Προς το περιεχόμενο

ποιά από τις δύο?


gasmatron

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρά,, λέω να αγοράσω μια ηλεκτρακουστική κιθάρα και έιμαι ανάμεσα σε δύο

 

1)IBANEZ AEL10E-BK

http://www.thomann.de/gr/ibanez_ael_10_ebk.htm

 

2)TAKAMINE EG440C

http://www.takamine.com/?fa=buynow&sid=527&mid=1975 (την συγκεκριμένη δεν την έχει ούτε στο thomann)

το θέμα ειναι  ότι είμαι θεσσαλονίκη και δεν ξέρω σε ποιο μαγαζί μπορώ να βρω τις συγκεκριμένες για δοκιμή.

εσεις τι προτείνετε γύρω στα 300(50 πανω 50 κατω)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι σε Cort. Σ'αυτά τα λεφτά η ποιότητά τους είναι πολύ καλύτερη από τις δύο που ανέφερες, έχουν πολύ καλό playability, και τα περισσότερα μοντέλα έχουν solid top. Μπορείς να τις δοκιμάσεις στον Τσέλιο, στη Ναυαρίνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια TAKAMINE που έτυχε να πιάσω ήταν ή απίστευτη ηλεκτρακοστική.Τέλειο σετάρισμα και πάααααρα πολύ μαλακή στο παίξιμο.Έχω παίξει και με cort αλλά ακουστική και ήταν αγγούρι το πιάσιμο της.

 

Βέβαια το πώς θα σου κάτσει στο χέρι φτιάχνετε απο τα μαστόρια αλλά πόσο να φτιάξει και το έρημο μαστόρι αν το καυσόξυλο που θα πάρεις θα είναι σαν τη σάπια την πλάκα που έχει το κ@λόσπιτο μου και μας ψήνει κάθε καλοκαίρι???Ιδού η Ρόδος ιδού και μια τσέχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω και δεν προτείνο απλά καταθέτω μια μικρή εμπειρία.Προφανώς χρειάζονται κι αλλες γνώμες για να βοηθηθεί το παλικάρι.

 

Δεν ξέρω απο κιθάρες, τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να κοιτάξεις κάτι σε Cort. Σ'αυτά τα λεφτά η ποιότητά τους είναι πολύ καλύτερη από τις δύο που ανέφερες, έχουν πολύ καλό playability, και τα περισσότερα μοντέλα έχουν solid top.

 

Τα φθηνά μοντέλα Cort και Ibanez φτιάχνονται στο ίδιο εργοστάσιο και υπάρχουν μοντέλα με τα ίδια χαρακτηριστικά κι απ τις 2 εταιρίες.. αξίζουν πολύ!! ;)

 

Τα Takaminia δεν μου έδωσαν τίποτα ιδιαίτερο όταν έπαιξα... βγες και δοκίμασε πρώτα πολλές κιθάρες και θα βρεις τη δικιά σου!!! 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου