Προς το περιεχόμενο

Ποιά Κλειδια σε strat?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να σαι καλα ρε Superfunk!!!και με το natural finish body που συντομα θα εχω στα χερια μου θα κανω μια κουκλα 70's strat ;D ;D ;D ;D ;D!

 

"The back of the neck is finished in satin matte lacquer"

Για εγκυκλοπαιδικους και λογους περιεργειας μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινει η παραπανω φραση ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Bluesbraker, νομίζω σε αναποφασιτικότητα και ξε-ψείρισμα με έχεις ξεπεράσει κατά πολλού...:P

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα!να σαι καλα ρε Ηλια πεθανα απο το γελιο!Ζητω δημοσια συγνωμη απο το forum,αλλα καταλαβετε με δεν εχω ξαναπαρει stat και εχω πολλες αποριες!!!εξαλλου το φορουμ αυτο ειναι εθιστικο!!!δεν μπορω ειναι σαν να ειμαι στην πηγη της γνωσης και να θελω να μαθω τα παντα!!!επισης σημερα τελειωσα την εξεταστικη μου και για αυτο σας εχω πρηξει!!!θα προσπαθησω να  :-X!σας ευχαριστω ειλικρινα ολους για το χρονο και τις απαντησεις σας :)!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"The back of the neck is finished in satin matte lacquer"

Για εγκυκλοπαιδικους και λογους περιεργειας μπορει να μου εξηγησει καποιος τι σημαινει η παραπανω φραση ???

 

Στο σημειο του μανικιου που ερχεται σε επαφη με το χερι σου, το βερνικι δεν ειναι γυαλιστερο αλλα ματ για να μην "κολλαει"...

 

 

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης σε ολες μου τις κιθαρες εχω 12ρι radius,θα ηθελα να δοκιμασω το 9',αλλα πρεπει να φοβαμαι μηπως μου σβηνονται τα bends

εισαι περισσοτερο σολιστας η ακορντακιας?τι μουσικη παιζεις?

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@alderbody:καταλαβα!!!σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!

@whitenoise:βασικα παιζω rock,funk,blues και ολιγον(προσπαθω δηλαδη... :P) jazz!

 

Μολις μου ηρθε το body ειναι 2 κομματια swamp ash παναλαφρο(το συγκρινα με το αντιστοιχο της ροκινγκερ και ειναι σχεδον το μισο σε βαρος,ειναι natural με wax finish και πιστεψτε με το rosewood δεν κολλαει με τπτ!!αρα maple και μαλιστα tinted for sure!!!επισης να αναφερω οτι ο Σ.Ντουκας με ενημερωσε οτι μπορει να φερει και απο την allparts...επομενως μπορω να παρω και απο εκει το neck... ;D!

 

και 2 φωτο(δεν ειναι δικες μου αλλα απο αυτον που μου το πουλησε-δυστυχως χωρις το pickguard!!!!)

 

hpim1324fx5.th.jpg

 

 

hpim1325zr2.th.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεψτε με το rosewood δεν κολλαει με τπτ!!αρα maple και μαλιστα tinted for sure!!!

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν πάει;

 

Bonnie_Raitt_-_Vote_for_Change_Finale_101104_-_lg.6562703.jpg

 

Εμένα είναι από τους πιο αγαπημένους μου συνδυασμούς...

 

Άσε που παραμέμπει σε ...

 

rory1left.gif

 

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι δεν πάει;

 

Ειναι πολυ πιο ανοικτοχρωμο απο τα παραπανω(swamp ash ειναι και αυτα?)

Δοκιμασα και ενα rosewood και ενα maple(tinted φυσικα) και σιγουρα το δευτερο καθοταν πολυ πιο ομορφα!!!μπορει να μου φανηκε ετσι ελλειψεως pickguard... ::)!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου