Προς το περιεχόμενο

Χορδές Rotosound Pure Nickel...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε άθλιε τύπε κι εσύ, θα βάλω ρε! Κάνε την παραγγελία σου για φτηνό κλαρίνο, μαθητικό!  ;D ;D Αλλά θα βάλω μόνο στον bridge, γιατί ο neck μου μ'αρέσει 8) 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μέρα που ο Μενέλαος θα βάλει στην κιθάρα του τους Nailbomb εγώ θα μάθω κλαρίνο!!!

 

Αλήθεια τι τιμές παίζουν στους μαγνήτες αυτούς;;;

 

Είναι δυστυχώς ακριβοί. http://www.bareknucklepickups.co.uk/shop/index.php?cPath=1_28

 

Αν όμως τους παραγγείλεις από το σάιτ του (www.bareknucklepickups.co.uk) κι όχι από κάποιο μαγαζί, σου δίνεται η φοβερή ευχέρεια να τους δοκιμάσεις για δυο εβδομάδες στην κιθάρα σου κι αν δεν σου αρέσουν, να τους γυρίσεις πίσω (με δικά σου ταχυδρομικά) και να πάρεις full refund ή άλλο μοντέλο της αρεσκείας σου. Αυτό ισχύει για όλους τους Βare Knuckle.

 

To πολύ ωραίο που έχουν οι Nailbomb (και η ειδοποιός τους διαφορά από τους υπόλοιπους κάφρικους) είναι ότι είναι καραhot αλλά ΔΕΝ αποτελούνται από κεραμικό υλικό αλλά από ωραιότατο Αlnico 5. Aυτό τους δίνει ωραιότερα καθαρά και πιο λεπτομερή ήχο.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

To κακό με έναν overwound alnico είναι ότι αν τον φορέσεις σε Gibson, μάλλον δεν θα μπορείς να μαζέψεις τα μπάσα (εξαίρεση ο JB της seymour duncan που, στα δικά μου πάντα αυτιά, κάνει μόνο για Gibson), και μάλλον και τα καθαρά θα τα ξεχάσεις μια και καλή.

Για αυτό εδώ υπερτερούν, τουλάχιστον στα μπάσα, οι κεραμικοί οι οποίοι είναι συνήθως πιο σφιχτοί, ιδιαίτερα δε, αν και και το υπόλοιπο set up (ενισχυτές-πετάλια) έχει πιο modern κατεύθηνση.

Αντίθετα στα fenderάκια και στις superstrat οι overwound alnico μου αρέσουν αρκετά και συμφωνώ με όσα λέει ο Bloody Sunday.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

Γεια σας,

πρόσφατα άλλαξα τους μαγνήτες στη Les Paul μου με τους Bare Knuckles. Mαζί μου ήρθε και ένα σετ χορδές Rotosound, oι οποίες ήταν απίστευτες!!!

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να τις βρω στην Ελλάδα;

Τις χορδες που θελεις 'Rotosound'δεν τις εχει πια ο Τρίμης.Μπορείς ομως να τις βρείς στο 'ΜΟΥΣΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΑΠΗΛΙΔΗΣ' Στον Αλιμο-Καλαμλακι.Θουκυδιδου 78  Τηλ. 210 9855525.Μπορείς με ενα τηλεφώνημα να μάθεις και οτι αλλο θελεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου