Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες για γέλια (& για κλάματα..)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαι φιλαράκι σου ούτε θα γίνω γιαυτό πρόσεξε τις εκφράσεις σου, και κυρίως το ύφος σου και σε παρακαλώ να μην μου απευθύνεις το λόγο σε τέτοιο ύφος.

 

ΕΝΑ Η ΔΥΟ? Ασε τα ξεγλυστρηματα και κοιτα που σε φεραν τα ουτοπικα πυροτεχνηματα(γινεται και ζειμπεκικο) ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι μια δική σου άποψη, όχι ο ορισμός της λέξης. Καθώς την εκφράζεις, σου ζητείται και να την υποστηρίξεις. Πέρα από ταυτολογίες και αοριστολογίες έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις?

 

Όχι δεν είναι προσωπική άποψη, ο ορισμός είναι ορισμός, αν εσύ έχεις βρει άλλο ορισμό για την λέξη.. κοινοποίησε τον να δούμε και μεις την αναθεώρηση της Ελληνικής γλώσσας που μας διαφεύγει ...

 

@Dreamdancer συνεχίζεις να προκαλείς με την στάση σου, θα ήθελα να μάθω πραγματικά σε τι ηλικία απευθύνομαι γιατί αν είσαι ενήλικας τότε δεν έχεις καμία δικαιολογία, θα θεωρήσω οτι έχω να κάνω με άτομο μικρότερης ηλικίας και θα στο πω όσο πιο απλά γίνεται μήπως και το καταλάβεις, δεν θα αγόραζα κάτι στο 10% της εκατό της άξιας του, γενικά δεν θα είχα ασχοληθεί καν με τέτοια αγγελία γιατί δεν είναι του χαρακτήρα μου να ψάχνω για "τρομερές" ευκαιρίες και λοιπές καταστάσεις, συνήθως τις αποφεύγω για ευνόητους λόγους. Οπότε καταλαβαίνεις (ελπίζω δηλαδή να το καταλαβαινεις) οτι καμιά από τις 2 εκδοχές που δίνεις δεν είναι η απάντησή μου, άλλωστε δεν υπάρχουν πάντα μόνο 2 λύσεις σε ένα ερώτημα.

Προσπάθησα να σου απαντήσω με όλη την καλή διάθεση και ηρεμία και θα σε παρακαλέσω αν δεν σε καλύπτει η απάντηση μου ή οτιδήποτε άλλο από τα γραπτά μου να σεβαστείς οτι δεν έχω καμία άλλη διάθεση για προσωπικό διάλογο μαζί σου, ήρεμα και όμορφα ας αφήσουμε εδώ και την μεταξύ μας διαφωνία γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν άλλο και δεν παρά μια δική απορία που δεν έχει να κάνει με καμία δική μου τοποθέτηση στο θέμα.

 

Καλό μεσημέρι (ας ριξουμε και καμια πενιά τωρα) σε όλους και συγγνώμη για την όλη έκταση του θέματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ σταματήστε την αντιπαράθεση επί προσωπικού γιατί θα αναγκαστώ να ψεκάσω το θέμα.

 

  Οχι μη.... βλέπω κιόλας την τρύπα του....όζοντος στο avatar σου!!  ;D ;D ;D

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

 

Θέλοντας να καταγγείλεις τη συμπεριφορά κάποιου, έπεσες σε άτομα που έχουν παρόμοιες αντιλήψεις μ' αυτόν, οπότε δε θα βγάλεις άκρη ΠΟΤΕ.

 

Μη χάνεις το χρόνο σου και μη ζορίζεις τα νεύρα σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαιλο κε αιγο μεια κυθαρα τον 2000 μωνω μαι 300!!! Μαι καλλλα υλαικτρεικα κε χαρντγουεαρΝΤ  κε  καλλα κσειλλα...  :P

 

πις μαν!Εξαλλωστε ι αποπσοις ινε σαν.....ταιλως παντος....ωλι αιχουμαι απω μυα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα κρουστά εν τω μεταξύ,είναι ένας τύπος που ανεβάζει συνεχώς μα συνεχώς από πέρυσι την άνοιξη,ένα Sabian Omni 18,το οποίο το δίνει 220 ακατέβατο από τότε!Στον Νάκα που είχα ρωτήσει μου το έδινε ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ γύρω στα 180,και το Omni 22 το δίνει 280.Πάρτε και καταλάβετε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το να τροποποιούμε προηγούμενα ποστ προκειμένου να παρακάμψουμε την παράκληση του μοντ είναι τελείως ανέντιμο...  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον Gmw (#fate_me)

Ανέντιμο είναι να κοστολογείς διαφορετικά κάτι στους "οικείους" σου και διαφορετικά στους "άγνωστους". Θυμίζει το κόμπλεξ που είχαν άλλοτε οι επαρχιώτες απέναντι στους "πρωτευουσιάνους". Κι αν όχι ανέντιμο, τουλάχιστον θλιβερό και lame.

ME MIA ΕΞΑΙΡΕΣΗ... (και σκέψου το σοβαρά gmw):

 

Να έβαλε πρώτα την αγγελία του στο ebay και μετά να άλλαξε γνώμη και να σφύριξε την τιμή στα διπλά... (ελπίζοντας να μην την πάρει κανείς από το ebay στα χρήματα που έδωσε ως Buy it now). Διότι παίζει κι αυτό το ενδεχόμενο.

Σε αυτή την περίπτωση , δεν είναι απατεών, σωστά;

Παρ' όλα αυτά, πιστεύω ότι έχει θέση στο tag #aggelies gia gelia k klamata

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα προσωπικα αμφιταλαντεύομαι σχετικά με το ποιος εχει δίκιο στην προκειμένη . Απο την μια η λέξη ανεντιμοτητα όσο και αν ορίζεται βαση λεξικού καπως ετσι , μου φαίνεται καπως βαρια για το συγκεκριμένο  θεμα , απο την άλλη σκέφτομαι οτι εφόσον η αγγελεια στο eBay δεν ειναι κλειστή απέναντι στους έλληνες και εφόσον ο καθένας μπορεί να κανει την κίνηση buy it now και να την αποκτήσει με λογοτερα χρήματα , καπως δινει ελαφρυντικά στην καταγγέλουσα ανεντιμοτητα .

 

 

Βέβαια θυμίζει και λιγο ηλεκτρολόγους , υδραυλικούς παλαιάς κοπής ( οχι ολοι αλλα υπήρχαν και υπάρχουν ) που για την ίδια δουλεια αλλα λεφτα παίρνανε σε σπίτια στο κορυδαλο και τα διπλάσια σε σπίτια στην Κηφισιά !!! Η συγκεκριμένη  περίπτωση βέβαια πιο πολυ στο πρώτο συμπέρασμα με οδηγεί γιατι ο κάτοικος κηφησιας μπορούσε να ζητήσει τιμολόγηση κορυδαλου αλλα οκ . Δατς μαι του σεντς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου