Προς το περιεχόμενο

HELP το paypal μου εγινε limited!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας!πηγα και εγω ο ανθρωπος να κανω μια αγορα!στελνω τα λεφτα στον  τυπο και μετα απο λιγες ολες λαμβανω ενα mail που μου λεει με λιγα λογια

 

# We have reason to believe that your account was accessed by a third party. We have limited access to sensitive PayPal account features in case your account has been accessed by an unauthorized third party. We understand that having limited access can be an inconvenience, but protecting your account is our primary concern.

 

παω στο Resolution Center και μου λεει

Proof of Address
με επιλογη  "Fax or upload documentation"

 

 

θελω να μου πειτε

 

1) αν εχει αντιμετωπισει κανεις αυτο το προβλημα

 

2)τι χαρτια μπορω να στειλω που να ειναι στα αγγλικα και εχουν ξεκαθαρα την διευθυνση μου.

 

 

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

liako, ΑΜΕΣΩΣ ΤΩΡΑ τσέκαρε ότι το email σου ήρθε πράγματι από το paypal. Επίσης αν είχε κάποιο λίνκ για να πας να κάνεις login  τσέκαρε ότι το site στο οποίο πήγες και έκανες login είναι του paypal και όχι κάποιο κουκουρούκου. Αν έχεις κάνει login κάπου αλλού και όχι στο paypal εννοείται ότι πρέπει αμέσως να πας στο κανονικό site του paypal και να αλλάξεις το password σου. Επίσης να ενημερώσεις την paypal για το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο το τσεκαρα απο την αρχη ειναι ο paypal και δεν υπαρχει προβλημα γνησιοτητας site.πηρα και την τραπεζα και μου ειπαν οτι τα λεφτα ειναι στο Paypal αλλα σε αναμονη δεν εχουν φυγει ακομα για τον παραληπτη αλλα εχουν φυγει απο την τραπεζα.

any other ideas?

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως κι εμένα για fishing μου μοιάζει.

 

Τέλος πάντων κι αν ακόμα δεν είναι απάτη επικοινώνησε με το ίδιο το Paypal να σου πουν τι θα κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μάλλον είναι γνήσιο.

 

Από το site του  paypal....

Limiting account access is a measure we take to protect you and make PayPal more secure for all users. When your account access is limited, you cannot use sensitive account features until certain steps are completed.

 

Follow these steps for information on why you account access was limited and how to restore it:

 

  Here's How:

 

Log in to your PayPal account.

On the Account Overview page, click the Click to Resolve or Check Status.

Click Learn why your account access is limited.

Complete the steps to remove the limitation.

 

Τα έκανες αυτά τα βήματα .... έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει συμβεί και σε μένα.

Αφού βεβαιωθείς ότι όντως δεν έχεις περίεργες χρεώσεις κλπ, στείλτους ένα μήνυμα που να τους λες ότι δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και ότι δεν έχει κάνει access κανένας το account σου.

Καλού κακού αλλάζεις και το password σου.

 

Κάνουν διάφορους ελέγχους κατά καιρούς και συμβαίνουν και αυτά.

Πχ εγώ είχα αλλάξει το password στο ebay account χωρίς να ενημερώσω το paypal (έχει ένα section που τα συνδέεις αυτά τα 2), και το paypal το θεώρησε ως 3rd party malicious attempt κλπ.

Τους έστειλα ένα email και τους είπα τί συνέβη και μέσα σε λίγες ώρες ο λογαριασμός είχε επανέλθει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον είναι γνήσιο.

 

Από το site του  paypal....

Limiting account access is a measure we take to protect you and make PayPal more secure for all users. When your account access is limited, you cannot use sensitive account features until certain steps are completed.

 

Follow these steps for information on why you account access was limited and how to restore it:

 

  Here's How:

 

Log in to your PayPal account.

On the Account Overview page, click the Click to Resolve or Check Status.

Click Learn why your account access is limited.

Complete the steps to remove the limitation.

 

Τα έκανες αυτά τα βήματα .... έτσι?

 

τα εκανα ολα εκτος απο αυτο που αναφερω ποιο πανω για το address μου.

 

Έχει συμβεί και σε μένα.

Αφού βεβαιωθείς ότι όντως δεν έχεις περίεργες χρεώσεις κλπ, στείλτους ένα μήνυμα που να τους λες ότι δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και ότι δεν έχει κάνει access κανένας το account σου.

Καλού κακού αλλάζεις και το password σου.

 

Κάνουν διάφορους ελέγχους κατά καιρούς και συμβαίνουν και αυτά.

Πχ εγώ είχα αλλάξει το password στο ebay account χωρίς να ενημερώσω το paypal (έχει ένα section που τα συνδέεις αυτά τα 2), και το paypal το θεώρησε ως 3rd party malicious attempt κλπ.

Τους έστειλα ένα email και τους είπα τί συνέβη και μέσα σε λίγες ώρες ο λογαριασμός είχε επανέλθει κανονικά.

 

ευχαριστω Ibanez rulez τους εστειλα mail αλλα αυτο δεν μου πηγε στο μυαλο.

να σε ρωτησω τον λογο που στη ουσια ηταν αυτος με το ebay στον ειπαν αυτοι ?

εμενα δεν μου παει κατι στο μυαλο για αυτο και θελω να ξερω ποιος μπορει να μου λυσει την απορεια γιατι εγινε ολο αυτο!anyway αμα μπορεις πες τι ακριβως πρεπει να τους γραψω για να λυθει το προβλημα!

αλλα το θεμα ειναι οι μαλ***ες δεν δουλευουν σ/κ!

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το account μου είναι έτσι εδώ και μήνες και δεν έχω βγάλει άκρη. Και δε δέχονται ούτε καν να μου το κλείσουν ώστε να ανοίξω άλλο με το ίδιο mail και την ίδια κάρτα. Το πρόβλημα είναι ότι θέλουν πχ χαρτί από τράπεζα που εμένα μου έρχεται μόνο σε email, ή λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου που δεν έχω στο όνομά μου. Γενικώς είναι απαράδεκτοι, αυτό είναι το ελάχιστο που μπορώ να πω. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το account μου είναι έτσι εδώ και μήνες και δεν έχω βγάλει άκρη. Και δε δέχονται ούτε καν να μου το κλείσουν ώστε να ανοίξω άλλο με το ίδιο mail και την ίδια κάρτα. Το πρόβλημα είναι ότι θέλουν πχ χαρτί από τράπεζα που εμένα μου έρχεται μόνο σε email, ή λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου που δεν έχω στο όνομά μου. Γενικώς είναι απαράδεκτοι, αυτό είναι το ελάχιστο που μπορώ να πω. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

τουλαχιστον σου αποδεσμεύσαν τα λεφτα και αν ναι μετα απο ποσο καιρο?

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά το account μου είναι έτσι εδώ και μήνες και δεν έχω βγάλει άκρη. Και δε δέχονται ούτε καν να μου το κλείσουν ώστε να ανοίξω άλλο με το ίδιο mail και την ίδια κάρτα. Το πρόβλημα είναι ότι θέλουν πχ χαρτί από τράπεζα που εμένα μου έρχεται μόνο σε email, ή λογαριασμό σταθερού τηλεφώνου που δεν έχω στο όνομά μου. Γενικώς είναι απαράδεκτοι, αυτό είναι το ελάχιστο που μπορώ να πω. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

Νομίζω ότι όσο αυστηρά και να είναι τα μέτρα που λαμβάνονται από το PayPal, καλώς λαμβάνονται.

Το αντίθετο θα ήταν κατακριτέο.

Γι' αυτό νομίζω ότι υπερβάλλεις, αν κ κατανοώ την αγανάκτηση σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου