Προς το περιεχόμενο

Αγορά πρώτης Ηλεκτρικής κιθάρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο τη στιγμη ομως που ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΙΤ

 

Ου ρε θα έρθει ο SMURF kwstas79 απ'το υπερπαραπέραν και θα υποτάξει την ελίτ για να γίνει ελίτ στη θέση της ελίτ (μιλάμε πάντα για τις φρυγανιές).

 

Παιδιά ο άνθρωπος δεν έχει ενισχυτή οπότε τα 500 Ευρώ πρέπει να συμπεριλάβουν και αυτόν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αι η baja είναι πολύ καλή, αλλά ο φίλος SF μάλλον υπερβάλει λίγο... Smiley

 

μαλλον δεν καταλαβες καλα,δεν ειπα οτι η BAJA ειναι η καλυτερη κιθαρα που φτιαχτηκε ποτε,ειπα οτι η ΤΕΛΕ ειναι η καλυτερη κιθαρα που φτιαχτηκε ποτε..

 

επισης σορρυ,αλλα η τελε που προετεινεις για 100 ευρω διαφορα ειναι επιεικως...καυσοξυλο μπροστα στην BAJA.. ;D :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξεκινας τωρα την γνωριμια σου  με την ηλεκτρικη κιθαρα,αγορασε αυτην που ο περισσοτερος κοσμος στον πλανητη σκεφτεται οταν ακουει τη λεξη ηλεκτρικη κιθαρα

 

1961_Fender_Stratocaster.jpg

 

Δεν νομιζω να χρειαζεσαι τιποτα παραπανω αυτη τη στιγμη απο τα απολυτως απαραιτητα δηλ.μια στρατ(η οποια συν τοις αλλοις ειναι και χαλαρα η πλεον ΕΥΕΛΙΚΤΗ κιθαρα που υπαρχει)

 

Μα άλλα δεν έλεγες βρε Τελεμάστερ; Ότι η telly είναι η πιο versatile; Kι ελπίζω να μην του προτείνεις αυτό το... ρέλικ του '61...  ;D ;D :P

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη ομως που ΑΝΗΚΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΙΤ

 

Ου ρε θα έρθει ο SMURF kwstas79 απ'το υπερπαραπέραν και θα υποτάξει την ελίτ για να γίνει ελίτ στη θέση της ελίτ (μιλάμε πάντα για τις φρυγανιές).

 

Παιδιά ο άνθρωπος δεν έχει ενισχυτή οπότε τα 500 Ευρώ πρέπει να συμπεριλάβουν και αυτόν.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αι η baja είναι πολύ καλή, αλλά ο φίλος SF μάλλον υπερβάλει λίγο... Smiley

 

μαλλον δεν καταλαβες καλα,δεν ειπα οτι η BAJA ειναι η καλυτερη κιθαρα που φτιαχτηκε ποτε,ειπα οτι η ΤΕΛΕ ειναι η καλυτερη κιθαρα που φτιαχτηκε ποτε..

 

επισης σορρυ,αλλα η τελε που προετεινεις για 100 ευρω διαφορα ειναι επιεικως...καυσοξυλο μπροστα στην BAJA.. ;D :)

 

για το πρώτο, sorry, μάλλον μπέρδεψα τα λεγόμενά σου..

 

όσον αφορά την κιθάρα, πολύ αφοριστικό σε βρίσκω..γιατί είναι καυσόξυλο?την έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη και μια χαρά tele μου φάνηκε...τίμια κιθάρα... ;)

 

βρήκα κι άλλη μία που μάλλον κάνει για τον φίλο..

http://www.thomann.de/gr/fender_telecaster_lite_ash_natural.htm

 

φίλε kiN, δυστυχώς με 500 ευρώ δεν μπορείς να πάρεις και κιθάρα και ενισχυτή αξιοπρεπούς ποιότητας..πάρε την κιθάρα και μάζεψε για τον ενισχυτή...εγώ αυτό προτείνω... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά cool λίγο...Εντάξει συνφωνούμε ότι η Baja είναι από τις καλύτερες που φτιάχτηκαν ποτέ αλλά ο άνθρωπος τώρα ξεκινάει...

Γνώμη μου (για την οποία δεν πρόκειται ποτέ ΜΑ ΠΟΤΕ να μετανοιώσεις):

 

YAMAHA PACIFICA 112....Μακράν η ΚΑΛΥΤΕΡΗ κιθάρα για αρχάριους! ΜΑΚΡΑΝ ομως!!!

 

Ορίστε: http://www.thomann.de/gr/yamaha_pacifica_112v_ovs.htm

 

          http://www.thomann.de/gr/yamaha_pacifica_112_se_green.htm

 

(διάλεξε χρώμα εσύ)....

 

 

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσον αφορά την κιθάρα, πολύ αφοριστικό σε βρίσκω..γιατί είναι καυσόξυλο?την έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη και μια χαρά tele μου φάνηκε...τίμια κιθάρα... Wink

 

με τετοιους χαλια μαγνητες αστην καλυτερα..Baha & dry bread! :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αι η baja είναι πολύ καλή, αλλά ο φίλος SF μάλλον υπερβάλει λίγο... Smiley

 

μαλλον δεν καταλαβες καλα,δεν ειπα οτι η BAJA ειναι η καλυτερη κιθαρα που φτιαχτηκε ποτε,ειπα οτι η ΤΕΛΕ ειναι η καλυτερη κιθαρα που φτιαχτηκε ποτε..

 

επισης σορρυ,αλλα η τελε που προετεινεις για 100 ευρω διαφορα ειναι επιεικως...καυσοξυλο μπροστα στην BAJA.. ;D :)

 

για το πρώτο, sorry, μάλλον μπέρδεψα τα λεγόμενά σου..

 

όσον αφορά την κιθάρα, πολύ αφοριστικό σε βρίσκω..γιατί είναι καυσόξυλο?την έχω δοκιμάσει την συγκεκριμένη και μια χαρά tele μου φάνηκε...τίμια κιθάρα... ;)

 

βρήκα κι άλλη μία που μάλλον κάνει για τον φίλο..

http://www.thomann.de/gr/fender_telecaster_lite_ash_natural.htm

 

φίλε kiN, δυστυχώς με 500 ευρώ δεν μπορείς να πάρεις και κιθάρα και ενισχυτή αξιοπρεπούς ποιότητας..πάρε την κιθάρα και μάζεψε για τον ενισχυτή...εγώ αυτό προτείνω... ;)

ναι φίλος JaYmZ_HetFielD το καταλαβαίνω αυτό... αλλα λευτά δεν !! φοιτητής είμαι και είπα τον πρώτο μισθό (και τελευταίο για την ώρα) να τον αξιοποιήσω!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σου ξαναπροτείνω να δεις την περίπτωση της Yamaha...

ειλικρινά, πανάλαφρη, απίστευτο μπράτσο, μαγνήτες σούπερ για την κατηγορία της...

δεν θα το μετανοιώσεις...την γνώμη μου την είπα... ;) 8)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σου ξαναπροτείνω να δεις την περίπτωση της Yamaha...

ειλικρινά, πανάλαφρη, απίστευτο μπράτσο, μαγνήτες σούπερ για την κατηγορία της...

δεν θα το μετανοιώσεις...την γνώμη μου την είπα... ;) 8)

Eυχαριστώ Fatalk

να ρωτήσω και κάτι άσχετο ακουστέ λιγο τα πρώτα 20" απο αυτό εδώ

αυτός ο ήχος πως βγαίνει? απλα "μπουκώνεις" της χορδές? ή ειναι μπάσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου