Προς το περιεχόμενο

Epiphone Les Paul Ultra II


mits.k

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζετε κάτι για το νέο μοντέλο της Epiphone Les Paul Ultra II ?

Σκέφτομαι να την αγοράσω. Στο Thomann τη βρισκω 485ευρο.

Στην Αθήνα γνωρίζετε αν υπάρχει ήδη στα μαγαζιά?..κ σε ποια τιμή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ίδιο με τις υπόλοιπες μου φαίνεται, απλά έχει και piezo/ακουστικό μαγνήτη και 2 outputs, ηλεκτρικό/shadow. Δεν είναι κακό...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ultra, όπως έχω ξαναγράψει, έχει αυτά τα chambers και την κούρμπα στην πίσω πλευρά...

 

AAAAAnagC-YAAAAAAJdufg.jpg

 

beauty.jpg

 

 

 

...κάτι που την κάνει μοναδική σε όλη τη σειρά των Epiphone και Gibson Les Paul (διασταυρωμένη πληροφορία). Δεν υπάρχει καμία άλλη παρόμοια - τα chambers των Gibson LP είναι εντελώς διαφορετικά και πιο μικρά. Ο ανωτέρω σχεδιασμός της δίνει ένα ωραίο semihollow ήχο χωρίς μικροφωνισμούς, και γενικώς είναι πολύ ιδιαίτερη κιθάρα και σε καταπληκτική τιμή.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει επισης και καποιες ιδιαιτεροτητες στο σωμα που ναι μεν την κανουν ελαφρυτερη απο μια κλασικη Les Paul αλλα οχι Les Paul. Καλο θα ηταν να την δεις απο κοντα πρωτα...

 

EDIT: Με προλαβε ο bloody sunday...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει και πολυ σχεση με τον ηχο της Les Paul (που δεν σημαινει οτι δεν εχει καλο ηχο) αλλα ειναι οντος πολυ ελαφρια σαν κιθαρα...

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο μοντέλο ΙΙ δεν το έχω δει από κοντά αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση η τιμή της (485 ευρώ;) με τόσα που έχει απάνω (διαφορετικά flames από όλες τις άλλες, ακουστικο pickup με ανεξάρτητο blendable διακόπτη με bass-treble - κάτι που μου θυμίζει το Fishman Powerbridge που έχει η Slash signature)...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου