Προς το περιεχόμενο

Παίζει να το έκαψα???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας!

 

Εχω ενα IBANEZ TUBE SCREAMER TS9 που βγαινει σε ενα Blackstar HT-Dual και μετα απο το Emulated Output στην καρτα ηχου.

Σήμερα πανω στο recording καταλαβα οτι τελειωσε η μπαταρια και πηρα την τροφοδοσια του Blackstar και την εβαλα στο Tube Screamer,που ως γνωστον λειτουργει με 9V.

 

Μετα διαπιστωσα οτι το Blackstar,λαμπατο γαρ,παιζει στα 16V,0.8A!!!!

 

To Tube Screamer δεν λειτουργησε,ωστοσο εχω την εντυπωση οτι μου βγαζει πολυ θορυβο ακομα και σε χαμηλοτερα drive,gain settings.

Το θορυβο τον βγαζει βεβαια οταν δεν παιζω,οταν παιζω συνεχιζει να μου δινει το γνωστο effect ενος Tube Screamer.

 

Παιζει να το εκαψα "εν μερει"?

Δηλαδη να χαλασα το κυκλωμα του και την ποιοτητα/χαρακτηρα του drive/gain του η αν ηταν και καηκε δεν θα επαιζε καθολου?

 

Οποιος εχει καποια παρομοια μεταφυσικη εμπειρια να με βοηθησει παρακαλω!

 

Ευχαριστω εκ των προτέρων,ενας σχεδον κανιμοθριος στον χωρο των πεταλιων(που πατιουνται και δεν προγραματιζονται!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια χαρα.απο οτι ξερω το ic του tube screamer ειναι το rc4558 αυτο δουλευει μεχρι 18 βολτ αφου παιζει δεν εχει τιποτα μια χαρα ειναι.μηπως το ρευμα που του δινεις δεν ειναι απο καλο μετασχηματιστη και σου βγαζει θορυβο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου