Προς το περιεχόμενο

έλληνες μπασίστες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να προσθέσω και εγώ στην κατά τ 'άλλα φοβερή λίστα, και τον Σάββα Μπετίνη (για να αλλάξουμε και κλίμα ;)), έναν εξαιρετικό μπασίστα που πλέον παίζει στους Kinetic.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το cd του ζηκογιαννη το εχω λιωσει.ειναι πολυ πολυ ωραιο.ηταν παλιος δασκαλος του κουμπαρου μου.

μια φορα λοιπον τον ρωτησε σαν μαθητης του:

 

-δασκαλε πως θα μαθω να παιζω οπως εσυ?

- να μελετας αυτα που σου δειχνω.

 

(στο επομενο μαθημα)

 

-τι πρεπει να κανω για να παιζω τις "αναλυσεις" που παιζεις κι εσυ?

-ολα αυτα που σου μαθαινω πρεπει να τα μελετησεις σκληρα.απο κει και περα ειναι θεμα πως θα τα "μαγειρεψεις"...

 

(λιγο καιρο μετα)

 

-δασκαλε με τι μπασσο παιζεις ?με τι ενισχυτη? πως μπορω να βγαλω ιδιο ηχο κι εγω??

-(χαμογελωντας).....ΜΕ "ΨΥΧΗ" ΚΑΙ "ΔΑΧΤΥΛΟ".....

 

αυτα απο διηγηση του κουμπαρου μου κωστα.

 

επισης να πω οτι ωραιος μπασσιστας ειναι και ο νικος βαρδης.τον ειδα τελευταια φορα στην ιερα οδο με τερζη-παριο.

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 σε ολους!

 

Τον Καρρά τον θυμηθηκα προσφατα στο ασχετο κ ηθελα να ανοιξω θεμα!Σπουδαιος μουσικος.Ακουστε τη μουσικη που εχει γραψει στο "Υπέροχο Τίποτα"  το 1993... απιστευτες ενορχηστρωσεις και αισθητικη που χαρακτηριζει καποιον μουσικό δημιουργό κ όχι οργανοπαιχτη του κακως εννοούμενου ελληνικου ροκ.

 

Ξερει κανεις τι κανει τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.myspace.com/dimitrisfrosinis

Οχι τοσο "ονομα" οσο οι προαναφερθεντες αλλα για μενα δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο κανεναν τους. Ακουστε και κρινετε μονοι σας.

Να προσθεσω επισης οτι παιζει εκπληκτικο synth bass!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράλειψη!!...Ξεχάσαμε τον Γιώργο Ζηκογιάννη!...  http://www.myspace.com/yiorgoszikoyiannis

 

Ακόμα θυμάμαι πρίν απο 7-8 χρόνια περίπου όταν πήρα μια μέρα το θάρρος να τον ρωτήσω κάτι περί μουσικής...

Ενώ δεν ήμουν καν μαθητής του, με κάθησε σε μια καρέκλα και άρχισε να μου μιλάει για μουσική για πάνω απο μισή ώρα...

 

Για όσους δεν το ξέρουν είναι το μπάσο που ακούγεται στο mountains των Socrates.... ;)

+1000

Είχα την απίστευτη τύχη να τον έχω δάσκαλο...Εμ εκτός από Socrates έχει παίξει σε κάποια από τα πρώτα του Β.Παπακωνσταντίνου και έχει συνεργαστεί και με άλλους πολλούς...Είναι η έννοια του "jazz" τύπου και κυριολεκτικά κ μεταφορικά!!Απλά θεός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ο τουρκογιωργης! ;D

 

επισης απο εδω θεσσαλονικη

Σωτηρης Ζησης(Blues wire)

Γιωργος Αθανασιαδης(γνωστος ως Αθανας) αυτη την στιγμη παιζει με τους fullHouse αλλα εχει παιξει με παρα πολλους οπως κ με τους NIck And The Backbone

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαγγέλης Κολλίρης. Αντικατέστησε τον Κιουρτσόγλου στους Ίασις. Εκπληκτικός παίκτης αλλά μας άφησε νωρίς...

 

Edit: Μα κανείς να μην αναφέρει το Βαβούρα... Δεν έχει μείνει τίποτα όρθιο πια; 8)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου