Προς το περιεχόμενο

Hp Pavilion dv6770ev


Samplist

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντυπώσεις για το http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1091204 φορητό? Με ενδιαφέρει χρήση σε XP και απροβλημάτιστη λειτουργία του ήχου(χωρίς pops clicks audio drop outs κλπ) θα δουλέψει cubase sx3 και ableton live. Προτάσεις για άλλο μόνο απο πλ@ισιο plz.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντυπώσεις για το http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977907&product=1091204 φορητό? Με ενδιαφέρει χρήση σε XP και απροβλημάτιστη λειτουργία του ήχου(χωρίς pops clicks audio drop outs κλπ) θα δουλέψει cubase sx3 και ableton live. Προτάσεις για άλλο μόνο απο πλ@ισιο plz.

 

Απο προηγούμενη εμπειρία HP θα πώ ότι απογοητεύτηκα οικτρά , του πήρε μόνο 4 μηνες χρήσης για να καταρεύσει ο επεξεργαστής και φυσικά πλήρωσα όσο τον αγόρασα για να τον κρατήσω ζωντανό 5 χρόνια.

 

Ένα πράγμα που θα πρέπει να προσέχεις σε έναν φορητό είναι το ηλεκτρονικό φορτίο , αν κυκλοφορήσει μέσα στο κύκλωμα του USB Θα σου δημιουργει φοβερά ενοχλητικό θόρυβο. Έτσι την πάτησα με ένα φορητό multirama. Η τροφοδοσία του ήταν κοντά στις usb , τρομερά ηλίθιο.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το λαπτοπ που αναφέρεις στο λινκ έρχεται με προεγκατεστημένα τα vista (όπως και όλα σχεδον τα λαπτοπ της αγοράς πλέον) και δε νομίζω να είναι εύκολο να γυρίσεις στα xp, από άποψη drivers, υποστήριξης κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το γυρίσω xp αναγκαστικά έτσι όπως τα χουν κάνει... Drivers έχω βρεί αν και αυτό που με ενδιαφέρει βασικά είναι η κάρτα γραφικών, κάρτα ήχου θα βάλω μια m-audio fw 410 για τα υπόλοιπα και να μην παίζουν δε με νοιάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ δυνατό μηχάνημα (ισχυρός επεξεργαστής, μπόλικη RAM) και λογικά θα σε καλύψει. Drivers για XP τουλάχιστον για τα βασικά υπάρχουν στο site της HP και driver για την κάρτα γραφικών μπορείς να κατεβάσεις από το site της Nvidia.

 

Θα πρότεινα πάντως να αγοράσεις και την επέκταση εγγύησης της HP που επεκτείνει την εγγύηση στα 3 χρόνια. Ειδικά στα HP είναι ένα έξοδο που μπορεί να σε σώσει από πολλούς μπελάδες και από αυτή την άποψη, δεν είναι πολλά τα χρήματα που κοστίζει.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα..εγώ πρόσφατα (πριν 3 βδομάδες ) αγόρασα το ίδιο λαπτοπ (με 2GB Ram και 2.1Ghz ο επεκσεργαστής) και δουλεύει τζάμι :)

Τα Βίστα βέβαια είναι !@!#~#@$@#%#%...τρώει 1 Giga απτην μνήμη για το τίποτα!Και λέω να το γυρίσω σε XP...αλλα δεν κσέρω τι παίζει με την εγγύηση..και τι προβλήματα θαχω με τους δίσκους..Αμα κσές πλζ στείλε μου ένα message και μιλάμε :)

όσο για το μηχάνημα είναι αρκετά καλό..Και τα hp έχουν αρκετά καλή φήμη σαν μηχανήματα και εχω ακούσει καλά λόγια και για το σέρβις της.. :)

blahblahblah

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα HP γενικά είναι αξιόπιστα μηχανάκια, δύσκολα θα πάθουν κάποια σοβαρή βλάβη χωρίς λόγο. Και η αντιπροσωπεία είναι οκ, όχι σαν την LG βέβαια αλλά καλή είναι σχετικά.

+1 για την επέκταση εγγύησης, νομίζω κανά 100ρι ευραίοι είναι, αλλά αξίζει να τα χώσεις.

Τώρα για drivers κατά 90% θα βρείς για τα πάντα, οδηγούς για bluetooth, modem και card reader μπορείς να βάλεις αυτουύς των vista, δούλεύουν, όσο για ήχο/εικόνα θα πρέπει να το ψάξεις στα site των κατασκευαστών.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τροφοδοσία του ήταν κοντά στις usb , τρομερά ηλίθιο.

 

εχοντας ενα λαπτοπ hp pavilion dv 6280dv(η κατι τετοιο) προσπαθησα να περασω απο την καμερα βιντεακια απο το noiz live μπας και τα μοιραστουμε.Οταν τα εγραφα απο την καμερα στο pc και τελειωσα πηγα να ακουσω τι εκανα και ακουσα εναν ηλιθιο θορυβο.Σημειωνω οτι εβαλα το usb ακριβως στην θεση διπλα απο το ρευμα.Αν αλλαξω θεση και το παω απο την αλλη που εχει αλλα 2 usbs λες να κανω δουλεια?

 

βιρα κι'εχει ο Θεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου