Προς το περιεχόμενο

Xειμωνιάτικη νύχτα(απάντηση σε bloody+trigga)


animae

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oι παραπάνω αγαπητοί, με ενέπνευσαν ώστε να φτιάξω και γω ένα κομματάκι αναλόγου υφους.

 

Η αλήθεα είναι ότι δεν τα πάω καλά με τα midi κλαβιέ, oπότε έχει κάποια λαθάκια μέσα, όπως επίσης δεν είχα ικανοποιητικούς ήχους για φλάουτο(bloody clopyright). Κάποια λαθάκια στην κιθάρα υπάρχουν επίσης :(

 

Eλπίζω να σας φτιάξει το βράδυ :) :)

 

 

http://www.box.net/shared/cgntlvls0k

 

 

 

ps:  :-*

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξ τι να πώ, αμα ενέπνευσα εγώ τέτοιο κομμάτι δεν έχω να ανεβάσω τπτ άλλο στο νόιζ πια.Τα είπα όλα....Είμαι η κατάχρηση του συστήματος, η επιροή του κακού του δαιμονίου.

 

Έχω μόνο ένα πορτατίφ αναμένο και σκιάχτηκα ο καημένος βραδιάτικα.Ψυχοπλακώθηκα και νομίζω ότι με κυνηγάνε οι δαίμονες απο γκαρβέλα κ μπίσσι....

 

Υ.Γ. lambrogg αντέγραψε ήχο απο δώ και παίξιμο και βάλε μέσα και το ταμτακοτσιφτέτελο που το διακατέχεις και ξέφυγες.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σημείο με το hammond και τη διφωνία στο φλάουτο μάλλον θέλει λίγο πιο χαμηλά το μαντολίνο, και το stack του ντράμμερ λίγο πιο έντονα...

 

Επίσης θέλει πιο στακάτο παίξιμο το ακκορντεόν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα ειναι τρομερο,αλλα αυτα που παιζεις animae,εμενα μ'αρεσουν πολυ.

Λες να ειμαι κρυφομεταλο?

 

edit: @harilatron :

 

τα μεγαλα πνευματα συναντωνται.

Τα ακομα πιο μεγαλα κανουν ποστ με ενα λεπτο διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράγματα, αλλά άσχετο με τα κομμάτια Trigga και Bloody...

 

Μην είναι η απάντηση της απάντησης της προαπάντησης κάθε κομμάτι που ανεβαίνει απο δω και μπρός, γιατι θα απαντήσω και εγώ!

 

 

Για το κομμάτι: Ωραίος ήχος, ωραίες ιδέες, αλλα είναι μια σειρά απο riff χωρις καμμία μέλωδία. Αν είχε τράγουδο ή κανένα τσόλο απο πάνω θα ήταν μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία πράγματα, αλλά άσχετο με τα κομμάτια Trigga και Bloody...

 

Για το κομμάτι: Ωραίος ήχος, ωραίες ιδέες, αλλα είναι μια σειρά απο riff χωρις καμμία μέλωδία. Αν είχε τράγουδο ή κανένα τσόλο απο πάνω θα ήταν μια χαρά.

 

 

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο φτιάχτηκε το κομμάτι, επειδή είναι ΑΣΧΕΤΟ με τα 2 άλλα και ακριβώς για αυτόν τον λόγο δεν υπάρχει ίχνος μελωδίας. Εξού και το φιλάκι στην αρχη :P

Τα σολοζ τα αφήνω για αυτούς που τα κατέχουν ;)

 

Χαλιρατρε και Μπλου, μάλλον είναι το κοινό υπόβαθρο :P

 

 

ps: Από την στιγμή που άρεσε σε κάποιους είμαι υποχρεωμένος να το σενιάρω κάποια στιγμή,γιατί με συνεπήρε ο ενθουσιασμός της απάντησης και το φτιαξα στα γρήγορα(σχετικά) :)

 

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ξυλο! ;D

παροτι δεν ακουω τετοια μουσικη αντεξα κ το ακουσα ολο! ;D

κ εχει ωραια θεματα μεσα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου