Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής κιθάρας 200-350 Ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους.ειμαι νεοσ(17)και ασχετος με τα τοιαυτα και βρισκω πολυ ενδιαφεροντα τα οσα λεγονται.στο θεμα μου λοιπον :θελω εναν ενισχυτη κιθαρας με 200-350¤(profanvs oxi lampatos etsi)(ο πρςτοσ μου)σκεφτομαι οτι καλυτερα ειναι ενα top παρα combo γιατι οτι θα γλυτωσω απ το ηχειο θα παει σε ποιοτητα στον ενισχυτη και σε watt,και τηα παιζς απο τιν κονσολα μας(παρεα ειμαστε 17χρονα για τιν πλακα παιζουμε).το λοιπον βρηκα μερικουσ(crate gt 1200 , laney mxd120h ,hughes&kettner matrix 100), kai θα θελα γνωμες και προτασεις . διαφωτιστε με please......

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να παίζεις από τη κονσόλα, μπορείς να πάρεις μία προενίσχυση σε αυτά τα λεφτά με speaker simulation. Μία καλή περίπτωση είναι τα Tech21 GT-2 ή TriAC.

 

Εναλλακτικά, μπορείς να πάρεις ένα πολυεφφέ για να ψαχτείς και με τους ήχους π.χ. V-amp ή κάνα μεταχειρισμένο gt-6 ή POD.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στα combo roland cube30 και vox ad30vt

 

Προσυπογράφω για το Vox, τόσο για εξάσκηση όσο και για ηχογραφήσεις, ακόμα και live (τηρουμένων των αναλογιών, έτσι; )

 

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τισ ταχυτατεσ απαντισεις πρωτα απ ολα.λοιπον ι καταστασι εχει ως εξης:λεφτα δεν υπαρχουν αρα σκεφτικα αργοτερα να παρω και μια μετρια(φθηνη καμπινα για σωστο(οσο γινεται με τοσα χρηματα για κιθαρα)ηχο οποτε θα χρειαστω και τον ενισχυτι.αργοτερα(αρκετα μετα)σκεφτομαι για tonelab se.γι αυτο ρωταω.ι μιπως να επαιρνα εναν φθηνο λαμπατο αντι για ολα αυτα και βλεπουμε?κουραστικος ασχετοσ ε??

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρεις, η μεγάλη παγίδα είναι να μείνεις στο "αργότερα" :P

 

Θέλω να πω, κοίταξε τι θέλεις να κάνεις τώρα και τι σε έξι μήνες ή ένα χρόνο. Ο Vox για παράδειγμα θα σε καλύψει για εξάσκηση, πρόβες και μπορεί να "υποκαταστήσει" και κάποια πεταλάκια. Αν σκέφτεσαι το Tonelab η καλύτερη λύση θα ήταν ένας ενισχυτής με ένα πολύ καλό καθαρό κανάλι.

 

Μια "καλή" καμπίνα πάντως δεν κοστίζει και μια περιουσία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αργοτερα εγκειται σε ενα βατηος χρονου ενος ετους.εχω τιν εντυπωση οτι το κομπο τηα με περιορισει απο αποψη watt (αλλιως θα επαιρνα το trademark 10 ths tech 21)αλλα για 10 βατ?ενας καλος συνδυασμος τελοσπαντων ενισχυτη-καμπινας-πεταλιερας ποιοσ θα ιταν σε χαμιλι παντοτε τιμη.??

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεισ για τον Vox k ton roland?δε διαφωνω απλα τηα ηθελα να φαινεται οτι εχω κανα 2 πραγματακια οχι ενα κομπο μονο και αφου θα χρειαστεουν ετσι κι αλλιως τα αλλα.καταλαβαινεις τι εννοω?και οσο να ναι κατι παραπανω εχουν ε?

 

 

 

 

 

Υ.Γ:1.τελικα εμεις οι πρωταρηδες πολυ απαιτητικοι βγαινουμε ε?

2.αλλα ας εχουμε μια καλι βαση να αρχισουμε

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου