Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Cubase sx3 kai ram! help me


analog24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου το βγάζει και μένα αν τρέξω 2+ βαριά vsti μαζί.

Έχω 4gb μνήμη και Intel DualCore στα 3Ghz και μια EMU0404...Όταν το πρωτοείδα αγχώθηκα αλλά πλέον απλά γελάω...

Μου το έβγαλε σε μια ηχογράφιση όταν πρόσθεσα το 2o vsti και μετά ηχογράφησα επιπλέον 5 audio κανάλια,άνοιξα 3 guitar rig,χρησιμοποίησα περίπου 2-3 εφφέ στην είσοδο κάθε μονάδας audio και απλώς δεν κατάλαβε τίποτα....

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αλλά μου το κάνει μόνο σε δύο βαριά προγράμματα της native instruments,σε κανένα άλλο με αναλόγως μεγάλους σε όγκο ήχους.

 

Πιστεύω ότι είναι απλά εικονικό όπως είπε ο φίλος ο musictech.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει να κανει και με το προγραμματακι dfd(direct from disk) της native instruments...ισως καποια αλλη version του λυσει αυτο το ...μη σημαντικο προβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλημερα παιδια και ευχαριστω για την πολιτιμη βοηθεια ολων σας.

Το προβλημα τελικα βρηκα οτι οφειλεται καθαρα στο battery 2 version εναντι τις μνημης ram 3gb που εχω.Η version 2 δεν βλεπει πανω απο 2gb ram δοκιμασα το battery 3

N/I και ολα μια χαρα.Βλεπει παραπανω ram και ετσι δεν εχω κανενα προβλημα.Τα dimms που εχω ειναι ιδιας μαρκας και ιδιας ταχητητας.Η μητρικη εχει update bios latest version και σηκωνει μεχρι 8gb ram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου