Προς το περιεχόμενο

Βάση Keyboards.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά  .

Βασικά έχω μια μονή βάση για το αρμόνιο μου και επειδή χρησιμοποιώ πλέων και ένα δεύτερο θα ήθελα να βάλω πρόσθετη βάση από πάνω .

Εδώ που βρίσκομαι δυστυχώς δεν έχει κανένα μαγαζί με μουσικά όργανα και συναφή πράγματα τις προκοπής.

Και επειδή δεν έχω χρόνο να πάω κάπου αλλού να αγοράσω μπορείτε να μου πείτε κανένα online κατάστημα που μπορώ να προμηθευτώ μια extra βάση.

Να  μπορώ όμως να πληρώσω με αντικαταβολή γιατί τις πιστωτικές και τέτοια δεν τα πάω καθόλου ,άσε που δεν έχω κιόλας.

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.tonyskeyboards.gr. Είναι καλός επαγγελματίας και καλό παιδί (και μέλος του forum αν δεν κάνω λάθος)

Επίσης υπάρχει πάντοτε και ο thommann (http://www.thomann.de) από Γερμανία με πολύ καλές τιμές

Εχω ψωνίσει και από τα δύο e-shops και δεν έμεινα παραπονεμένος...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη βάση που ήδη έχεις δεν μπορείς να προσθέσεις επέκταση με μπράτσα για δεύτερο πλήκτρο.

 

Καλύτερα λοιπόν είναι να πας κατευθείαν σε μια βάση για δύο πλήκτρα.

 

Βάσεις για πλήκτρα θα μπορέσεις να βρεις σε οποιοδήποτε μουσικό κατάστημα, τα πιο γνωστά είναι τα παρακάτω:

 

Αν θέλεις μουσικό κατάστημα εντός ελλάδας κοίτα www.musicorama.gr και www.nakas.gr καθώς και το www.tonyskeyboards.gr που είπε και ο φίλος yannis, αν και από ότι είδα στο συγκεκριμένο τομέα δεν έχει μεγάλη ποικιλία.

 

Αν δε σε απασχολεί το να ψωνίσεις από εξωτερικό ψάξου στο www.musicstore.de, το οποίο υποστηρίζει πληρωμή με αντικαταβολή. Στο τελευταίο θα βρεις και μεγαλύτερη ποικιλία και καλύτερες τιμές, μην ξεχνάς όμως ότι αν η αγορά σου είναι μικρότερη των 300Ε θα χρεωθείς και τα 20Ε μεταφορικά.

 

Το thomann που αναφέρθηκε δεν στέλνει με αντικαταβολή.

 

Σκέψου το, δες τι σε συμφέρει και αποφάσισε μόνος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε kerkiras κάτι τέτοιο θα ταίριαζε?

Πρέπει μάλλον να επικοινωνήσω με το κατάστημα και μετά να παραγγείλω.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πώ όμως κάτι, να έχεις υπόψη σου,

 

Οι βάσεις τύπου Χ, μπορούν να δεχτούν τα μπράτσα που έβαλες φωτογραφία, αλλά να προσέξεις γιατι αυτό προσαρτώνται στα άνω άκρα τους με ρεγουλατόρα (σφυγκτηρα), αλλά πρέπει να τσεκάρεις το ευρος διαμέτρου τους να ταιριάζει στην βάση τους.

 

Εγώ εχω μια φτηνή quicklock και παράγγειλα μπράτσα quicklock χωρίς να τα ελέγξω γι αυτη την λεπτομέρια, και πάραυτα δεν εσφιγγαν, ηταν περισσότερα mm τα οποία στις καλές βάσεις αναγράφονται, για να ταιριάζουν με τα mm των μπράτσων, εγω δεν το πρόσεξα και την πάτησα την πρώτη φορά και εχω καταφύγει σε πατέντα για να τα ταιριάξω.

 

Καλύτερα να πάρεις την βάση σου και να δείς αν ταιριάζει και για να το κάνεις αυτό πρέπει να βρεις μαγαζί που να εχει στοκ και όχι να κανει απλα on line παραγγελίες, κομματάκι βέβαια χλωμό, γιατι από ότι γνωρίζει το χαζοκέφαλό μου, (μπουχαχαχαχα) πιο πολύ με παραγγελία στα φέρνουν.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε cos_dr.

Αυτό το κατάλαβα και εγώ ,την βάση αυτή την βρήκα στον Τony.

Και μάλλον θα επικοινωνήσω αύριο να δω το φ σωλήνα.

Τι να κάνουμε τελικά και το παχύμετρο θα είναι ένα απαραίτητο εργαλείο για ένα σπίτι.

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσιμπας αυτο (π.χ.) http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=75&Product=8557

και εχεις το κεφαλι σου ησυχος. Μην παιδευεσαι τζαμπα για 70 ευρω. Τα δινεις και το εχεις για μια ζωη.

 

Πληρωνεις και με αντικαταβολη http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=174

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι τέτοιο φίλε sPId_x  θα με κάλυπτε πλήρως .

Πάντως με καλύψατε όσο αφορά για αγορά βάσης online και με αντικαταβολή όπως προανέφερα. Θα δω τελικά με τι θα βολευτώ.

Ευχαριστώ τα μέλη του noiz.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Τελικά cos_dr είχες δίκιο αν η δικιά σου τρύπα ήταν μεγάλη η δικιά μου μικρή.χεχεχεχεχεχεχε . ;D ;D ;D ;D ;D

Κατέφευγα σε φίλο λαμαρινά για πατέντα.

Δεν πειράζει αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις .

Και αν δεν ακούς φυσικά .

Να είστε καλά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου