Προς το περιεχόμενο

Slow Rock Jam in Bm


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα Slow Rock Jam σε Bm, το οποιο εμενα προσωπικα μου ακουγεται αρκετα ταξιδιαρικο. Βεβαια αυτη ειναι η υποκειμενικη μου αποψη. Γι' αυτο και το ανεβαζω, για να ακουσω και την δικη σας αποψη. :)

Ευχαριστω!

 

http://www.sendspace.com/file/f3qg3u

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πολύ ενδιαφέρον το backing track, και σε μερικά σημεία είχες ωραία ξεσπάσματα στο solo σου.

 

προσωπικά θα προτιμούσα μια πιό σφιχτή και "καθαρή" παραμόρφωση, ίσως από ένα ωραίο ΔΙΠΛΟ μαγνήτη  :) (κολλήματα είναι αυτα!)

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ ενδιαφέρον το backing track, και σε μερικά σημεία είχες ωραία ξεσπάσματα στο solo σου.

 

προσωπικά θα προτιμούσα μια πιό σφιχτή και "καθαρή" παραμόρφωση, ίσως από ένα ωραίο ΔΙΠΛΟ μαγνήτη  :) (κολλήματα είναι αυτα!)

Σ' ευχαριστω φιλε!

Η αληθεια ειναι πως ουτε μενα με τρελαινει ο ηχος. ;)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον ήχο συμφωνώ με τον προλαλήσαντα.ελάττωσε το άναρχο τρεμούλιασμα με τα δαχτυλα και πρόσεξε τις ρυθμίσεις στο delay.εύγε για την προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δυσκολία στο να φτιάχνεις μελωδίες στο μυαλό σου. Ίσως φταίει ότι παίζεις τόσο καιρό μόνο γρήγορα...

 

Στο τέλος που το γυρνάς στο γρήγορο στέκει, αλλά πρέπει να βελτιώσεις τα αργά τμήματα, γιατί αυτά δίνουν χαρακτήρα στο κομμάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν κοματι ειναι πολυ ωραιο!

απλος πρεπει αν βελτιωσεις λιγο τα Bends soy κ προσωπικα θα προτιμουσα να εχουν κ περισσοτερο βιμπρατο!

επισης τα γρηγορα σημεια ειχαν καποιες πρασιναδες!

γενικα πιστευω οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο κ με λιγη παραπ[ανω μελετη θα μπορεσεις να παιξεις πολυ ομορφη κιθαρα!

επισης σε σχεση με παλιοτερα σου κλιπς παιζεις αρκετα πιο μελωδικα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δυσκολία στο να φτιάχνεις μελωδίες στο μυαλό σου.

 

Μικρέ μέτρησες!!...δεν θα μπορούσε να αποδοθεί καλύτερα με λόγια!

 

Φίλε mehiko ασχολήσου πολύ με τον αυτοσχεδιασμό και δώσε περισσότερο βάση στο ΠΩΣ και ΤΙ παίζεις και λιγότερη στο ΠΟΣΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Danke!  :)

 

Έχεις δυσκολία στο να φτιάχνεις μελωδίες στο μυαλό σου.

 

Μικρέ μέτρησες!!...δεν θα μπορούσε να αποδοθεί καλύτερα με λόγια!

 

Το λέω και είμαι σίγουρος, γιατί είχα το ίδιο ελάττωμα κι εγώ λίγα χρόνια πριν... Έπαιρνα φόρα, και δεν μπορούσα να σταματήσω, με αποτέλεσμα να γίνομαι εκνευριστικά φλύαρος... Έχω καταλάβει, όμως, ότι το γρήγορο τις πιο πολλές φορές είναι ανούσιο (τουλάχιστον στο μπλουζ-ροκ), οπότε έχω κάνα δυο χρόνια που κάνω το παν να ελαττώσω τις νότες που παίζω, και να δίνω feeling στο παίξιμό μου... Όλοι μου λένε ότι είμαι σε καλό δρόμο, και το συνιστώ σε οποιονδήποτε ακούω να παίζει με αυτόν τον τρόπο, γιατί είναι άλλη η γλύκα του αργού παιξίματος... Ή τουλάχιστον σε φυσιολογικές ταχύτητες, για να προλαβαίνει να τα αντιλαμβάνεται το αυτί...  ;)

 

Ουφ! Αρκετά φλυάρησα σε ξένο thread! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει λίγο την μπάλα. Δεν έχω καταλάβει κοινώς τι κρίνουμε εδώ πέρα και γιατί. Αν με βάση τα ακούσματα και τα παιξίματα του φίλου kultura [να μείνουμε ή να φύγουμε;], κρίνω, κατά την προσωπική μου άποψη είναι τελείως αναρμόδιος να κρίνει το παίξιμο του mehiko. Άλλες σχολές, άλλες αντιλήψεις, σε ένα μεγάλο βαθμό άλλο όργανο. Άλλες ώρες μελέτης και για διαφορετικό σκοπό. Το αυτό ισχύει  και για όσους συνηγορούν στην ομοία άποψη.  Διαβάζω ότι στα γρήγορα δεν υπάρχει μελωδία. Και αυτό ειναι στερεότυπο. Στα γρήγορα δεν υπάρχει μελωδία όταν δεν μπορείς να την αντιληφθείς και μόνο - και δεν μιλάω για ασκήσεις. Μιλάμε πάντα για νότες τοποθετημένες μέσα στο χρόνο. Η σχέση μεταξύ των νοτών "καθορίζει" την ιδιαιτερότητα ή την σπουδαιότητα ή μη της μελωδίας, το ότι έχουμε συνηθίσει σε κάποιες διαφορετικές καταστάσεις δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει μελωδία. Το αυτό νομίζω κατά την προσωπική μου άποψη ισχύει για το jam του mehiko. Επίσης πάντα κατά την ταπεινή μου γνώμη, θα ήθελα να εκφράζονται αρνητικές ή θετικές απόψεις για ένα παίκτη [γιατί η μουσική προτίστως είναι παιχνίδι] μόνο από άτομα που έχουν να αντιπαραθέσουν παιξίματα και απόψεις πάνω στο παίξιμό τους, παρά από τον οποιονδήποτε. Νομίζω ότι έτσι είναι πιο εποικοδομητικό. Με όλο τον σεβασμό zaeko.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου