Προς το περιεχόμενο

organs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

users βοηθήστε λίγο, ισως αγοράσω καποιο organ.θα με ενδίεφερε να ακουσω τις απόψεις σας για διάφορα organs είτε ειναι vintage ή καινούργια μοντέλα.δν αναφέρομαι σε softwares και φυσικά σε ογκώδη όργανα.μιλαμε γιά κάτι σε μέγεθος ενός stage piano, το πολύ με δύο κλαβιέ.αν έχετε ή έχετε παίξει καποιο πείτε το,ίσως με βοηθήσει.μην αναφερθείτε σε τιμές,δν είναι κάτι άμεσο,απλα ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αποκλείεις τα ογκώδη, αποκλείεις οτιδήποτε αυθεντικό vintage...

Σε hardware σου προτείνω να ακούσεις το δίσκαλο Nord C1. Είναι εξαιρετικό και πανάλαφρο για αυτό που κάνει. Σε μονόσκαλο σου προτείνω Nord Electro, και Κorg CX3 (το καινούργιο μοντέλο). Είναι καταπληκτικά και τα δύο. Το Nord έχει και ηλεκτρικά πιάνα, κλαβινέτ, γούρλιτζερ, ενώ το CX3 μόνο hammond αλλά αυθεντικά drawbars (ενώ τα Nord γενικώς έχουν drawbars με φωτιζόμενα leds). κοίτα στο www.clavia.com για τα Nord ή στο www.korg.com για το CX3.

Eξαιρετικό είναι και το ψηφιακό B4 αν και θες laptop+controller για να το δουλέψεις - το έχω κάνει και μερικές φορές βγάζει τα υπόλοιπα εκτός συναγωνισμού...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φίλε άμα σε ενδιαφέρει πουλάω το KORG CX3 (το τελευταίο μοντέλο) σε άριστη κατάσταση.Σχεδόν αμεταχείρηστο.

Για μένα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει σε Hammond.

Το δίνω μόνο επειδή αγόρασα κανονικό Hammond.

Άμα ενδιαφέρεσαι στείλε μου mail.

 

Στράτος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου