Προς το περιεχόμενο

My Secret Compination: Καφρομέταλ διασκευή. Τα υπόλοιπα μέσα...


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και γαμώ είναι το κομματάκι ;D ;D ;D ;D ;D

κάπου άκουσα και το number one σε μέταλ εκτέλεση, ρε Λάμπρο δεν πιστεύω να το έχεις κάνει και εκείνο εσύ.

αλλά και το Gimme της μαντόνας, και εκείνο εσύ το έχεις κάνει?

 

Όχι δεν ευθύνομαι εγώ γι αυτά. Αλήθεια που τα βρήκες? Ενδιαφέρον ακούγεται...

 

Βασικά στο Gimme πρεπει να παιζει ο malmsteen κιθάρα αλλά το έχω αποθηκευμένο χωρίς στοιχεία όπως καλλιτέχνης, άλμπουμ κλπ κλπ

εδώ είναι το κομμάτι να το ακούσεις

http://uk.youtube.com/watch?v=JKE-de8JzW4

 

Στο ναμπερ 1 δεν ξέρω καθόλου ποιος παίζει αλλά είναι τρελή μεταλλιά.

το βρήκα και αυτό στο ακόλουθο λινκ: http://www.greektube.org/content/view/16212/2/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι το ξερώ απο malmsteen. Υποψιάζομαι ότι η διασκευή έγινε για να παίξει ο malmsteen το σόλο της εισαγωγής στην κιθάρα.  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ξερώ απο malmsteen. Υποψιάζομαι ότι η διασκευή έγινε για να παίξει ο malmsteen το σόλο της εισαγωγής στην κιθάρα.  ;D

 

Μάλλον ναι αλλά έχει γενικά πολύ σόλο το κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχειρο θα το χαρακτηριζα το κομματι

Η παραμετρος του χαβαλε δεν πρεπει να μπαινει και στην παραμετρο της παραγωγης κατα την  γνωμη μου  ;)

Καλη προσπαθεια αλλα προσπαθησε να βελτιωνεσαι παραλληλα

 

 

κάπου άκουσα και το number one σε μέταλ εκτέλεση, ρε Λάμπρο δεν πιστεύω να το έχεις κάνει και εκείνο εσύ.

το number one το εχουν κανει οι dream evil (το παλιο συγκροτημα του Gus G)  ;)

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πλασγίαρ, αν δεν σηκώνει χαβαλέ η παραγωγή τότε Ανώριμοι, Ncarcade, πλωκάμι του καρχαρία, πανούσης, blink182 και ένα σωρό άλλοι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν.

 

Ο Gus G είναι ο κιθαρίστας που έχουν οι Firewind?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πλασγίαρ, αν δεν σηκώνει χαβαλέ η παραγωγή τότε Ανώριμοι, Ncarcade, πλωκάμι του καρχαρία, πανούσης, blink182 και ένα σωρό άλλοι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν.

 

Ο Gus G είναι ο κιθαρίστας που έχουν οι Firewind?

 

 

1.Επειδη μαλλον δεν καταλαβαες πως το εννοουσα...Η παραγωγη των συγκροτηματων που αναφερεις ειναι ανεκτη σε μερικα κ αρκετα καλη σε καποια αλλα

Αλλιως το εθεσα εγω το θεμα παραγωγης... ;)

2. Ναι o gus g ειναι στους firewind

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε πλασγίαρ, αν δεν σηκώνει χαβαλέ η παραγωγή τότε Ανώριμοι, Ncarcade, πλωκάμι του καρχαρία, πανούσης, blink182 και ένα σωρό άλλοι δεν θα έπρεπε να υπάρχουν.

 

Ο Gus G είναι ο κιθαρίστας που έχουν οι Firewind?

 

 

1.Επειδη μαλλον δεν καταλαβαες πως το εννοουσα...Η παραγωγη των συγκροτηματων που αναφερεις ειναι ανεκτη σε μερικα κ αρκετα καλη σε καποια αλλα

Αλλιως το εθεσα εγω το θεμα παραγωγης... ;)

2. Ναι o gus g ειναι στους firewind

 

Έλα ρε συ πλας που δεν κατάλαβα.  Το λες καθαρά ότι ξεχωρίζεις το ύφος του τραγουδιού από το στάδιο της παραγωγής και δεν θες να ειναι πρόχειρη λόγω του ότι το τραγούδι είναι για χαβαλέ.

Αυτό δεν μας λες?

Αντίστοιχα και εγώ λέω ότι αποδεδειγμένα η πρόχειρη χαβαλεδοπαραγωγή "σπρώχνει" το κομμάτι.

Ολοι αυτοί που ανέφερα είχαν χάλια παραγωγή στην ανωδική τους πορεία. (Λάμπρο δεν λέω οτι η δική σου έίναι χάλια, μην με βρίζεις μετά)

Δεν είμαι υπέρ της απρόσεχτης παραγωγής σε τέτοιου είδους μουσική και δεν προσπαθώ να στηρίξω κάποια άποψη, απλά το είπα αναφορικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καθυστερημενα απαντω αλλα αν και τοτε το ειχα ακουσει το κομματι και μου αρεσε τωρα το ξαναακουσα να το βαλω σε ενα φιλοκαι γουσταρα και το εχω ακουσει καπακι 4-5 φορες (μυθικα eighties πληκτρα!) 8)

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου