Προς το περιεχόμενο

TAR - Διαδικτυακό Περιοδικό για την Κιθάρα


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπραβο ρε trigga  που το  εβγαλες στη φορα γιατι ειναι πολυ καλη προσπαθεια και οι ανθρωποι του πολυ προθυμοι να στηριξουν την μουσικη !

οριστε και η αποδειξη λιγες ωρες μετα απο την πρωτη επαφη μου μαζι τους..

http://www.tar.gr/content/content.php?id=1188

Αν μη τι αλλο αυτο λεγεται στηριξη στους δημιουργους!

(να μη εκφραστω για κατι αλλα δηθεν πολιτ/κα magazines)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εύσημα πάνε σε ένα φίλο μου Αθηναίο απίστευτο και κλασσικό κιθαριάρι.Αυτός μου έδωσε το λίνκ και θα του ζητήσω κιάλλα αυτο υπάρχει ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως το TAR ήταν το πρώτο ελληνικό κιθαριστικό περιοδικό (εκδότης του οποίου ήταν και πάλι ο Νότης Μαυρουδής) και κυκλοφορούσε αν δεν με απατά η μνήμη μου τέλη δεκαετίας 70 με αρχές 80...

 

Αν επίσης θυμάμαι καλά (γιατί τότε ήμουν δεν ήμουν 3-4 χρονών :P) δυστυχώς το περιοδικό δεν πρέπει να κυκλοφόρησε και πολλά τεύχη, λόγω μικρής απήχησης... :(

 

Μερικά απο αυτά πάντως που κυκλοφόρησαν κάπου τα έχω φωτοτυπημένα ;)

 

Χαρακτηριστικά θυμάμαι ότι 1 από αυτά τα τεύχη έχει συνέντευξη από έναν νέο Έλληνα κατασκευαστή κιθάρας ονόματι ... Βαγγέλης Καγμάκης ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elavd Ψάξε να το βρείς και σηκωσέ το να το δούμε και εμείς εδώ ρε συ......Μονοφαγά έ μονοφαγά

 

Θα ψάξω να το βρω αύριο και να σκανάρω το συγκεκριμένο άρθρο για πάρτη σου τρελοτζαζίστα ;)

 

(πλάκα-πλάκα δε ξέρω αν κι ο ΙΔΙΟΣ ο Καγμάκης το έχει στο αρχείο του το συγκεκριμένο άρθρο...)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα θέλω ρε Ηλία ναούμ.Να δώ 80λές ελληνικές να ψηθώ.Και απο μένα ότι θές.Θές μια C7?Ή μήπως μια Fmaj7 κάνει τη δουλεία?Έχω και Bm7b5 αν έχεις τόσο μεγάλη ανάγκη στην τελική......Τι λές θα μου κάνεις τη χαρούλα???Θα σε κεράσω παγωτο με γεύση βανίλια-σύκο.Σήμερα το πήρα απο το dia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχω 3-4 τεύχη φωτοτυπημένα.

Να σου πω την αλήθεια ψιλοβαριέμαι να κάτσω να τα σκανάρω όλα...Όμως θα ψάξω να βρω αν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον και θα το ανεβάσω στο ΝΟΙΖ.

 

Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα με τα πνευματικά δικαιώματα μετά από 30 χρόνια σχεδόν...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικέ Ελαβδίκε για αυτό σε πάω.........Μετά απο τόσο καιρό λές?Αφού έκλεισε κιόλας τι πρόβλημα να υπάρχει.Αν λειτουργούσε ακόμη σαν περιοδικό με εκδοση κανονική ίσως να υπήρχε.Τώρα είναι μόνο ιντερνετικό νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου