Προς το περιεχόμενο

Fender η Boogie?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια ερωτηση για οσους εχουν αποψη για το θεμα.Ενας γνωστος ενος ξαδερφου(τρεχα γυρευε...)που ζει στο αμερικα μου μυνησε οτι πουλαει:

'' Enan Fender Deluxe tou  1983,  22 watts all tube me ena 12 inches

special design Fender speaker.

Kai enan Mesa Boogie ton Studio 22.

Tous dino pro euro 800 ekaston.

Einai se aristi katastasi kai oi dyo

kai pezoun katapliktika.''

Με δεδομενο οτι εχω εναν πολυ καλο αλλα δυνατο(45w) ενισχυτη κρινετε οτι προκειται για καμια ευκαιρια ? Παιζω με πεταλια σε καθαρο ενισχυτη αλλα δεν λεω οχι και στο γκαζι ενος καλου 22αρη για μικρα μαγαζια που συνηθως κανουμε την πλακα μας...Το καλο ειναι οτι μπορω να τους ακουσω οταν ερθει στο ελλαντα

Για πετε μου κι εσεις,ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o Studio22 είναι ότι καλύτερο (μη μεταλ) έβγαλε ποτέ η boogie, χωρίς να σημαίνει ότι δεν παίζει μέταλ ε.

 

Βασικά τί μουσική παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στους δινει και τους δυο ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΚΡΙΒΑ..μη δωσεις πανω απο 600 ευρω...

 

Οι δυο ενισχυτες ειναι τοσο ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ μεταξυ τους που απλα δεν τιθεται θεμα συγκρισης....

 

Εγω αν ο Fender ηταν ο deluxe reverb II (σχεδιαση Rivera & handwired) θα τον προτιμουσα χαλαρα....(και λογω σπανιοτητας & λογω ηχου)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζω κλασσικα πραγματα (ροκ,μπλουζ,σουλ,φανκ,χαρντ ροκ,κλπ)εχω κλασσικες κιθαρες (strat,les paul,tele,sheraton)και με ενδιαφερουν ηχοι αντε μεχρι hard rock τα μεταλα μου πεφτουνε βαρια...

Ο ενισχυτης που εχω ειναι αυτος http://www.heritageamplifiers.com/liberty.html σε μαυρο τολεξ,και ειναι φεντερικης φιλοσοφιας δηλ.πολυ καλα και ισοροπημενα καθαρα(οχι μπασοπριμα twin) και καταπληκτικο λαμπατο βαθος,απλως ειναι αρκετα δυνατος για να τον βαλεις στο 5 και να μην σε συλλαβουνε...

Αρα σκεφτομαι οτι μαλλον προς boogie μερια προσανατολιζομαι για εναν ενισχυτη που θα δουλευω το ''βρωμικο'' καναλι του αντι πεταλακιων.

Οστοσο δεν εχω κανενα λογο να φεσωθω αν δεν αξιζει τον κοπο η τιμη οπως λεει και ο υπερφανκ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να δωσεις 800 ευρω καλυτερα να παρεις εναν KOCH Studiotone (φοραει και αυτος EL84 οπως ο Boogie)  που και καλυτερος ενισχυτης ειναι και καινουργιος θα ειναι...  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κοιτας τα νουμερα, τα 22W ειναι πολυ δυνατα για να ανοιξεις το βρωμικο καναλι. Σιγουρα δε θα το ανοιξεις στο σπιτι και μαλλον το ιδιο πρεπει να ισχυει και για μαγαζια. Εννοω να το ανοιξεις τοσο ωστε να μη "μπουκωνει" ο ηχος και να ειναι ευδιακριτος. Η ανοιχτη καμπινα του combo σιγουρα δε βοηθαει για διαυγες βρωμικο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o boogie ο συγκεκριμενος ειναι παρα πολυ δυνατος..στις ιδιες εντασεις θα εισαι...

και για αλλη μια φορα ας απανταμε στις ερωτησεις του παιδιου και ας μην προτεινουμε οτι εχουμε εμεις να το παρει και ο αλλος... ;)

παντως ο boogie o συγκεκριμενος ειναι παρα πολυ καλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στις ερωτησεις του απαντησαμε και τον εναν απο τους δυο του προτειναμε  και προειδοποιηση για να μην τον πιασουν Κωτσο του καναμε και στο τελος μας ειπε οτι το θεμα εχει ληξει.... ::) (μαλλον δηλ.καποια απο τις απαντησεις μας,μπορει και αυτη που του προτεινε εναν παρομοιο ενισχυτη με καλυτερους ορους,τον καλυψε...)

 

οποτε δεν βλεπω που ειναι το προβλημα.. ::)

 

θα συμφωνησω με τους υπολοιπους οτι και ο 22αρης θα ειναι πολυ δυνατος...και δεν θα εχει μεγαλη διαφορα στην ενταση απο τον 45αρη (ετσι κι αλλοιως οι ΕL84 εχουν πιο "διαπεραστικο" ηχο και ψυχοακουστικα σου δινουν την εντυπωση του "δυνατοτερου") 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανοιχτη καμπινα του combo σιγουρα δε βοηθαει για διαυγες βρωμικο ηχο.

 

Σεξκιουζέ μουά...;  ???

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου