Προς το περιεχόμενο

HOL. Χρεώνουν και την ανάσα!


IxNiLaTiS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καημένε ΟΤΕ που σου πήρε 20 μέρες να με ξανασυνδέσεις στο δίκτυο σου.  :P

 

Πάντως το πρόβλημα είναι παγκόσμιο. Διαφημίζουν μέχρι 24 ΜΒ και αν έχεις 2 πρέπει να είσαι και ευχαριστημένος.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πριν ένα χρόνο δεν θα μπορούσα να πιστέψω στα μάτια μου αν έβλεπα αυτά γραμμένα από εμένα:

 

Αυτή την στιγμή πιστεύω πως όλη αυτή η φασαρία με τις ιδιωτικές μόνο καλό έχει κάνει στον ΟΤΕ. Πλέον έχω καινούργια σύνδεση adsl σε 2 μόνο μέρες, χρεώσεις λογικές, άψογη εξυπηρέτηση απ΄ όλα τα καταστήματα του ΟΤΕ και από τους πωλητές τους. Με εξαίρεση κάποιους  παλιούς εργαζόμενους, υπολείμματα δημοσίων υπαλλήλων.

 

Τέλος, πρόσφατα μια καλή μου φίλη συμμετείχε σε σεμινάριο εκπαίδευσης πωλητών μέσω τηλεφώνου μιας τεράστιας ιδιωτικής εταιρίας και το μόνο που μάθαινε 4 μέρες ήταν πως να ξεγελάει ηλικιωμένους ανθρώπους και να τους κλείνει συμβόλαια μέσα από το τηλέφωνο. Μάλιστα έμαθε 3 διαφορετικές τεχνικές για να τους κάνει να πιστεύουν ότι είναι από τον ΟΤΕ! Φυσικά και παραιτήθηκε την τρίτη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, υπαρχει ενας ωραιος τροπος για να τους κομπλαρεις :D

 

( τηλεφωνημα στις 8:30..λες και ολοι ειμαστε εργαζομενοι :P )

 

-Kαλημερα

 

-Καλημερα σας

 

-Απο την Dinner's Club τηλεφωνω, για μια προσφο..

 

-Ακομα η Dinner's συνεργαζεται με την intramedia; ( τυχαιο ονομα, το οποιο πρεπει να εχει καταληξει σε -med, -media, ωστε να ψαρωνουν οι πωλητες )

 

-Ε..οχι..ε..εμεις τηλεφωνουμε μεσω της εταιριας Χ ( εκει αρχιζει και σκεφτεται πως κανει με συναδελφο ).

 

-Α, η Χ...Οταν εγω δουλευα ( μουσια ) στην intramedia ( επιμονη,ε? ) μας εβαζαν πακετα της Dinner's.

 

-Α, σοβαρα; Οχι οχι, τωρα το αναλαμβανει η Χ ( ηδη εχει χασει τα αυγα..για αλλο πραμα πηρε, για αλλο πραγμα μιλαμε ).

 

-Καταλαβα..δηλαδη μιλαμε για εργασια 4 ωρων, κακοπληρωμενη, με πολυ μπλα μπλα και καθολου ευκαιριες,ετσι;

 

-Ε, τι να σας πω τωρα ( αμ, οχι που θα το ελεγε σε γραμμη που πμορει να παρακολουθειται ).

 

-Καλα καλα, καταλαβαινω...Λοιπον, επειδη ξερω πως εχει το πραγμα, βγαλτε με απο τη λιστα..Ε, σε πρωην συναδελφο δεν κανουμε τετοιες πονηριες,ετσι; ( αχ, ειμαι ωραιος ο αφιλοτιμος )

 

-Ναι ναι..

 

-Καλη συνεχεια και καλες συμφωνιες ( με το καλο λογο )

 

-Ε..ευχαριστω..

 

Κι ετσι δεν σε ξαναενοχλει κανεις απο τη συγκεκριμενη εταιρια...

 

Βεβαια υπαρχει και η αλλη λυση..

 

Κλασσικος ενηλικας της οικογενειας

 

"Εαν ξαναπαρετε τηλεφωνο θα σας κανω τετοια μηνυση που θα την βαλετε στον "μπιμπ" σας και ουτε πλαστικος χειρουργος δεν θα σας τη βγαζει"...

 

Δεν ξαναπηραν παντως απο τη διαφημιση με τα σερβιτσια ( ειχαν παρει 5 φορες συνεχομενες μερες ). :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξες θέμα με τα διαφημιστικά τώρα.

 

Παιδιά εγώ με το καλησπέρα σας τους λέω ευχαριστώ πολύ αλλά μην ξαναπάρετε τηλέφωνο. Αν ξαναπάρουν τους βρίζω και τους κατεβάζω καντήλια. Ειδικα την on telecoms.

 

Ξέρω, όλοι μια δουλειά κάνουν, αλλά δεν θα τους αφήσω να την κάνουν εις βάρος της ησυχίας μου και της ηρεμίας του σπιτιού μου.

 

Αν δεν αντιδράμε, θα φτάσουμε να μας παίρνουν τηλέφωνο από το πρωί ως το βράδυ.

 

Τώρα τελευταία έχουν εφεύρει διάφορα διαφημιστικά κόλπα αλλά οι ηλίθιοι δεν καταλαβαίνουν ότι άμα παίζουν με την νοημοσύνη σου, φέρνουν τα αντίθετα αποτελέσματα.

 

Προχτές την Κυριακή στην γιορτή μου χτυπάει το κινητό και πριν προλάβω να πω "παρακαλώ ποιος είναι" είχε αρχίσει ο αυτόματος και έλεγε "Χρονια σας πολλά από την πίτσα "τα @ρχ..δι@ του καράμπελα" τώρα επωφεληθείτε από την προσφορά μας και πιέστε το 1 για (να βγεί ένας μογγόλος) να παραγγείλετε με 40% έκπτωση"

 

Ε, πήρα πίσω και έγινε της κακομοίρας.

 

Πριν καμιά βδομάδα βρίσκω στην πόρτα κλειστούς κίτρινους φακέλους με τα ονόματά μας. Ανοίγω λοιπόν τον πρώτο και βγαίνει μια πιτσαρία full τετραχρωμία και γ@μώ τις διαφημίσεις. Έφυγε στα καπάκια για σκουπιδοτενεκέ. Ξέρεις, βλέπει ο μάγκας τα ονόματα στα κουδούνια, τα γράφει πάνω στους φακέλους και τα αφήνει στην πόρτα δήθεν ότι είναι γράμματα για να το ανοίξεις και να δεις τη διαφήμιση γιατί σου λέει, αν το αφήσω χύμα, ο άλλος δεν θα το δει και καθόλου. Δεν υπολογίζει όμως ότι όταν πουλάς εξυπνάδα για να περάσεις το μήνυμα, πολλές φορές φέρνεις τα αντίθετα αποτελέσματα.

Φυσικά πήρα τηλέφωνο και τους ξέχεσα αναλόγως. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια επειδη τοχω ψαξει το θεμα η εξυπηρετηση πελατων οποιασδηποτε εταιρειας ειναι παντα FREE αλλιως ειναι παρανομη (εκτος και αν σου κανουνε καμια special  εξυπηρετηση με τα 090..). Οσο για την hol επειδη δυστυχως και εγω με αυτην ειμαι συνδεδεμενος ειναι μια εταιρεια για πολλες κλοτσιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μου τυχε και το εξης απιστευτο με την hol. Ειχα παει απτα κεντρικα γραφεια να πληρωσω το λογαριασμου + τους 2 μηνες που μενουν για να ληξει η συνδεση και οι ζωαρες μου στειλανε λογαριασμο παλι...

Μεγαλο καφενειο τι περιμενουνε να ξαναπαω να τους διπλοπληρωσω τωρα? Αν ειναι δυνατον μια εταιρεια που βγαινει στην αγορα να μη συμβουλευεται το αρχειο της. Οχι τιποτα αλλο φοβαμαι να παρω τηλεφωνο γιατι ο ενας θα μου λεει ειναι στο τμημα εξυπηρετησης πελατων, θα με συνδεουν εκει οχι ειναι στο τμ. πωλησεων και παλι λεγοντας. εκτος του οτι περιμενα κανα μισαωρο (κανονικο μισαωρο) για να σηκωσει καπιος το τηλεφωνο και εκτος του οτι υποτιθεται οτι τετραπλασιαζεται η συνδεση που εχω αλλα τελικα μια τετραπλασιαζεται μια πεφτει και κατω απτο κανονικο και κανεις τελικα δε μπορει να μου δωσει απαντηση γιατι.

  Με λιγα λογια μακρια, οσο πιο μακρια τοσο καλυτερα. RUN TO THE HILLS ΛΕΜΕ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι και εγω ενας"τυχερος" που ειχα hol...

οι τυπαδες δεν την παλευουν μια...

ηθελα να αναβαθμισω την συνδεση μου απο 1 σε 7 ή 8..δεν θυμαμε..,κανω την ετηση

και βλεπω οτι απο 1 εγινε 712(κατι τετοιο)...

περνω τηλεφωνο και το σηκωνει μια που δουλευε εκει η οποια επεμενε

οτι ειναι ολα σωστα γιατι λεει αν πολ/σιασεις αυτο με 10 μου βγαζει αυτο που δηλωσα στην αιτηση...

και μενω καγκελο...

την επομενη μερα ξαναπηρα και ευτηχως δεν πετυχα παλι την ιδια(μα,γυναικα+internet=πυρηνικο ατυχημα)

και εγινε η δουλεια μ...εν μερη...

γιατι εκτος απτο οτι το internet ηταν πιο αργο απτο replay..

πετουσε και τον αδερφο μ οταν επαιζε warcraft και επαρνα τηλ...

χαος...

καλυτερα ηταν με τις φωτιες και τα ροπαλα!! ;D ;) ;D

τουλαχιστον δεν μας εκλεβαν... :P

 

-CΛINE-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η HOL ειναι η μικρογραφια της Αθηνας μας. Ενα μεγαλο μπου***λο

 

παιδια εγω περιμενω 4 μηνεσ εχς παρει απειρα τηλ στην ΗΟL και με εχοθν γραψει στα @@ τους τωρα μου παν πως θα κοψουν το τηλ για λιγες ωρες και ειναι κομμενο εδω και 4 μερες.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου