Προς το περιεχόμενο

Κατι διαφορετικο


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίος ήχος, αλλά..... χρειάζεται να γίνει κομμάτι, τώρα είναι απλώς ιδέες ;)

Ειπα να κανω κατι  στυλ ψυχεδελικο ας πουμε Tangerine Dream

οπου κυριαρχει το αφηρημενο και ο αυτοσχεδιασμος οπως λεω και στον τιτλο κατι διαφορετικο.Αλλα αυτο το στυλ μαλον ειναι πολυ ξεπερασμενο.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ήχος, αλλά..... χρειάζεται να γίνει κομμάτι, τώρα είναι απλώς ιδέες ;)

Ειπα να κανω κατι  στυλ ψυχεδελικο ας πουμε Tangerine Dream

οπου κυριαρχει το αφηρημενο και ο αυτοσχεδιασμος οπως λεω και στον τιτλο κατι διαφορετικο.Αλλα αυτο το στυλ μαλον ειναι πολυ ξεπερασμενο.

 

μου αρέσει πολύ το χαλαρό του θέμα , εμένα προσωπικά μου θυμίζει αρκετά santriani αλλά στο πιο ηλεκτρονικό.

 

Πολύ καλή προσπάθεια.

 

Έχει φτιαχτεί όλο στο KORG TR?

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ήχος, αλλά..... χρειάζεται να γίνει κομμάτι, τώρα είναι απλώς ιδέες ;)

Ειπα να κανω κατι  στυλ ψυχεδελικο ας πουμε Tangerine Dream

οπου κυριαρχει το αφηρημενο και ο αυτοσχεδιασμος οπως λεω και στον τιτλο κατι διαφορετικο.Αλλα αυτο το στυλ μαλον ειναι πολυ ξεπερασμενο.

 

Ε και τι σε νοιάζει; Άμα σ'αρέσει εσένα :) Εκτός δλδ αν θες να το κυκλοφορήσεις, όπου εκεί εντάξει καταλαβαίνω να σε νοιάζει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εκανα με σκοπο να το προωθησω δισκογραφικα.(Αλλωστε για ποια δισκογραφια μιλαμε).Ενας πειραματισμος ειναι θα ελεγα. Πιο πολυ κολαει για live.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πολύ ωραίος ήχος και το πληκτροκιθαριστικό παίξιμο αλλά η έλλειψη συνολικής δομής και οι πολύ τυπικές εναλλαγές συγχορδιών κουράζουν σχετικά, και κρατάει και 6 λεπτά! Η εισαγωγή ωραία όπως και το arpege χαλί μέχρι το 1:40 περίπου (εμένα μου άρεσε πιο πολύ από τις σολιστικές ιδέες), προϊδεάζει για κάτι δυνατό και μετά ακολουθούν και άλλα όμορφα σημεία, αλλά φαίνεται σαν να το τραβάς και να το τεντώνεις για να πάρει έκταση. Και ο αυτοσχεδιασμός σε κάποια σημεία φαίνεται αρκετά random, ακόμα και αυτός πρέπει να έχει μια εξέλιξη, όχι νότες επάνω σε μια κλίμακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Αλλα αυτο το στυλ μαλον ειναι πολυ ξεπερασμενο.

Δεν συμφωνώ και τόσο με αυτήν τη λέξη όταν μιλάμε για μουσική...

 

Και άλλο οι τάσεις της δισκογραφίας, άλλο η μουσική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν λεω ξεπερασμενο ενοω οτι  υπαρχει πολυ μικρο κοινο για τετοιο ειδος ακομα και για live.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου