Προς το περιεχόμενο

Slow Rock Jam in Bm


mehiko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικά δεν είχα καμία πρόθεση να σε προσβάλλω... Εννοείται ότι σου λέω την προσωπική μου γνώμη, και μακάρι να μπορέσω να ανεβάσω κάνα κομμάτι κι εγώ, αλλά είναι πρακτικά δύσκολο, λόγω έλλειψης εξοπλισμού...

 

Πάντως ένα δείγμα είναι αυτό, το οποίο φυσικά δεν έχει καμία σχέση με το ύφος του δικού σου κομματιού...

 

Ξαναλέω ότι είμαι στην αντίπερα όχθη από αυτήν που είσαι εσύ, αλλά σαν κιθαρίστας πιστεύω ότι έχω δικαίωμα να λέω τη γνώμη μου...

 

Φυσικα και εχεις δικαιωμα να λες την γνωμη σου. Αν ηταν να μην ηθελα την γνωμη σας (συναδελφων και μη), δεν θα ειχα κανεναν λογο να ανεβασω κομματια.

Απλως αφορμη μου εδωσες να τονισω κατι που πιστευω πως πρεπει να αποφευγουμε ολοι μας οταν κανουμε κριτικη. Θελω να πω οτι οι κουβεντα πρεπει να ειναι εποικοδομητικη και οχι εριστικη. :)

 

Το κομματι σου το ειχα ακουσει στο myspace οταν ειχες κανει το πρωτο σχολιο, αλλα ειναι εντελως αλλο ειδος γι αυτο και σου ζητησα κατι αλλο ν' ακουσω. Δεν πειραζει ομως.

 

Σ' ευχαριστω, γενικα!.

 

 

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν, επειδή είχα συμφωνήσει με την φράση του kultura αλλά επειδή δεν θέλω να αδικώ κανέναν, έκατσα και ξανάκουσα το κομμάτι πολύ προσεχτικά...

 

Μετά την δεύτερη ακρόαση τείνω να αλλάξω γνώμη...

Πιστεύω ότι πράγματι μπορείς να δημιουργήσεις μελωδικές γραμμές...

απλά η εκτέλεση σου στο αργό μέρος έχει κάποια προβληματάκια που δεν κάνει τις μελωδίες αυτές τόσο ξεκάθαρες με την πρώτη...

Με την δεύτερη ακρόαση όμως πιστεύω οτι κατάλαβα τι ήθελες να πείς...

 

 

Η προτροπή  μου στο τί πρέπει να προσέξεις ισχύει...

 

Ok. Αυτο μου ακουγεται καλυτερο. Εννοω ειναι πιο προσεγμενο σχολιο.

Thanks! ;)

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά

οι κουβεντα πρεπει να ειναι εποικοδομητικη και οχι εριστικη. :)

 

Εννοείται! Ούτε καν έχω στο νού μου να ανοίξω παρτίδες με κανέναν! :D

 

Κηπ ον ρόκινγκ, μπρο! 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Φιλε Mehico,

 

το κλιπακι σε γενικες γραμμες ειναι καλο αλλα, θα συμφωνησω οτι θα επρεπε να ειχες αλλο ηχο. Δεν ειναι ασχημος απλα δεν ταιριαζει στο συγκεκριμενο κομματι. Ηθελε κατι ισως πιο "ζεστο". Προσωπικα παντα..

2ον και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ειναι το βιμπρατο σου. Το εχω πει δεκαδες φορες στο φορουμ οπου τυχει και ισως σε κουραζω αλλα πιστευω οτι το βιμπρατο ειναι το σημαντικοτερο πραγμα στο παιξιμο ενος κιθαριστα, απλα γιατι ειναι η "φωνη" του. Δεν εχει σημασια ΤΙ ειδους βιμπρατο αρεσει σε μενα (αργο-γρηγορο-ελαφρυ-πολυ ανοιχτο) αλλα, το βιμπρατο σου θα πρεπει να το δουλεψεις ωστε να ακουγεται "κουρδισμενο" και μετα κατ επεκταση "εκφραστικο". Εκει πραγματικα πιστευω οτι χανεις. Αν εφτιαχνες αυτο πιστευω οτι το κομματι θα επαιρνε 100% πανω γιατι και ταχυτητα εχεις και (ψιλο)καθαρος εισαι, αλλα με τετοιο βιμπρατο ακουγεσαι σα τον Axel Rudi Pell (δεν ξερω αν τον ξερεις και τι γνωμη εχεις γι αυτον) τον οποιο και απεχθανομαι

 

Παντα με θετικη σκεψη και φιλικα, Playloud

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Mehico,

 

το κλιπακι σε γενικες γραμμες ειναι καλο αλλα, θα συμφωνησω οτι θα επρεπε να ειχες αλλο ηχο. Δεν ειναι ασχημος απλα δεν ταιριαζει στο συγκεκριμενο κομματι. Ηθελε κατι ισως πιο "ζεστο". Προσωπικα παντα..

2ον και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ ειναι το βιμπρατο σου. Το εχω πει δεκαδες φορες στο φορουμ οπου τυχει και ισως σε κουραζω αλλα πιστευω οτι το βιμπρατο ειναι το σημαντικοτερο πραγμα στο παιξιμο ενος κιθαριστα, απλα γιατι ειναι η "φωνη" του. Δεν εχει σημασια ΤΙ ειδους βιμπρατο αρεσει σε μενα (αργο-γρηγορο-ελαφρυ-πολυ ανοιχτο) αλλα, το βιμπρατο σου θα πρεπει να το δουλεψεις ωστε να ακουγεται "κουρδισμενο" και μετα κατ επεκταση "εκφραστικο". Εκει πραγματικα πιστευω οτι χανεις. Αν εφτιαχνες αυτο πιστευω οτι το κομματι θα επαιρνε 100% πανω γιατι και ταχυτητα εχεις και (ψιλο)καθαρος εισαι, αλλα με τετοιο βιμπρατο ακουγεσαι σα τον Axel Rudi Pell (δεν ξερω αν τον ξερεις και τι γνωμη εχεις γι αυτον) τον οποιο και απεχθανομαι

 

Παντα με θετικη σκεψη και φιλικα, Playloud

 

Δεν με κουραζεις καθολου φιλε Playloud. Ισα ισα μπορω να πω πως ειναι πολυ ευγενικος ο λογος σου και φυσικα πολυ ευστοχες οι παρατηρησεις σου.

Ουτε μενα μ' αρεσει ο Axel Rudi Pell, και ουτε θα 'θελα να του μοιασω φυσικα.  :P :P :P

Να 'σαι καλα, φιλε!

 

Mehiko.

www.myspace.com/m0de0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου