Προς το περιεχόμενο

ESP LTD JH-600 BK


WINLOWOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

nop, εγω ειχα για 4 χρονια την m251 με after burner και emg hz bridge&neck και να σου πω οταν την πηρα ειχα παιξει και με τους active 81-85 και ειχαν διαφορα,αλλα μικρη..αλλα η κιθαρα με τους active ηταν πανακριβη και πηρα αυτην.

 

το after burner+20db δινει - απλα κανει boost-preamp μπαινει σε οποιοδηποτε μαγνητη ειναι συμβατο και δεν εχει να κανει με active kai passive, ας πουμε εγω που εχω αλλες κιθαρες τωρα για να πετυχω τρελα γκαζια εχω χτυπησει ενα preamp-booster behringer 22 eyra και μου κανει μια χαρα την δουλεια μου.

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία κιθαρούλα αλλά να προσέχεις που παίζεις live με τα σύμβολα που έχει επάνω (ειδικά αν παίζεις punk).  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τσεκαρε και αυτην για εναλλακτικη λυση αν σου αρεσει

http://www.thomann.de/gr/schecter_diamond_synyster_signstandard.htm

 

αν και εγω θα επαιρνα την LTD

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία κιθαρούλα αλλά να προσέχεις που παίζεις live με τα σύμβολα που έχει επάνω (ειδικά αν παίζεις punk).  ;)

 

τι σύμβολα έχει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες λίγο καλύτερα (για την πρώτη κιθάρα μιλάω), ο hanneman και ο king έχουν αρκετές αναφορές στα κομμάτια τους και έχουν δηλώσει αρκετές φορές εξάλλου συμπάθεια στο ναζισμό. Περίεργο αν το σκεφτείς πως ο araya δεν είναι ακριβώς άριος και το όνομα του πρώτου κάνει για εβραικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον...για να δουμε...

EMG

Original Floyd Rose

Neck-Through

Neck Binding (Προσωπικα μου αρεσει πολυ)

Πιστευω πως ειναι το σωστο "εργαλειο" για τη δουλεια που το θες. ;D

 

Τωρα περι συμβολων κ.τ.λ. μη μασας, η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι οπως τα ρασα δεν κανουν τον παπα, ετσι και το "πτηνο" στα inlays δεν κανει τον ναζιστη (φτου!).

 

Οσο για τον ηχο μπορεις ανετα να παιξεις απο metal μεχρι rock, ισως και πιο επιθετικα blues, το θεμα ειναι στην παραμορφωση και τα εφφε, οχι αποκλειστηκα και μονο στους μαγνητες.

Αυτα.

Αντε και καλοπαιχτη! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου