Προς το περιεχόμενο

Neck reset στην Ελλάδα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει άραγε (αξιόπιστος) μάστορας που να μπορεί να κάνει neck reset σε μια παλιά Martin ακουστική? Εχει κάποιος εξ υμών παρόμοια εμπειρία; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

επισης ο τριανταφυλλου στην κυψελη και ο νικος ταλιαδουρος στο παγκρατι (αφου φτιαχνει ακουστικες φανταζομαι θα κανει και neck reset).

 

στειλε μου π.μ. αν σε ενδιαφερει για τηλεφωνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το reset σε παλιές Martin είναι μια αρκετά σοβαρή υπόθεση, και θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον authorized repairman της Martin προκειμένου αφενός να έχεις εγγύηση για την επισκευή, αφετέρου να διατηρήσεις την αξία της κιθάρας σου κοντά στην υπάρχουσα.

 

Εχω δεί απίστευτες ασχήμιες σε διαφορες παλιές Martin & Gibson απο εγχώριους μάστορες που χάριν αρπαχτής δεν θα πούν όχι, ενώ δεν έχουν ιδέα, και γι' αυτό θα σου πρότεινα να ψάξεις για κάποιον που έχει κάνει reset αρκετές φορές και σίγουρα ενας τεχνικός που να ξέρει απο reseting δεν είναι κάτι κοινό στην Ελλάδα...

 

(Προχτές άκουσα την τελευταία καταπληκτική περίπτωση καποιου που σαν κι εσένα χρειαζόταν reset και ο .."μάστορας" προχώρησε σε κόψιμο του μπράτσου και ξανακόλλημα του  :o )

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους σας για τις άμεσες απαντήσεις. Υπάρχει authorized repairman της Martin στην Ελλάδά; Η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα στο Bon εάν συνεργάζεται με κάποιον..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το reset σε παλιές Martin είναι μια αρκετά σοβαρή υπόθεση, και θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιον authorized repairman της Martin προκειμένου αφενός να έχεις εγγύηση για την επισκευή, αφετέρου να διατηρήσεις την αξία της κιθάρας σου κοντά στην υπάρχουσα.

 

Εχω δεί απίστευτες ασχήμιες σε διαφορες παλιές Martin & Gibson απο εγχώριους μάστορες που χάριν αρπαχτής δεν θα πούν όχι, ενώ δεν έχουν ιδέα, και γι' αυτό θα σου πρότεινα να ψάξεις για κάποιον που έχει κάνει reset αρκετές φορές και σίγουρα ενας τεχνικός που να ξέρει απο reseting δεν είναι κάτι κοινό στην Ελλάδα...

 

(Προχτές άκουσα την τελευταία καταπληκτική περίπτωση καποιου που σαν κι εσένα χρειαζόταν reset και ο .."μάστορας" προχώρησε σε κόψιμο του μπράτσου και ξανακόλλημα του  :o )

 

Πολύ σοφά εμίλησε ο φίλτατος silot!

 

Πωπω τώρα θα'χω εφιάλτες με το κόψιμο/ξανακόλλημα!

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους σας για τις άμεσες απαντήσεις. Υπάρχει authorized repairman της Martin στην Ελλάδά; Η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα στο Bon εάν συνεργάζεται με κάποιον..

 

Δεν έχει καμμία σχέση το Bon με τις Martin.

 

Για δες εδώ http://guitars.de/Index_MRS.html

 

Πάρε τηλ. και ζήτα τον Stefan (κουράγιο με τα ΓερμανοΑγγλικά  ;D)

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν καταληξεις σε εξουσιοδοτημενο για Martin o Κυριος παραπανω κανει απιστευτες δουλειες.

Αναστησε την κλασσικη μου και τωρα κανει total reconstruction στην Strat μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου