Προς το περιεχόμενο

Ποια η γνώμη σας για την cosmomusica;


Sonic_Z

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενημέρωσαν ότι γίνεται μια έκθεση τον άλλο μήνα με σκοπό να φέρει σε επαφή άγνωστους νέους καλλιτέχνες με τη μουσική βιομηχανία, δηλαδή με δισκογραφικές εταιρίες και μου είπαν να δηλώσω κι εγώ συμμετοχή. Με άτομα του χώρου που το συζήτησα μου είπαν ότι η μουσική βιομηχανία έχει πεθάνει και απλά δεν το ξέρουν ακόμα. Αξίζει τον κόπο να μπει κάποιος σε όλη αυτή τη διαδικασία και σε έξοδα για να συμμετάσχει; Το έχει ψάξει κανείς;

Η άποψή μου είναι ότι αφού δεν πουλάνε πια οι εταιρίες όσο πουλούσαν πριν πολλά χρόνια και καθημερινά χάνουν έδαφος στις πωλήσεις, είναι λιγάκι δύσκολο να βοηθήσουν άγνωστους νέους και να τους αναδείξουν. Αλλά με ενδιαφέρει πολύ και η άποψη πιο έμπειρων από μένα.

 

Αυτό είναι το λινκ http://www.cosmomusica.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Με ενημέρωσαν ότι γίνεται μια έκθεση τον άλλο μήνα με σκοπό να φέρει σε επαφή άγνωστους νέους καλλιτέχνες με τη μουσική βιομηχανία, δηλαδή με δισκογραφικές εταιρίες και μου είπαν να δηλώσω κι εγώ συμμετοχή.

Σαν τι να συμμετάσχεις δηλαδή. Σαν εκθέτης;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τι να συμμετάσχεις δηλαδή. Σαν εκθέτης;

 

Απευθύνεται και σε εκθέτες όπως εταιρίες αλλά και σε νέους μουσικούς και συγκροτήματα. Θέλουν να φέρουν λένε σε επαφή τους νέους καλλιτέχνες με τους επαγγελματίες του χώρου. Και ρώτησα αν αξίζει τον κόπο να μπει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία. Η δήλωση συμμετοχής για καλλιτέχνες είναι μέχρι 30 του μηνός όπως διάβασα στο event section τους στο myspace.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

τα... κάλη του! :)

Να δηλώσει την παρουσία του σε αυτούς που δεν το ξέρουν και να συναντηθούν όσοι συμμετέχουν.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω , αλλα ολα αυτα μου φαινονται καπως...

Σε τελικη αναλυση δεν μπορω να καταλαβω  αν υποστηριζει τους καλλιτεχνες, την μουσικη βιομηχανια ή την ιδια την εταιρεια.

20 ευρω για εισοδο μου ακουγονται αρκετα και 400 ευρω για stand επισης.

Θα ηταν προτιμοτερο τετοιες εκδηλωσεις να ηταν χωρις ή με ελαχιστη χρεωση για το κοινο, οπως τα αντιστοιχα forums που εκανε η Sonic-I στην Θεσσαλονικη.

Ετσι πιστευω θα ειχε μεγαλυτερη απηχηση και θα στηριζε πραγματικα την σκηνή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου είπαν να δηλώσω κι εγώ συμμετοχή.

 

Eννοείς οτι ελαβες κ εσυ το MAZIKO bulletin του Myspace ή οτι σε καλεσαν προσωπικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντων την ίδια περίοδο θα γινότανε και άλλη μια έκθεση που μάλλον ακυρώθηκε.Εγώ θα κατέβω πάντως, είτε πέθανε η μουσική βιομηχανία είτε όχι αυτά είναι ωράια πράγματα και κατα τη γνώμη μου θα πρέπει να τα στηρίζουμε!:)

www.myspace.com/thomasnastos

www.thomasnastos.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι η Cosmomusica είναι ΑΠΛΑ μία έκθεση για τη μουσική βιομηχανία! Κάθε κλάδος του εμπορίου, έχει και την έκθεσή του! Έτσι κι εδώ! Δεν έχει σαν αποκλειστικό στόχο να στηρίξει νέους καλλιτέχνες... Υποθέτω ότι στόχος είναι να μαζευτούν όλοι όσοι εμπλέκονται σε αυτόν τον χώρο από οποιοδήποτε πόστο!

 

Εγώ πάντως θα πάω! Είναι ωραία ενέργεια και σχετικά με τα 20 ευρώ... όταν βγω από την έκθεση θα σου πω αν άξιζαν!

 

 

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου