Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτής κιθάρας 200-350 Ευρώ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εννοεισ για τον Vox k ton roland?δε διαφωνω απλα τηα ηθελα να φαινεται οτι εχω κανα 2 πραγματακια οχι ενα κομπο μονο και αφου θα χρειαστεουν ετσι κι αλλιως τα αλλα.καταλαβαινεις τι εννοω?και οσο να ναι κατι παραπανω εχουν ε?

Τι εννοείς με το "θα ήθελα να φαίνεται"? Τον ενισχυτή θα τον πάρεις γιατί όντως σου χρειάζεται ή για μόστρα στους φίλους?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το να φαινεται εννοω οτι θα ηθελα να εχω εναν 100αρη ας πουε ενισχυτι απ το να εχω στα ιδια λεφτα ενα 30αρι κομπο γιατι πιστευω οτι καλυτερι ποιοτιτα θα εχουν τα 100 βαττ τις καμπινας του παρα τα 100 τις κονσολας που δεν ειναι εξειδικευμενη για κιθαρα.ειναι κατι λαθος στον ολο συλλογισμο μου τις μη επιλογης κομπο αλλα amp+cab?

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το να φαινεται εννοω οτι θα ηθελα να εχω εναν 100αρη ας πουε ενισχυτι απ το να εχω στα ιδια λεφτα ενα 30αρι κομπο γιατι πιστευω οτι καλυτερι ποιοτιτα θα εχουν τα 100 βαττ τις καμπινας του παρα τα 100 τις κονσολας που δεν ειναι εξειδικευμενη για κιθαρα.ειναι κατι λαθος στον ολο συλλογισμο μου τις μη επιλογης κομπο αλλα amp+cab?

 

Πω πω, το έδεσες... κόμπο! :lol: :lol: :lol:

 

Οι ίδιες εταιρείες που βγάζουν πολύ καλές κεφαλές βγάζουν και πολύ καλά combo. Με το combo έχεις το πλεονέκτημα της ευκολότερης μεταφοράς, αλλά μέχρι κάποιο όριο (μεγέθους). Από κει και πάνω είναι βολικότερη η κεφαλή + καμπίνα (ή χωρίς).

 

Το ζητούμενο είναι τι θέλεις τον ενισχυτή: πρόβες μόνο; εξάσκηση μόνος σου; ηχογραφήσεις; live; τι live; σε club ή θα πας σε κανένα γήπεδο; εκεί που θα παίζεις υπάρχει ηχητική εγκατάσταση; όλες οι επιλογές έχουν νόημα αλλά δεν είναι όλες καλές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta pragmata einai apla ! Dineis 700 euro kai pairneis ena combo laney LC30!! Full lampa gamo tous enisxites! marshalloeides ixos alla pio glikos pio smooth kai perisotero grezo! tora an theleis kati pio amesa sta lefta pou eipes ena combo marshallaki me proenisxisi lampa(den thimamai montelo einai mia kali lisi! Einai 30 watt kai paizei ! Na thimasai oti o kaliteros ixos sto patari einai o 4*12 alla stin fasi pou eisai tha se bolepsei poli perissotero ena combo giati apla to pairneis kai feugeis! Simboui ase petalieres kai prosomoioseis stin akri giati pote den tha exeis ton alithino mprosta ixo! Bebaia einai ligo diskolo na sinithiseis alla se anebazei texnika kai apo kathe alli apopsi! Auta apo mena ! Pantos pisteuo oti ta panta einai thema goustou!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο φίλε peri,το πρώτο σου post και είπες την σωστότερη άποψη, λάμπα και πάλι λάμπα και άσε τους πεταλιερακιδες να τζιτζικιαζουν.. :D αν και τα greeklish δεν επιτρέπονται στο νοιζ συγχωρείσαι λόγο άποψης :D

Ένας άλλος λόγος που κάποιος μπορεί να πάρει κεφαλή και όχι κόμπο είναι για να έχει τη δυνατότητα να χρησιμοποιεί διάφορες καμπίνες οπότε να έχει μεγαλύτερη ποικιλία στον ήχο... :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου