Προς το περιεχόμενο

Απορία περι λυχνίας???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ευτυχώς δεν χρειάζεται αποστείρωση όταν αλλάζουμε λυχνίες.

Αν τα χέρια μας δεν είναι βρεγμένα ή εμποτισμένα με λιπαντικό( :o) τότε δεν χρειάζεται να ανησυχούμε.

Λίγο παραπάνω προσοχή χρειάζονται λυχνίες όπως οι KT88 που συνδέουν εσωτερικά στοιχεία (shell) με εξωτερικά (μεταλλική βάση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που ρωτάει ο φίλος δεν είναι χαζό

 

Υπάρχει περίπτωση να κάνει "τσουφ" η λάμπα - υπερσπάνια βέβαια - αλλά υπάρχει

 

Αν το σώμα σου εκκρίνει λίπος μπόλικο...και αν ακουμπήσει τη βάση..και. αν έχει το μέρος μπόλικη υγρασία ..και...και...και...

 

Ξέρω, σιγά τώρα...αλλά υπάρχει περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει προφανώς δεν το βγάζουν από το κεφάλι τους αλλά είναι μία υπερβολική εκδοχή.

Πάντως εμένα δεν κάηκαν που τις έβαλα με γυμνά χέρια(εννοείται ότι γενικά πλένω τα χέρια μου και δεν ήταν μέσα στην μπίχλα ;D ;D ;D ;D,όπως και ότι το δέρμα μου δεν είναι ιδιαίτερα λίπαρο από την φύση του οπότε το κόβω κάπως κουλό το ενδεχόμενο!!! ;D)και γενικά πρέπει να είσαι υπερβολικά πολύ ψείρας(αν έτσι γράφεται ;D)με αυτά τα πράγματα για να φοράς γάντια να αλλάξεις λάμπες πιστέυω. :)

 

Κάτι άλλο τώρα,όταν άλλαξα λάμπες παρατήρησα ότι οι προηγούμενες(βάση του διαγράμματος που ήταν κολλημένο στο εσωτερικό του ενισχυτή)ήταν σε λάθος θέση!!! :o :o

Δεν θα είχε πρόβλημα ο ενισχυτής???

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο τώρα,όταν άλλαξα λάμπες παρατήρησα ότι οι προηγούμενες(βάση του διαγράμματος που ήταν κολλημένο στο εσωτερικό του ενισχυτή)ήταν σε λάθος θέση!!! :o :o

Δεν θα είχε πρόβλημα ο ενισχυτής???

 

Τι εννοείς σε λάθος θέση?

Αν παίζει ο ενισχυτής όλα είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου