Προς το περιεχόμενο

έλληνες μπασίστες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε....Ξεχάσατε τον MuddyPete ρε παιδιά!ΤσΤσΤσΤσ....Που βαδίζουμε....? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Τον Γιωτη θα ελεγα αλλα με προλαβαν..  :-X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πείτε με άσχετο αλλα.....

 

 

ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?? ??

 

??? ??? ??? ??? ???

 

Πείτε και σε ποιά συγκροτήματα παίζουν/έπαιζαν να μορφωθώ και εγώ λίγο....

 

ΥΓ εκτός απο τον Γιώτη βέβαια και τον Δομενικιώτη που είχα την τύχη να τον έχω δάσκαλο μου

 

Για τον Γ.Φακανά δες εδώ :

http://www.fakanas.gr/fakanas-4_1.htm

O Γ.Καρράς ήταν ο μπασίστας της ΜΠΑΝΤΑΡΑΣ Τρύπες και ο Β.Πατεράκης ο μπασίστας του Βασίλη Παπακωνσταντίνου.

Εχω Φ-εντερικές διαταραχές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσοι έχουν αναφερθεί μέχρι τώρα είναι όντως πολύ σημαντικοί μπασίστες και χαίρομαι που μου θυμίζετε καποιους όπως τον Καρρά και τον Πατεράκη. Σημαντικούς επίσης θεωρώ τον Αλέκο Αράπη (Σιδηρόπουλο,Πανούση,Πορτοκάλογλου, κ,ά), τον Γιάννη Γρηγορίου που πρόσφατα έμαθα ότι η συλλογή του από μπάσα ξεπέρασε τα 100!!!! (Περίδη, blues therapy κ,ά), τον Γιώργο Γεωργιάδη (session jazz bassist) και πολλοί άλλοι που θα μάθω από εσας.

THE WORLD IS A VAMPIRE....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οι κάλοι και σπουδαίοι μουσικοί είναι οι ‘μπαντικοι’  μουσικοί, δηλαδή αυτοί που τους ενδιαφέρει να προσφέρουν στο μουσικό σύνολο και όχι η προσωπική τους επίδειξη...!

 

Ένας σπουδαίος μπασίστας είναι και ο Χρήστος Τσαπράζης (τον έμαθα μέσα από τα ξύλινα σπαθιά). Από τους ουσιαστικότερους μουσικούς με ήχο ...

 

Who Is The Man ? ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οι κάλοι και σπουδαίοι μουσικοί είναι οι ‘μπαντικοι’  μουσικοί, δηλαδή αυτοί που τους ενδιαφέρει να προσφέρουν στο μουσικό σύνολο και όχι η προσωπική τους επίδειξη...!

 

Ένας σπουδαίος μπασίστας είναι και ο Χρήστος Τσαπράζης (τον έμαθα μέσα από τα ξύλινα σπαθιά). Από τους ουσιαστικότερους μουσικούς με ήχο ...

 

 

+1000 και στα 2 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα οι κάλοι και σπουδαίοι μουσικοί είναι οι ‘μπαντικοι’  μουσικοί, δηλαδή αυτοί που τους ενδιαφέρει να προσφέρουν στο μουσικό σύνολο και όχι η προσωπική τους επίδειξη...!

 

 

Πάλι καλά που έκανες  αυτήν την επεξήγηση , γιατί αν η πρόταση σου τελείωνε στο..."είναι οι 'μπαντικοί' μουσικοί"

τότε θα μέναμε με την εντύπωση οτι εννοείς πως όποιος μπασίστας δεν ανήκει αυτή τη στιγμή σε κάποια μπάντα σαν μόνιμο μέλος, δεν μπορεί να θεωρηθεί καλός μουσικός... ;)

 

Με την επεξήγηση βεβαίως συμφωνώ κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για άλλη μια φορά, μέσα είσαι  ;)

 

;D ;D ;D

Free thinkers are dangerous...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράλειψη!!...Ξεχάσαμε τον Γιώργο Ζηκογιάννη!...  http://www.myspace.com/yiorgoszikoyiannis

 

Ακόμα θυμάμαι πρίν απο 7-8 χρόνια περίπου όταν πήρα μια μέρα το θάρρος να τον ρωτήσω κάτι περί μουσικής...

Ενώ δεν ήμουν καν μαθητής του, με κάθησε σε μια καρέκλα και άρχισε να μου μιλάει για μουσική για πάνω απο μισή ώρα...

 

Για όσους δεν το ξέρουν είναι το μπάσο που ακούγεται στο mountains των Socrates.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βαγγέλης Παππάς από Closer είναι μια ενδιαφέρουσα περίπτωση

 

και για να βγω και λίγο off topic ο Λάμπρος Σαλτσίδης από τους διαλυμένους Ziggy Was

 

Ο Δημήτρης Μπασλάμ Φυσικά!

O μπασίστας του Θανάση Παπακωνσταντίνου, επίσης έχει παίξει και ηχογραφήσει με big sleep, Γιάννης Αγγελάκας και οι Επισκέπτες, Μελίνα Κανά, Φάμελλο, Στόικο.

και το Μάλαμα επισης, φοβερός παίκτης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου