Προς το περιεχόμενο

My Secret Compination: Καφρομέταλ διασκευή. Τα υπόλοιπα μέσα...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε Λάμπρο απ' ότι έχω καταλάβει από παλιότερα θρεντς είσαι ένα παιδί με ταλέντο και γνώσεις. Γιατί αναλώνεσαι με αυτές τις μαλακίες και δεν κάθεσαι να γράψεις κάτι δικό σου, κάτι καλό; Αυτό στο λέω εντελώς φιλικά και αν παρεξηγηθείς, παρεξηγήθηκες.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε Λάμπρο απ' ότι έχω καταλάβει από παλιότερα θρεντς είσαι ένα παιδί με ταλέντο και γνώσεις. Γιατί αναλώνεσαι με αυτές τις μαλακίες και δεν κάθεσαι να γράψεις κάτι δικό σου, κάτι καλό; Αυτό στο λέω εντελώς φιλικά και αν παρεξηγηθείς, παρεξηγήθηκες.

 

Δεν παρεξηγώ φίλε μου.

 

Εσυ τα θεωρείς μαλακίες εγώ όχι. Το βλέπω σαν μια ευκαιρία να ενορχηστρωσω κάτι μέταλ και να προπονηθώ αυτό + του να κάνω χαβαλέ + του να γελάσουν κ άλλοι.

Επίσης έχω γράψει πάρα πολλά δικά μου κομμάτια τα οποία ανεβάζω εδώ (μάλλον εσύ δεν τα προλαβαίνεις αφου λές ότι δεν γράφω)  ;)

 

Επίσης φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ Hetfield το ρεφρέν ρε boyz, αλλά πιστεύω ότι το τελείωμα θα σας πάει τελικά στη γιουροβίζο. 8)

 

 

Υγ. Μια τεχνική παρατήρηση. Όταν ετοιμάζετε μια ροχάλα πρέπει να την πετάτε γιατί μένει στο επόμενο κουπλέ και μπουκώνει το κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρεξηγώ φίλε μου.

Εσυ τα θεωρείς μαλακίες εγώ όχι. Το βλέπω σαν μια ευκαιρία να ενορχηστρωσω κάτι μέταλ και να προπονηθώ αυτό + του να κάνω χαβαλέ + του να γελάσουν κ άλλοι.

Επίσης έχω γράψει πάρα πολλά δικά μου κομμάτια τα οποία ανεβάζω εδώ (μάλλον εσύ δεν τα προλαβαίνεις αφου λές ότι δεν γράφω)  ;)

Επίσης φιλικά.

 

Χαίρομαι που δεν παρεξηγείς.

 

Για το χαβαλέ κλπ. οκ... Για μένα το Noiz δεν είναι μέρος για χαβαλέ ιδίως όσον αφορά στη μουσική, αλλά δεν είμαι και ο αρμόδιος εδώ.

 

Για τη Metal ενορχήστρωση...... please..........

Με Καλομοίρα θα μάθεις να ενορχηστρώνεις μέταλ;

Ενορχήστρωσε κάτι πιο κοντά στο είδος και πιο απαιτητικό από το γιουροτραγουδάκι της Καλομοίρας. Από την άλλη αν θες πραγματικά να το κάνεις, καντο καλά. Αλλά ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Χαβαλές και ενορχηστρωτική άσκηση δεν πάνε μαζί.

 

Όσο για τα κομμάτια σου, τα έχω ακούσει γι'αυτό σου μιλάω έτσι.

 

Πάντα φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Λάμπρο απ' ότι έχω καταλάβει από παλιότερα θρεντς είσαι ένα παιδί με ταλέντο και γνώσεις. Γιατί αναλώνεσαι με αυτές τις μαλακίες και δεν κάθεσαι να γράψεις κάτι δικό σου, κάτι καλό; Αυτό στο λέω εντελώς φιλικά και αν παρεξηγηθείς, παρεξηγήθηκες.

 

Δεν παρεξηγώ φίλε μου.

 

Εσυ τα θεωρείς μαλακίες εγώ όχι. Το βλέπω σαν μια ευκαιρία να ενορχηστρωσω κάτι μέταλ και να προπονηθώ αυτό + του να κάνω χαβαλέ + του να γελάσουν κ άλλοι.

Επίσης έχω γράψει πάρα πολλά δικά μου κομμάτια τα οποία ανεβάζω εδώ (μάλλον εσύ δεν τα προλαβαίνεις αφου λές ότι δεν γράφω)  ;)

 

Επίσης φιλικά.

 

Βρε συ τζιτζι, το χω απορία. Εσυ δεν ήσουν που έλεγες παλαιότερα το μεταλ και ροκ ψόφια μουσική?

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ τζιτζι, το χω απορία. Εσυ δεν ήσουν που έλεγες παλαιότερα το μεταλ και ροκ ψόφια μουσική?

 

Μάλλον κάνεις λάθος... Μιλούσα για το Classic Rock το οποίο έχει πεθάνει. Όχι με την έννοια "δεν το ακούει κανείς" ή "δεν αξίζει να το ακούει κανείς" - προς Θεού - αλλα ότι το 2008 δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι γράφεις classic rock κομμάτια.  ;)

 

Για μένα το Noiz δεν είναι μέρος για χαβαλέ

 

Αυτό ξαναπέστο να ακουστεί...  ;) Είδα και τα "σοβαρά" που ανεβαίνουνε πώς είναι...

 

Για τη Metal ενορχήστρωση...... please..........

Με Καλομοίρα θα μάθεις να ενορχηστρώνεις μέταλ;

Ενορχήστρωσε κάτι πιο κοντά στο είδος και πιο απαιτητικό από το γιουροτραγουδάκι της Καλομοίρας.

 

Θα μάθεις να ενορχηστρώνεις με οτιδήποτε προσπαθείς να ενορχηστρώσεις. Και ναι είναι πολύ πιο δύσκολο να βάλεις ένα Pop κομμάτι σε μεταλ καλούπια, παρα να ξεκινήσω να γράφω κάτι δικό μου και να είναι μια απο τα ίδια (διότι το μέταλ έχει κορεστεί όσο δεν πάει)

Όσο πιο κοντά στο μέταλ είναι αυτό που θές να ενορχηστρώσεις, τόσο πιο εύκολο θα είναι. Άρα αυτό που λές δεν στέκει και πολύ

 

 

Από την άλλη αν θες πραγματικά να το κάνεις, καντο καλά. Αλλά ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Χαβαλές και ενορχηστρωτική άσκηση δεν πάνε μαζί.

 

Ποιό να κάνω? Και γιατί δεν πάνε μαζί? Χαρά και εργασία...

Και ξαναλέω: ΔΕΝ πούλησα τίποτα, ΔΕΝ απαίτησα τίποτα.

 

Όσο για τα κομμάτια σου, τα έχω ακούσει γι'αυτό σου μιλάω έτσι.

 

Κακία μου μυρίζει αυτό. και το χειρότερο? Δεν την πιάνω!  ;) ;D

 

 

Με Καλομοίρα θα μάθεις να ενορχηστρώνεις μέταλ;

 

Απο το στόμα σου και στου θεού τ αυτί. Να έρθει σπίτι μου να μου κάνει λίγο παρέα στις ...ενορχηστρώσεις μου!  ;D ;D ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα το Noiz δεν είναι μέρος για χαβαλέ

Αυτό ξαναπέστο να ακουστεί...  ;) Είδα και τα "σοβαρά" που ανεβαίνουνε πώς είναι...

 

Εγώ το λέω. Ποιος με ακούει.

 

Για τη Metal ενορχήστρωση...... please..........

Με Καλομοίρα θα μάθεις να ενορχηστρώνεις μέταλ;

Ενορχήστρωσε κάτι πιο κοντά στο είδος και πιο απαιτητικό από το γιουροτραγουδάκι της Καλομοίρας.

Θα μάθεις να ενορχηστρώνεις με οτιδήποτε προσπαθείς να ενορχηστρώσεις. Και ναι είναι πολύ πιο δύσκολο να βάλεις ένα Pop κομμάτι σε μεταλ καλούπια, παρα να ξεκινήσω να γράφω κάτι δικό μου και να είναι μια απο τα ίδια (διότι το μέταλ έχει κορεστεί όσο δεν πάει)

Όσο πιο κοντά στο μέταλ είναι αυτό που θές να ενορχηστρώσεις, τόσο πιο εύκολο θα είναι. Άρα αυτό που λές δεν στέκει και πολύ

 

Ναι ίσως δεν εκφράστηκα καλά και έχεις κάποιο δίκιο. Αυτό που λέω είναι ότι αν θες να κάνεις μια άσκηση ενορχήστρωσης (metal ή ο,τιδήποτε άλλου) πας εκεί που θα σου δώσει τις μεγαλύτερες δυνατότητες. Όχι ένα ποπ τραγουδάκι, που θα αντικαταστήσεις τα σύνθια με power chords. Πάντως να μας δει κανάς ενορχηστρωτής να μιλάμε για Kalomoira-to-metal ενορχηστρώσεις, θα μας χέσει πατόκορφα...

 

Από την άλλη αν θες πραγματικά να το κάνεις, καντο καλά. Αλλά ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Χαβαλές και ενορχηστρωτική άσκηση δεν πάνε μαζί.

Ποιό να κάνω? Και γιατί δεν πάνε μαζί? Χαρά και εργασία...

Και ξαναλέω: ΔΕΝ πούλησα τίποτα, ΔΕΝ απαίτησα τίποτα.

Αν νομίζεις ότι πάνε μαζί, εγώ πάσο...

 

Όσο για τα κομμάτια σου, τα έχω ακούσει γι'αυτό σου μιλάω έτσι.

Κακία μου μυρίζει αυτό. και το χειρότερο? Δεν την πιάνω!  ;) ;D

 

Όχι. Ίσα ίσα, το αντίθετο. Σου μιλάω έτσι, επειδή πιστεύω, από ό,τι είδα από άλλα Uploads σου, ότι μπορείς να κάνεις καλύτερα πράγματα...

 

Με Καλομοίρα θα μάθεις να ενορχηστρώνεις μέταλ;

 

Απο το στόμα σου και στου θεού τ αυτί. Να έρθει σπίτι μου να μου κάνει λίγο παρέα στις ...ενορχηστρώσεις μου!  ;D ;D ;D

 

Είσαι αναίσχυντος σαβουρο-.... εχμμμ... ενορχηστρωτής...

 

Αν κατάλαβες τι θέλω να πω, κατάλαβες. Δεν γράφω άλλο γιατί βαρίεμαι να ασχολούμαι με αυτά τα quotes / unquotes...  :)

Πάντα φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε συ τζιτζι, το χω απορία. Εσυ δεν ήσουν που έλεγες παλαιότερα το μεταλ και ροκ ψόφια μουσική?

 

Μάλλον κάνεις λάθος... Μιλούσα για το Classic Rock το οποίο έχει πεθάνει. Όχι με την έννοια "δεν το ακούει κανείς" ή "δεν αξίζει να το ακούει κανείς" - προς Θεού - αλλα ότι το 2008 δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι γράφεις classic rock κομμάτια.  ;)

 

Για μένα το Noiz δεν είναι μέρος για χαβαλέ

 

Αυτό ξαναπέστο να ακουστεί...  ;) Είδα και τα "σοβαρά" που ανεβαίνουνε πώς είναι...

 

 

1)A ok sorry, είχα την εντύπωση ότι είχες πει και για το μεταλ(τι είχες πει για αυτό? Οτι δεν ακούς? Κατι είχες πει και για αυτό!)

 

2)Ti σχέση εχει το αν ειναι σοβαρό το νοιζ με το πόσο καλά είναι τα κλιπάκια που ανεβάζουν τα μέλη?

Και ξεκαβάλα λίγο.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου