγίδες:

GALLERY_REC0004323-000_2_images400.jpg

 

που τις έχει 29ευρώ τα 2 κομμάτια (30χ30χ60) στο musicstore, λένε; (Θέλω οπωσδήποτε να αποφύγω τον πετροβάμβακα, γυαλοβάμβακα κτλ...)

 

ΥΓ.: εδώ βρίσκονται:

http://www.musicstore.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/MusicStore-MusicStoreShop-Site/en_EN/-/EUR/ViewProductDetail-Start;pgid=TOZgS6fSSQS00000000000000000FUSThkFs;sid=URZNbyMcuSJNb2S6S4mlE4vJh922YOZV9_U=?CatalogVideo=&ProductUUID=5iLVqHzmGrIAAAEX4IlgyFi_&CatalogCategoryID=CyfVqHzlNw4AAAEVgxtWf70R&JumpTo=OfferList#

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κανείς που να γνωρίζει αν οι παραπάνω μπασσοπαγίδες κάνουν δουλειά; :-\

Οι τιμές τους είναι πολύ χαμηλές, και σκέφτομαι να τις αγοράσω...

 

Thnx ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μα γιατι θελεις να αποφυγεις τοσο πολυ τον πετροβαμβακα;αν ντυθει με καραβοπανο για παραδειγμα,παλι θα ειναι επιβλαβης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο πετροβαμβακας ντυθει με καραβοπανο για παραγειγμα η καποιο αλλο υφασμα,ακομα και τοτε ειναι επιβλαβης ;

 

Απαντηση: ΝΑΙ

Εινα σαν να εχεις τυλιξει ενα οποιοδηποτε καρκινογονο υλικο με υφασμα.Κανεις δουλεια?? Δεν κανεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

 

λοιπόν, ΝΑΙ ο πετροβάμβακας - υαλοβάμβακας ΕΙΝΑΙ καρκινογόνος...

 

Ψάξτε μόνο λίγο στο wikipedia: mineral wool + cancer, και θα δείτε πως ακόμα και για να ντυθούν με αυτό για ηχομόνωση - θερμομόνωση από τους υπαλλήλους εταιριών οι εγκαταστάσεις, προυποθέτουν σαφείς οδηγίες χρήσης και απόλυτη στεγανότητα των υλικών.

 

Φανταστείτε να ζείτε στο δωμάτιό σας (που ίσως να περνάτε και τον περισσότερο χρόνο στο σπίτι σας)

και να αναπνέετε μικροσκοπικές ίνες υαλοβάμβακα...

 

Και για την ιστορία, αυτές οι μικροσκοπικές ίνες υαλοβάμβακα όταν μπούν στον οργανισμό μας είναι σαν μικροσκοπικά γυαλάκια που "σχίζουν" σιγά -σιγά κύτταρα και ιστούς, χωρίς φυσικά να μπορούν να αποβληθούν από τον οργανισμό μας...

 

Ποτέ δεν ξέρουμε πότε θα πεθάνουμε, αλλά για να έχω καλύτερη ακουστική στο δωμάτιό μου, ε, δεν βάζω και το κεφάλι μου στην αγχόνη :P

 

 

ΥΓ. That's why my friend :)

 

 

Φιλικά πάντα, παντού και πάντοτε...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου