Προς το περιεχόμενο

Ανταλλακτικα Hi-Hat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα σε ολους. Κανω αυτο το thread για ενα φιλο. Το hi-hat του τα εχει φτυσει λιγο . Ο μηχανισμος εσπασε και το "συρμα"(δεν ξερω πως ακριβως το λενε) εχει στραβωσει . Κατα αλλα η βαση ειναι μια χαρα . Μηχανισμο του εδωσα εγω ενα παλιο που ειχα αλλα "συρμα" που θα βρει ? Εψαξα στο γοογλε αλλα δεν βρηκα κατι . Επισης μια απορια του : Η βιδα που κανει το κατω hi-hat να γερνει τι ακριβως κανει ? Ευχαριστω !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μηχανισμος εσπασε και το "συρμα"(δεν ξερω πως ακριβως το λενε) εχει στραβωσει . Κατα αλλα η βαση ειναι μια χαρα .

 

Το επόμενο βήμα είναι να την πατήσει μπουλντόζα....

Πέρα απ την πλάκα, αυτό λέγεται βέργα και αν είναι απο κάποια εταιρία της προκοπής μπορείς να βρείς άλλη, ίσως και να δοκιμάσεις άλλης εταιρίας μπορεί να ταιριάξει. Νομίζω πρέπει να χουν στο drumstore. Πάντως καλό θα ήταν να πάρετε μια βάση της προκοπής.

Η βίδα απο κάτω είναι για να ρυθμίζεις την κλίση του κάτω πιάτου είτε για να ισορροπήσει είτε για να ναι στραβό ώστε όταν το ανοίγεις να ''λαλάει''.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βιδούλα κάνει όλη τη δουλειά στο hi-hat όπως είπε και ο ippex. Η κλίση που θα πάρει καθορίζει σε μεγάλο βαθμό τον ήχο του και τη δυναμική του.

Βλέποντας και εγώ τα χάλια της δικής μου βάσης, θεωρώ δεδομένο να επενδύσω σε μια βάση της προκοπής.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα βρει τον αριθμό του ανταλλακτικού για να το ζητήσει: http://www.tamadrum.co.jp/world/parts/hardware/page/hh905.html

 

Ευτυχώς που οι Ιάπωνες είναι τόσο οργανωμένοι... ;)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει, αλλά θα πρέπει να ξέρεις τον αριθμό του μοντέλου της βάσης: http://www.pearleurope.com/upl/1/en/doc/2009%20Parts%20Catalog_ALL.pdf

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω και παλι . . . Εισαι θεος . . . Δεν παιζει ρολο που εχω βαλει τον μηχανισμο με το glutch που κραταει το hi hat κλειστο στη βεργα, ε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου