Προς το περιεχόμενο

Vester guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τί γνωρίζετε για τις συγκεκριμένες κιθάρες; Δεν έχω σκοπό να αγοράσω, ή να πουλήσω, και τα σχετικά...

 

Απλά ρωτάω, γιατί αναφέρθηκε σε μια κουβέντα, και δεν ήξερα τίποτα....

 

Κάποιος που να έχει παίξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα!!! ;D

Ρε η πρώτη μου κλασσική ήταν τέτοια!!!

Βασικά η πρώτη μου κιθάρα!!!Ακόμα την έχω αλλά με σπασμένο neck!!! ;D

Από προσωπικής εμπειριας αυτή την είχα πάρει 75euro οπότε δεν μπορούσα να έχω καμία απαίτηση αλλά η συγκεκριμένη ήταν ψιλοχάλια μαύρα,με καμία άλλη όμως δεν είχα επαφή...

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τραγουδιστης στην προηγουμενη μπαντα που επαιζα ειχε vester ακουστικη σε ovation style και θυμαμαι πως ηταν μια χαρα.δεν την δοκιμασα ποτε ομως.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα!!! ;D

Ρε η πρώτη μου κλασσική ήταν τέτοια!!!

Βασικά η πρώτη μου κιθάρα!!!Ακόμα την έχω αλλά με σπασμένο neck!!! ;D

Από προσωπικής εμπειριας αυτή την είχα πάρει 75euro οπότε δεν μπορούσα να έχω καμία απαίτηση αλλά η συγκεκριμένη ήταν ψιλοχάλια μαύρα,με καμία άλλη όμως δεν είχα επαφή...

 

Άρα, για σένα δεν μπορεί παρά να είναι γκαμώ τις κιθάρες!!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα!!! ;D

Ρε η πρώτη μου κλασσική ήταν τέτοια!!!

Βασικά η πρώτη μου κιθάρα!!!Ακόμα την έχω αλλά με σπασμένο neck!!! ;D

Από προσωπικής εμπειριας αυτή την είχα πάρει 75euro οπότε δεν μπορούσα να έχω καμία απαίτηση αλλά η συγκεκριμένη ήταν ψιλοχάλια μαύρα,με καμία άλλη όμως δεν είχα επαφή...

 

Άρα, για σένα δεν μπορεί παρά να είναι γκαμώ τις κιθάρες!!! ;D

 

Ε ναι όσο δύστροπη και αν είναι είναι η πρώτη και συναισηματικό δέσιμο ξεπερνάει το τεχνικό!!! ;D ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γράψω και εγώ το κατιτίς μου, ως κάτοχος 2 (ΔΥΟ) ( ναι δύο...) τέτοιων κιθαρών.

Μια ηλεκτρική, μαύρη-κατάμαυρη (στυλ Ibanez) με λεπτό μπράτσο, 1 διπλό, 2 μονούς, ενεργούς μαγνήτες, γέφυρα τυπου floyd Rose (clopyright) και όλα τα κα(κ)λά....

Επίσης μια ηλεκτρακουστική, με τρομερό καπάκι (χρώμα...φανταστικό... σκέτο έπιπλο.... ο λόγος που την πήρα) με 4-πλο ενεργό eq και πάλι όλα τα κα(κ)λά.

Να ξηγηθώ, ερασιτέχνης είμαι, κοινώς κάνω την κ***λα μου (sorry δεν ξέρω άλλη "πιο πρέπουσα" έκφραση για αυτό που κάνω...) στο δωμάτιο μού, με φίλους ή χωρίς, άντε και σε κανα προβάδικο.

Τα όργανα δεν είναι τίποτα το εξαιρετικό αλλά δεν τους λείπει ο χαρακτήρας και η μαγκιά. Εντάξη δεν έχεις ΤΟΝ ακουστικό ήχο (ούτως ή άλλως παίζει προενίσχυση/κρύσταλος) ούτε το τρελλό σκάσιμο και το feeling μιας Fender / Gibson. Αλλά έχεις ηλεκτρικό ήχο ΧΩΡΙΣ Φύσημα (σιγά τα αυγά θα μου πείτε, κάποιοι όμως το προτιμούν) και ευκολίες Floyd, SS, HB σε πολύ οικονομικές τιμές.

Τα όργανα τα έχω από το 2000 και 2001 (αντίστοιχα), κάνω τις ρυθμίσεις τους ανα 2ετία περίπου και είμαι μια χαρά.

Αυτά, αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι πιο συγκεκριμένο, στη διάθεσή σου

 

Πέτρος

Αυτάααα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχ ρε τι μου θύμησες. Είχα πριν... 12 χρόνια μία V σαν Jackson. Ακόμα σκέφτομαι τι μ---κ-α έκανα που την έδωσα. Μια χαρά ήταν πάντως το κιθαρόνι.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου