Προς το περιεχόμενο

Απορία περι λυχνίας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν,η απορία είναι προφανώς ηλίθια αλλά εγώ θα ρωτήσω για να μην έχω παρατράγουδα αργότερα.

Αλλάζοντας προενισχύτριες πρέπει να φοράω γάντια για να μην έρθει σε επαφή το λίπος τον χεριών μου με την λάμπα και αργότερα αυτή υπερθερμανθεί και καεί ή αυτό ισχυεί μόνο γιά τις τελικές????

:-[

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα ρε παιδι μου..... :-\ :-\ :-\

 

ΠΟΙΟΣ σου ειπε αυτη την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ λαλακια?? (γιατι ΚΑΠΟΙΟΣ θα στην ειπε ,δεν μπορει να τη σκεφτηκες μονος σου μια και μια χαρα φυσιολογικο παιδι μου φαινεσαι...) ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα ρε παιδι μου..... :-\ :-\ :-\

 

ΠΟΙΟΣ σου ειπε αυτη την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ λαλακια?? (γιατι ΚΑΠΟΙΟΣ θα στην ειπε ,δεν μπορει να τη σκεφτηκες μονος σου μια και μια χαρα φυσιολογικο παιδι μου φαινεσαι...) ;D ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Για να είμαι ειλικρινής δεν θυμάμαι ποιος το είπε αλλά το λέει και εδώ:http://www.vuumaudio.com/support.php

εκεί που λέει handling vacuum tubes,μιλάει για κάτι άλλο???

 

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το γυαλί της λυχνίας είναι κουρδισμένο στους 667 μεγάκυκλους (Τριτο πρόγραμμα, κουλτούρα να φύγουμε) δεν παθαίνει τίποτα.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτη τη βλακεια  λεει και αυτος..αλλα μη τον παιρνεις και πολυ σοβαρα,αλλωστε δεν φανταζομαι να αλλαζεις λυχνιες δεκα φορες τη μερα και να μη πλενεις τα...χερια σου...ποτε... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λιγο καιρο, μια αλλαγη λαμπας, ενα setup θα γινεται στην εντατικη του Ερρικος Ντυναν και στη συνεχεια θα περναει ο ενισχυτης και η κιθαρα απο αξονικο τομογραφο.........καθοτι προκειται περι πολυπλοκων κβαντικων διεργασιων....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω ξανακούσει πολλάκις.

Να και ένας που το ερμηνεύει κιολας.

 

"The oils on your hand could cause the tubes to explode when they get hot. Obviously, that would be bad.

 

How does oil from your skin cause a tube to explode? The oil wicks away heat from the glass, so the spot you touched will be cooler than the other parts of the tube. Ever heat a test tube or thin glass cup really hot and then dip it in cold water? CRACK. The same principle applies. It's best to use a small towel or t-shirt to yank out the tube. Although tubes are very strong, yanking on a very stubborn tube the wrong way could shatter it and a towel will help protect your hand from the glass as well as protect the glass from the oils on your hand."

 

Νάτανε η μόνη που κυκλοφορεί.

Ειδικά σε εκείνο το χώρο που λέγεται Audio Hi-End, όχι ότι στα μουσικάδικα πάνε πίσω, 1 ευρώ να είχα για κάθε μεγαλόσχημη μπούρδα, δεν θα χρειαζόταν να ξαναδουλέψω.

 

- "Τι σημαίνει τάξη Α";

- "Οτι παίρνεις πρώτο πράμα"

 

Εχω κι άλλα. Μέχρι που λέω να ανοίξω θρεντ με διαμάντια.

 

Παρόλα αυτά, εν κατακλείδι, όταν αλλάζεις (κρύες) λαμπίτσες με τα χεράκια σου ριχνε και ενα γρήγορο σκουπισματάκι. Και ποιο ωραίες είναι και σημάδια δεν θα αφήσουν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου