Προς το περιεχόμενο

Προώθηση μουσικής μας


nathanlyk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως μπορεί κανείς να προωθήσει τη "δουλειά" του στο εμπόριο? Συγκεκριμένα σε φάση soundtrack! Κανείς με παρόμοια εμπειρία?

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια καλη περιπτωση ειναι το myspace.com. Nα κοιταξεις να εχεις κατοχυρωμενα τα κομματια ωστοσο γιατι ο καθενας μπορει να τα "τσιμπησει"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικη μου εμπειρια σε σχεση με τις "εταιριες μουσικης" στην Ελλαδα ηταν ακρως τραυματικη παντως.

Δεν γραφω τιποτα το εκπληκτικο, ομως θα με καταχωρουσα ως soundtrack style. Προφανως αυτο δεν αρεσει στις εταιριες ( ελληνικες παντα ) που προωθουν το mainstream προϊον μονο.

Τουλαχιστον καποιοι παραγωγοι μπορουν να εχουν σαν σουβερ το CD demo μου. Κατι δεν ειναι και αυτο :D?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα θα με ενδιεφερε κατι τετοιο.Δυστηχως στην  Ελλαδα δυσκολα ειδικα σε τετοιο ειδος.

Και εγω το myspace σκεφτηκα,μεχρι στιγμης ομως στον τομεα Films εκει οι περισσοτερες ηλικιες που συναντησα ειναι 18-20.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός από το myspace, έχετε σκεφτεί να ντύσετε ηχητικά κάποια ανεξάρτητη παραγωγή; Έτσι το όνομα σας θα ακουστεί περισσότερο στους σχετικούς κύκλους.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βρηκα μια αρκετα καλη λυση γι'αυτο.

Απλως, συνεργαζομαι με μικρες θεατρικες ομαδες για μουσικη παραστασεων. Δεν ειναι κατι κερδοφορο, αλλα ειναι μια ευκαιρια να δουλεψεις πανω στο χωρο, χωρις να υποβιβασεις την υπαρξη σου για τον καθε τυχαρπαστο παραγωγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-\

lol

 

Κανείς που να έχει συνεργαστεί με ξένη εταιρία και τελικά προώθησε τη μουσική του υπάρχει, άραγε;;

Εκτός αν τελικά φτιάξεις μόνο σου μια ταινία, και ρίξεις τη μουσική σου(lol).

 

www.myspace.com/nathanlyk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κανω ταινιουλες με την παρεα μου(μη φανταστητε τιποτα τρελο, για την πλακα μας πιο πολυ :P).

 

Προς το παρων βαζουμε υπαρχοντα κομματια. Οποιος θελει να μου γραψει μουσικη, ευπροσδεκτος ;D. Μη περιμενετε φραγκο ομως... Εντελως χυμα η κατασταση.....

 

Παρτε μια γευση.....

 

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-\

lol

 

Κανείς που να έχει συνεργαστεί με ξένη εταιρία και τελικά προώθησε τη μουσική του υπάρχει, άραγε;;

Εκτός αν τελικά φτιάξεις μόνο σου μια ταινία, και ρίξεις τη μουσική σου(lol).

 

 

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=76416358  Ρωτα τον Σακη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου