Προς το περιεχόμενο

1982 Fender Twin Reverb 135W


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωπ,πως μου ξεφυγε αυτο?πολυ ελαφρυς θες να πεις (οι καμπινες απο lamination ειναι βαρυτερες,ΠΟΛΥ βαρυτερες) 

 

συμφωνοι. Αλλα και η καμπινα σκετη μαζι με τα μεγαφωνα ειναι αρκετα βαρια. Το διεπιστωσα τωρα που τον εχω διαλυμενο και τον δοκιμαζω.

 

Αλλα το κυριως βαριδιο ειναι η κεφαλη. Ιδιως ο power transformer κανει μια χαρα για αγκυρα...

 

Στην Ελλαδα με την πληθωρα παλιων Fender που υπαρχει ενα 600αρι-700αρι ειναι καλα.

 

εγω τον ειχα παρει 400€ πριν 7+ χρονια

 

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδιως ο power transformer κανει μια χαρα για αγκυρα...

 

Ναι αλλα ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ pt οχι απο τους αγιοβασιλειατικους που βαζουν στους καινουργιους ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ pt οχι απο τους αγιοβασιλειατικους που βαζουν στους καινουργιους ;D

 

Και όπως όλοι ξέρουμε η ποιότητα και ποσότητα (μέχρι ενός σημείου) του "σίδερου" στους μ/σ είναι (σχεδόν) όλα τα λεφτά στη λάμπα. Δεν γίνεται να περιμένετε άμεση απόκριση και απόδοση δυναμικών στις εντάσεις όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμα αποθέματα ρεύματος.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ pt οχι απο τους αγιοβασιλειατικους που βαζουν στους καινουργιους ;D

 

Και όπως όλοι ξέρουμε η ποιότητα και ποσότητα (μέχρι ενός σημείου) του "σίδερου" στους μ/σ είναι (σχεδόν) όλα τα λεφτά στη λάμπα. Δεν γίνεται να περιμένετε άμεση απόκριση και απόδοση δυναμικών στις εντάσεις όταν δεν υπάρχουν διαθέσιμα αποθέματα ρεύματος. 

 

+220

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου