Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια Ρυθμίσεις Κιθάρας


KTStillDrunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2ον. Δοκίμασε να γυρίσεις το βαγονάκι που πατάει η σολ, 180 μοίρες, (δηλαδή να το ξεπεράσεις από τη βίδα, και να το βιδώσεις ανάποδα),με αυτο τον τρόπο, μπορεί να κερδίσεις 1-2 χιλιοστά διαδρομής ακόμα.

 

Φαντάζομαι εννοείς να το ξαναπεράσει.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,ενα καλο τριψιμο των ταστων που ετσι κι αλλοιως για να εχεις πολυ χαμηλο action πρεπει να κανεις σε ολες τις εργοστασιακες κιθαρες μαζικης παραγωγης,αλλοιως απλα σηκωσε το action ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το action ηταν ψιλα και δεν ρυθμιζοταν το intonation...

Τωρα που ειναι χαμηλα τασταρει στο 17ο...

Ε,αν κανεις αυτα τα οργανα να παιξουν μετα απο ολα αυτα που περνατε μαζι(κλαψ!,λυγμ!),ειναι να μην τα αγαπας;;;

 

I Am The Lizard King...I Can Do Anything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω ένα πρόβλημα τριξίματος στο 17 που λες ακριβώς αλλά αυτό δεν πολυπερνάει στον ηλεκτρικό ήχο.Στον ακουστικό κάτι σάπιο γίνεται αλλά είναι σε επίπεδα ανοχής.Επίσης απ ότι ξέρω δεν υπάρχει η "τέλεια" κιθάρα απο άποψη intonation και τελικά αν χάνει λίγο περισσότερα απο τις άλλες δεν έγινε κ τπτ γιατι αυτό δεν πολυακούγεται.Δοκίμασε να βάλεις και 12ρες χορδές για να κατεβάσεις το action κιάλλο.Αυτό το έκανα και πετυχε για αυτό στο λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου