Προς το περιεχόμενο

Προτείνετε synth please!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πω πω παιδια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Θα τα κοιταξω όλα και θα δω. Η λύση των 2 δεν με πολυβολεύει για λόγους μεταφοράς. Ήδη κουβαλάω μια ρακιέρα - κιθάρα - pedalboard για την κιθάρα μου και μου έχει φύγει ο π....  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζω ανθρωπο απο Θεσσαλονικη που το αγορασε 1400 ευρω  :o

Εννοειτε απο Θεσσαλονικη οτι το αγορασε... ;)

400 ευρώ είναι μια σεβαστή διαφορά, δε νομίζεις; Και άλλον ξεφεύγει από το "λίγο παραπάνω" που είπε ο φίλος.

Πάντως το Fantom-X είναι οργανάρα, τα 1400 τα αξίζει! ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζω ανθρωπο απο Θεσσαλονικη που το αγορασε 1400 ευρω  :o

Εννοειτε απο Θεσσαλονικη οτι το αγορασε... ;)

400 ευρώ είναι μια σεβαστή διαφορά, δε νομίζεις; Και άλλον ξεφεύγει από το "λίγο παραπάνω" που είπε ο φίλος.

Πάντως το Fantom-X είναι οργανάρα, τα 1400 τα αξίζει! ;)

 

μμμ.... βρε λες? η 40% τιμής αντικατοπτρίζεται σε μεγαλύτερο ποσοστό σε διαφορά ήχου?? (πχ 60% - 70%??). Αν είναι έτσι το σκέφτομαι...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωριζω ανθρωπο απο Θεσσαλονικη που το αγορασε 1400 ευρω  :o

Εννοειτε απο Θεσσαλονικη οτι το αγορασε... ;)

400 ευρώ είναι μια σεβαστή διαφορά, δε νομίζεις; Και άλλον ξεφεύγει από το "λίγο παραπάνω" που είπε ο φίλος.

Πάντως το Fantom-X είναι οργανάρα, τα 1400 τα αξίζει! ;)

 

μμμ.... βρε λες? η 40% τιμής αντικατοπτρίζεται σε μεγαλύτερο ποσοστό σε διαφορά ήχου?? (πχ 60% - 70%??). Αν είναι έτσι το σκέφτομαι...  ;D

 

Δυστηχώς δεν είναι τόσο απλό. Το ΜΟ6 χρησιμοποιείς την ROM του μοτιφ που είναι 170 ΜΒ εώ το φάντομ είναι στα 120. Επίσης το ΜΟ6 δίνει σαφής έμφαση στου ακουστικούς. Για αυτό και εγώ πήρα το MOTIF ES6 Που έχει την ίδια ακριβώς ROM .

 

Απο την άλλη και το φάντομ έχει τα καλά του. Πχ έχει την πολυφωνία του MOTIF ES δηλαδή 128 που είναι διπλάσια aπο εκείνη του MO6.  ΈΧει πολυ μεγάλη οθόνη , έγχρωμη. Πολύ εύκολο χειρισμό , ίσως και τον πιο εύκολο. κτλ Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του.

 

Σίγουρα αξίζει τα λεφτά του. Όλα τα workstation είναι ισοδύναμα με εξαίρεση το fusion . Απλώς αλλού υπερέχει το ένα και αλλού το άλλο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Να ρωτήσω κάτι;; Όποιος έχει το mm6, γίνεται να μου κάνετε μια χάρη;; Θα ήταν εύκολο να ελέγξετε αν γίνετε να αλλαχθούν τα knobs. Θα ήθελα να τα αλλάξω αν γίνεται..

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου