Προς το περιεχόμενο

HELP το paypal μου εγινε limited!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά κάνουν και λαμβάνουν αυστηρά μέτρα, αλλά θα έπρεπε να σκεφτούν την όχι και τόσο απίθανη περίπτωση να μη μου στέλνει η τράπεζά μου γραπτώς τις κινήσεις του λογαριασμού μου και να μην έχω στο όνομά μου σταθερό τηλέφωνο. Αν μένεις με γονείς, με συγκάτοικο, είσαι παντρεμένος/-η κλπ πιθανότατα δεν υπάρχει σταθερό στο όνομά σου. Το σύστημά τους είναι ΓΕΛΟΙΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχει συμβεί και σε μένα.

Αφού βεβαιωθείς ότι όντως δεν έχεις περίεργες χρεώσεις κλπ, στείλτους ένα μήνυμα που να τους λες ότι δεν έχεις κάποιο πρόβλημα και ότι δεν έχει κάνει access κανένας το account σου.

Καλού κακού αλλάζεις και το password σου.

 

Κάνουν διάφορους ελέγχους κατά καιρούς και συμβαίνουν και αυτά.

Πχ εγώ είχα αλλάξει το password στο ebay account χωρίς να ενημερώσω το paypal (έχει ένα section που τα συνδέεις αυτά τα 2), και το paypal το θεώρησε ως 3rd party malicious attempt κλπ.

Τους έστειλα ένα email και τους είπα τί συνέβη και μέσα σε λίγες ώρες ο λογαριασμός είχε επανέλθει κανονικά.

 

ευχαριστω Ibanez rulez τους εστειλα mail αλλα αυτο δεν μου πηγε στο μυαλο.

να σε ρωτησω τον λογο που στη ουσια ηταν αυτος με το ebay στον ειπαν αυτοι ?

εμενα δεν μου παει κατι στο μυαλο για αυτο και θελω να ξερω ποιος μπορει να μου λυσει την απορεια γιατι εγινε ολο αυτο!anyway αμα μπορεις πες τι ακριβως πρεπει να τους γραψω για να λυθει το προβλημα!

αλλα το θεμα ειναι οι μαλ***ες δεν δουλευουν σ/κ!

 

 

Αυτά που λένε τα παιδιά είναι σωστά.

Να πω καταρχήν 2-3 πράγματα. Μπορεί ο καθένας να πάει στην τράπεζά του και να ζητήσει εκτύπωση των τελευταίων κινήσεων του λογαριασμού του.

Πάει αυτό.

2ον. Στο paypal έστειλα ακριβώς ότι είχε συμβεί. Με το που άλλαξα το password στο ebay, άρχισα να λαμβάνω κάποια αυτόματα email του στυλ "Securitu Alert!!! Paypal cannot verify the paypal-ebay connection, ebay login failed" και τα τοιαύτα. Έπρεπε να ενημερώσω το paypal στο αντίστοιχο section.

Δεν το έκανα αμέσως, οπότε μετά από 1 μέρα το paypal account έγινε limited.

Απλά τους έστειλα ένα ωραίο μηνυματάκι, ότι δεν τρέχει τίποτα ρε παιδιά, εγώ το άλλαξα το password, είναι όλα ΟΚ και τα τοιαύτα. Ένα από τα δικαιολογητικά που ζητούσαν ήταν και η ταυτότητά μου. Έ, τους σκάναρα την ελληνική ταυτότητά μου, την έκανα attach, και του είπα "αν ξέρετε ελληνικά και καταλάβετε κάτι από αυτό, μπράβο σας. Τα υπόλοιπα χαρτιά θέλω μέρες να τα μαζέψω"....

Μετά από πάλι 1 μέρα, το account ξανάγινε ΟΚ.

 

Δεν είναι ίσως ίδια η περίπτωσή σου, αλλά σίγουρα επικοινώνησε μαζί τους και ρώτα τους τουλάχιστον τους λόγους που έκαναν αυτό που έκαναν.

Στην τελική μπορεί όντως κάτι να συνέβη με το account σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

επιμενεις βλεπω.... ;D ;D

 

hint

 

εδω

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=profile;u=1388;sa=showPosts

 

θα δεις ποτε εκανε το τελευταιο ποστ του ο ΟΡ στο φορουμ αυτο ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το επσαξα φιλε αλλα δεν βρικα τιποτα..

 

 

ναι επιμενω επιδη με ενδιαφερει το συγκεκριμενο..γιατι εχω ακριβως το ιδιο προβλημα και σαν ολους τους αλλους δεν ξερω να το λυσω..και ζηταω βοηθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,μονο που το συγκεκριμενο μελος εχει να ποσταρει...χρονια στο φορουμ αυτο..οποτε..τζαμπα ρωτας.....

 

Γιατι δεν ρωτας αυτον που ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μπορει να σου απαντησει δηλ. ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ PAYPAL?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους εχω ρωτήσει και μου απάντησαν να ακολουθήσω της οδηγίες...αλλά οι οδηγίες ειναι να ανέβασω ενα αρχείο απο την τράπεζα μου..

 

και εγώ δεν έχω τίποτα...όπως χιλιάδες άλλοι χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τους εχω ρωτήσει και μου απάντησαν να ακολουθήσω της οδηγίες...αλλά οι οδηγίες ειναι να ανέβασω ενα αρχείο απο την τράπεζα μου..

 

και εγώ δεν έχω τίποτα...όπως χιλιάδες άλλοι χρήστες που έχουν το ίδιο πρόβλημα..

 

Ποιο πρόβλημα; Κάνε ένα κόπο να μας εξηγήσεις ποιο πρόβλημα έχεις ΑΚΡΙΒΩΣ.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου