Προς το περιεχόμενο

Οι "ερασιτέχνες" δεν δικαιούνται χρήματα από τα live??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ολοι τελικα ονειρευεστε την Αντζελα και τα μεροκαματα που δινει

 

 

Ναι.

 

Ο superfunk ονειρεύεται να είναι μπουζούκι στην Άντζελα, ο Evris να πουλάει μπακλαβάδες στους δρόμους της Κωνσταντινούπολης, και εγώ να είμαι ευνούχος στο χαρέμι του σουλτάνου. Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση απλά να την βρίσκουμε με μη-δυτική μουσική.

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!! :-* γιατι να παρει ο Evris τους μπακλαβαδες???!! :-[  ΕΓΩ τους θελω!!! ας παει να παιξει το μπουζουκι αυτος!!! ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σας πειράζει κ δεν εχει πιασει καποιος τη θεση,εγώ θέλω να γίνω στροβιλιζόμενος δερβίσης (rotating derbisis).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα σε ξανατσιτώσω Superfunk γιατι είσαι κάλος το παραδέχομαι ;D!(το ήξερα ότι θα αναφερόσουν στην ειδική μουσική σημειολογία της μουσικής τους ;))!το θέμα είναι πόσοι γνωρίζουν αυτή τη μουσική σημειολογία,δηλάδη είναι σε θέση να διαβάσουν τα κλασσίκα(εδώ θα προτιμούσα τον όρο λόγια-για αποφυγή παρεξηγήσεων)έργα τους??άπλα επειδή μίλησες περι παιδείας....και για αυτο ρωτάω ;)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση απλά να την βρίσκουμε με μη-δυτική μουσική.

 

Γιατι το λες αυτο? Δεν ειμαι βαμενος! Εγω μερικες φορες τη βρισκω ακουγοντας μεχρι και "Τρυπες"  ;)

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω μερικες φορες τη βρισκω ακουγοντας μεχρι και "Τρυπες"  ;)

 

 

Οι "τρύπες" είναι λόγια ή λαϊκή? Να διαβάζουν παρτιτούρες ξέρουν? Πληρώνονται στα λάιβ?

Destroy him, my robots!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα σε ξανατσιτώσω Superfunk γιατι είσαι κάλος το παραδέχομαι ;D!(το ήξερα ότι θα αναφερόσουν στην ειδική μουσική σημειολογία της μουσικής τους ;))!το θέμα είναι πόσοι γνωρίζουν αυτή τη μουσική σημειολογία,δηλάδη είναι σε θέση να διαβάσουν τα κλασσίκα(εδώ θα προτιμούσα τον όρο λόγια-για αποφυγή παρεξηγήσεων)έργα τους??άπλα επειδή μίλησες περι παιδείας....και για αυτο ρωτάω ;)!

 

ακριβως οσοι συνηθως μπορουν να διαβασουν παρτιτουρες και στον δυτικο (πολιτισμενο κατ'εσε) κοσμο δηλ.οσοι ασχολουνται με την ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ;) (γιατι δεν φανταζομαι να ισχυριζεσαι οτι οι οδηγοι των τραμ στη Βιεννη ..διαβαζουν παρτιτουρες... ;D)

με τη διαφορα οτι η τουρκικη κλασσικη μουσικη εχει πολυ μεγαλυτερη απηχηση στον τουρκικο "λαο" απο οτι η...δυτικη κλασσικη στον μεσο "δυτικο" καταναλωτη μουσικης.... ;)  (δεν εχω δει ας πουμε ποτε μου στο δυτικο κοσμο συναυλιες κλασσικης μουσικης μεσα σε παρκα και σταδια με 30-40 χιλιαδες κοσμο απο κατω οπως στην Τουρκια)

 

α,παντως αν θες και ΚΑΝΟΝΙΚΗ :) (δυτικη) κλασσικη μουσικη ακου την συμφωνικη ορχηστρα της Αγκυρας (αν την ακουγε ο δ/ντης της κρατικης μας ορχηστρας θα εκανε χαρακιρι... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  παντως παιδια επειδη εχω φιλους μουσικους τουρκους και εχω ακουσει αρκετα απο jazz, blues, pop, rock και διαφορα "δυτικα" ειδη μουσικης απο τουρκια, ειναι ΠΟΛΥ μπροστα απο μας σε ολους τους τομεις, πολυ πιο κοντα σε ευρωπη και αμερικη. σε δε παραδοσιακα ειδη, πολυς κοσμος απο ελλαδα που θελει να ασχοληθει σοβαρα με παραδοσιακα οργανα/μουσικη πηγαινει στην τουρκια για σπουδες/μελετη, γιατι εκει ειναι πολυ πιο οργανωμενοι και σοβαροι απο μας σ αυτους τους τομεις (σε θεματα παικτων, παραδοσης, επαφης με την παραδοση, σχολων, κρατικης προνοιας, συνθηκων κ.τ.λ.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως οσοι συνηθως μπορουν να διαβασουν παρτιτουρες και στον δυτικο (πολιτισμενο κατ'εσε) κοσμο δηλ.οσοι ασχολουνται με την ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ;) (γιατι δεν φανταζομαι να ισχυριζεσαι οτι οι οδηγοι των τραμ στη Βιεννη ..διαβαζουν παρτιτουρες... ;D)

με τη διαφορα οτι η τουρκικη κλασσικη μουσικη εχει πολυ μεγαλυτερη απηχηση στον τουρκικο "λαο" απο οτι η...δυτικη κλασσικη στον μεσο "δυτικο" καταναλωτη μουσικης.... ;)  (δεν εχω δει ας πουμε ποτε μου στο δυτικο κοσμο συναυλιες κλασσικης μουσικης μεσα σε παρκα και σταδια με 30-40 χιλιαδες κοσμο απο κατω οπως στην Τουρκια)

 

α,παντως αν θες και ΚΑΝΟΝΙΚΗ :) (δυτικη) κλασσικη μουσικη ακου την συμφωνικη ορχηστρα της Αγκυρας (αν την ακουγε ο δ/ντης της κρατικης μας ορχηστρας θα εκανε χαρακιρι... ;D)

 

(Βλέπω έλειψη αυτοσυγκέντρωσης SUPERFUNK και χτυπάω ύπουλα :P)

1.πρώτον δεν είπα ότι η Ευρώπαιοι είναι πιο πολιτισμένοι....ας μη μιλήσουμε για τα Αμερικανάκια!

2.παρτιτούρες δε διαβάζουν μόνο όσοι ασχολούνται με την κλασσική μουσική(και το ξέρεις πολύ καλά)

3.Όπως δείκτης παιδείας σε μία χώρα είναι το επίπεδο αναλφαβητισμού και τα ποσοστά της ακαδημαικής εκπαιδευσης,έτσι και στη μουσική είναι η γνώση μουσικής σημειολογίας και σπουδών σε ωδεία,πανεπιστήμια κτλ...δυστυχώς (ειλικρινα) οι γνώσεις του πεζοδρομίου δεν προσμετρώνται,αλλα και ούτε είναι μετρήσιμες

4.και στα πανυγύρια όλο το χωριό χωρεύει...αλοίμονο αν ένας λαός δε στηρίζει τη δική του μουσική,αφου αυτή τον εκφράζει!

5.Μην ξεχνάς ότι η ΚΛΑΣΣΙΚΗ ΔΥΤΙΚΟΕΥΡΩΠΑΙΚΗ μουσική ειναι ΛΟΓΙΑ μουσική,ένα κατασκεύασμα της αστικής τάξης....καθε λαος απο εκει και περα έχει τη δική του ΛΑΙΚΗ μουσική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σας πειράζει κ δεν εχει πιασει καποιος τη θεση,εγώ θέλω να γίνω στροβιλιζόμενος δερβίσης (rotating derbisis).

 

Mε την προσθηκη μιας καμπίνας,μπορώ να θεωρηθώ Leslie?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου