Προς το περιεχόμενο

Αν έχεις τύχη διάβαινε.........ατύχημα σε κλασσική κιθάρα...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

:'( :'(Χθές βράδυ,ψιλοαραχτός στο σαλόνι,βλέποντας τηλεόραση.Κάποια στιγμή ένας

ανατριχιαστικός θόρυβος απο το σημείο που είναι οι βάσεις για τις κιθάρες μου....

Η γυναίκα κι ο γυιός με βλέπουν κοκκαλωμένοι να προχωρώ προς το σημείο....

Παιδιά,....απίστευτο....τι να πώ...η κλασσική μου , μια alahmpra τριών χρόνων...

ξεκόλλησε ο καβαλλάρης σκίζοντας κομμάτι απο το καπάκι,μαζί του ξεκόλλησε

η καρδιά μου...είμαι τόσο θυμωμένος και στεναχωρημένος ταυτόχρονα....

Πριν μου πείτε τίποτε,σας προκαταλαμβάνω ότι άσχετα πόσο κουλός είμαι σαν

κιθαρίστας,ένα κούρδισμα ξέρω να το κάνω,(δηλαδή αποκλείουμε να ήταν κουρδισμένη

ούτε τόνο επάνω,για να πούμε ότι αύξησα την τάνυση),επίσης αν και δεν την

αγγίζω καθημερινά,στη χειρότερη έπαιζα και έκανα εξάσκηση με αυτή δυο με τρείς

φορές την εβδομάδα.Επίσης θερμοκρασία και υγρασίες είναι οκ στο χώρο,δέν ήταν κοντά

σε πηγή θερμότητος,υγρασίας κ.α......

Γνωρίζω ότι δεν πρόκειται για κάποιο όργανο μοναδικό,αλλά τότε έδωσα 600 ευρώ,για

να έχω αν μη τι άλλο κάτι απλά αξιόπιστο και δοκιμασμένο.....περιμένω τις γνώμες σας,

ενώ με μουτζώνω που δεν πήρα μια γιαπωνέζα ή έστω οποιαδήποτε άλλη και πίστεψα τότε

ότι το όνομα αυτό είναι εγγύηση...σας έχει τύχει αυτό ρε παιδιά , με οτιδήποτε άλλο

έγχορδο ??? δεν είναι απαράδεκτο ??? συγγνώμη για την ασυνταξία και τη φλυαρία,αλλά

είμαι ακόμα παρμένος.... :'( :'(

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρέμησε. Συμβαίνουν αυτά. Και δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται. Απλώς πρόσεξε να διατηρήσεις τα κομμάτια όπως έφυγαν από την κιθάρα, ιδιαίτερα τις ακμές.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαστικα φιλε! το χω παθει και εγω! σε ποιο φθηνη κιθαρα ομως. ευτυχως δεν σηκωσε ξυλο ομως και με δυο βιδες και κολλα ηρθε στα ισα της!(απο μαστορα οχι απο μενα)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρέμησε. Συμβαίνουν αυτά. Και δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται. Απλώς πρόσεξε να διατηρήσεις τα κομμάτια όπως έφυγαν από την κιθάρα, ιδιαίτερα τις ακμές.

 

Συμβαίνουν ???? θεωρείται αποδεκτό ?? ήμαρτον,θεωρώ ότι αγόρασα κάτι σαν φιατάκι και όχι πόρσε,αλλά δεν είναι σαν οδηγώντας να μου ......έπεσε ο κινητήρας στο δρόμο ???? τότε δηλαδή τι διαφοροποιεί το ανώνυμο απο το επώνυμο,έστω και φτηνό,τον ευσυνείδητο απο τον απατεώνα ??? είμαι άδικος ???

 

 

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις δει Λαμποργκίνι να την παίρνει η Εξπρές γιαυτό τα λες αυτά... :D :D :D

Ναι, συμβαίνουν. Και σε καλύτερες κιθάρες. Όχι πάντα. Αλλά υπάρχει η πιθανότητα. Να δεις κάτι "χαμόγελα" που έχουν ανοίξει σε κάτι Μάρτιν... Τώρα έγινε. Δεν υπάρχει λόγος να εκνευρίζεσαι περαιτέρω. Βρες έναν καλό τεχνικό και μετά δεν θα πιστεύεις ότι συνέβη ό,τι συνέβη.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περαστικα φιλε! το χω παθει και εγω! σε ποιο φθηνη κιθαρα ομως. ευτυχως δεν σηκωσε ξυλο ομως και με δυο βιδες και κολλα ηρθε στα ισα της!(απο μαστορα οχι απο μενα)

 

βίδες σε καβαλάρη κλασσικής;  :o :o :o

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βίδες σε καβαλάρη κλασσικής;  :o :o :o

 

 

προφανώς εννοεί απο τη μέσα μεριά του καπακιού και μόνο για στήριξη...

πάντως καραξενέρωσα...

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βιδακια για στηριξη. δεν φαινονται και προφανως δεν ''ακουγονται'' ;D ;D

καταλαβαινω το ξενερωμα αλλα νομιζω οτι φτιαχνεται! (βαλε καμια φωτο αν θες)

παντως μην την πεταξεις. στη χειροτερη φερ'τη μου! ;D

MARIO003_016.thumb.jpg.4a003073f549cffd21ecddfcae923458.jpg

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβαίνουν ???? θεωρείται αποδεκτό ?? ήμαρτον,θεωρώ ότι αγόρασα κάτι σαν φιατάκι και όχι πόρσε,αλλά δεν είναι σαν οδηγώντας να μου ......έπεσε ο κινητήρας στο δρόμο ???? τότε δηλαδή τι διαφοροποιεί το ανώνυμο απο το επώνυμο,έστω και φτηνό,τον ευσυνείδητο απο τον απατεώνα ??? είμαι άδικος ???

 

 

Κι όμως συμβαίνουν.Τό'χα πάθει κι εγώ επίσης με Alhambra!Ίσως η κόλλα,ίσως κι εγώ δεν ξέρω τι.Απαράδεκτο και σπάνιο μεν αλλά γεγονός.

moto perpetuo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως για μια κιθαρα της ταξης των 600 ευρω αυτο ειναι οντως απαρραδεκτο.Αλλα συμβαινουν κι αυτα.

Εγω εργαστηκα σε καταστημα που πουλουσε 2-3(alhambra) τη βδομαδα και δεν ετυχε κατι τετοιο.

Εγω προσωπικα δεν το χω δει ουτε σε παιδικες τυπου παιχνιδι!

 

Εχει εγγυηση η κιθαρα;(για ποσα χρονια; )

 

Θεωρω πως αν μιλησεις με τον αντιπροσωπο(νομιζω Νακας) ή ακομα καλυτερα αν στειλεις ενα mail στο site της alhambra, μαζι με μια ωραια φωτο, θα βγαλεις ακρη.

 

Τωρα ολα αυτα με τα βιδακια πανω σε καπακι κιθαρας(ειδικα κλασσικης...) μου ακουγονται κομπογιαννιτικα.

 

Αν χρειαστει επισκευη, σιγουρα πρεπει να γινει (αν οντως εχει φυγει και μερος του καπακιου) απο τεχνικο με γνωση και σεβασμο.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου