Προς το περιεχόμενο

The Noiz Playmates Young! (Project:Φωτοπέταλο)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τα πεταλάκια σε σειρά:

Fulltone Ultimate Octave - RMC Picture Wah - Keeley Compressor - Fulldrive Mosfet edition - TRex Alberta - EHX Micropog - Effectrode Tubevibe - EHX Smallstone - Voodoolab Tremolo - TRex Replica - TRex Room mate

 

 

...και το voxaki

 

 

Eξαιρετικές επιλογές, το καλύτερο σετάπ μέχρι στιγμής που έχω δει στο φόρουμ...  :)

 

Ρε ffmakis, το όνομά σου τελειώνει σε -ρδηνογιάννης;;; ;D ;D ;D ;D Μας έχεις στείλει όλους ;D ;D

 

Μενέλαε, καλύτερα να μην κάνεις τέτοια αστεία γιατί το είχα επιχειρήσει παλιότερα εγώ με άλλο μέλος του φόρουμ (όχι τον ffmaki) και το πήρε πάρα πολύ στραβά. Kαι όσον αφορά στον ffmaki, εγώ τον είχα αποπάρει αλλά είμαι σίγουρος ότι έχει να προσφέρει στο φόρουμ όσα κι ο καθένας μας...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Να υποθέσω πως ο chord έχει και μερικές heritage και suhr απ το ίδιο μαγαζί??Χαχαχαχαχαχα! ;D

 

Ελπιζω τα σχολια να ειναι καλοπιστα... ;)και να μην δεχομαι καποιου ειδους μομφη για τις αγορες μου(αυτο μας ελειπε... ::))

Δεν εχω αναφερει κανενα μαγαζι μεχρι τωρα ακριβως για να μην ''κατηγορηθω'' γι αυτο.Πραγματι ολα απο κει ειναι  αλλα κατοπιν συγκρισεων (που επισης δεν αναφερω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις) ,και  τα θεωρω πολυ καλες αγορες σε σχεση με την τιμη τους .Βεβαια ας μην ξεχναμε οτι ο καθενας ακουει και αλλα πραγματα...

Οχι heritage και suhr δεν εχω (δεν θα πουλησω και το σπιτι μου για τις κιθαρες)  γιατι αν και ειναι εκπληκτικα οργανα με specs που τα βρισκει κανεις μονο σε custom shop  αλλων εταιριων και φυσικα με εντελως αλλες τιμες (βλ. fender-gibson κ.λ.π) εγω προτιμω το real thing.Βιτσια ειναι αυτα... :)

Οποτε με το συμπαθειο αλλα οποιος ενδιαφερεται για καποια απο αυτα νομιζω υπαρχουν τροποι να βγαλει ακρη και εκτος του νοιζ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να και τα δικα μου:  (DIY ως επι το πλειστον)

 

Drawer1.jpg

 

* maestro FZ-1    * Tonebender

* ROG Thor (SuperLead sim)  * Multi-voice Rangemaster (NPN)

* FuzzFace (AC128)  * Rangemaster (OC44)  * FuzzFace (NPN)

 

Drawer2.jpg

 

* AMZ Boost  * Smash Drive (LM386 chip)

* Mosfet Overdrive  * Tweed Princeton sim OD  * Marshall 18W sim OD

* Resonance (parked Wah)  * Ross Compressor clone με πολλα mods

 

Drawer3.jpg

 

* pseudo vibe (Dunlop Rotovibe εντοσθια)  * φιλμακι = charge pump (9V-18V)

* Fulltone Fulldrive II  * DIY custom Wah (based on Vox 847)

 

κι ενα σχετικα νεoτερο: (Orange squeezer compressor)

 

Or_Sq.jpg

 

Αλλα το κυριως rig ειναι αυτο:

 

Pedal_chain.jpg

 

δεξια -> αριστερα:

 

wah - resonance - DIY Univibe @ 24V - FD-II @ 18V - Custom DIY Sparkle Drive (νεο) - Thor

 

ολα πανε σ'εναν Twin Reverb: (μεσω George L's...)

 

Amp.jpg

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν παιζω με αυτον εχω μονο ενα καλωδιο κ την κιθαρα τπτ αλλο....

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου