Προς το περιεχόμενο

The Noiz Playmates Young! (Project:Φωτοπέταλο)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και η δικιά μου "πατάτα".

 

Είναι η custom-bought πεταλιέρα μου (πλαστικό stand παππουτσιών από το Lidl που βοηθάει 100% όταν είσαι πληκτράς και καθιστός). Εκεί πάνω, σε πειραματική βέβαια χρήση, είχα Boss Bass Equalizer GEB-7, Behringer Bass Chorus BCH-100, Boss Turbo Distortion DS-2, Behringer Ultra Metal, Behringer Graphic Equalizer EQ-700, Behringer HB-01 Hell Babe Wah-Wah.

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

θελετε specs? χαχαχαχα!

γελαω γιατι δεν ξερω τπτ απο ενυσχιτες κ μην περιμενετε να ακουσετε για λαμπες κ τετοια! θα τα πω απλα! ;D

ειναι 50watt (με 12 vintage 30) μαρσαλοκατασταση τα οποια σπανε σε 35 25 15(στη ουσια βρομιζει πιο πολυ κ ευκολα οσο πεφτουν τα watt) κ επειση στα 15 βρωμιζει πολυ ευκολα k μπορω εαν θελω με ενανα μαγικο δικοπτη να τον καθαρισω!

εχει δυο Inputs για κιθαρα (Bright Normal)κ ενα Volume για το καθενα κ οταν το συνδεω στο Bright λειτουργουν κ τα δυο volume με αποτελεσμα πειραζοντας τα να μπορω να φτιαχνω το eq! eq εχει αλλα αμα θες το απενεργοποιηεις με εναν διακοπτη κ δινει κατι παραπανω ο ενυσχιτης.

εχει επισης master volume οποιο κ αυτο απενεργοποιητε εαν θελεις αλλα κ precense! ολα τα λεφτα ειναι το ενσωματωμενο λαμπατο Tremolo!

εγω εχω παντα απενεργοποιημενο το eq κ τον ρυθμιζω απο το τα volume k to precense.

γενικα ειναι ενα μηχανημα το οποι φτιαχτηκε για να παιζει τερμα σε οποιονδηποτε χωρο χωρις να μαλωνω με κανενα!

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελετε specs? χαχαχαχα!

γελαω γιατι δεν ξερω τπτ απο ενυσχιτες κ μην περιμενετε να ακουσετε για λαμπες κ τετοια! θα τα πω απλα! ;D

ειναι 50watt (με 12 vintage 30) μαρσαλοκατασταση τα οποια σπανε σε 35 25 15(στη ουσια βρομιζει πιο πολυ κ ευκολα οσο πεφτουν τα watt) κ επειση στα 15 βρωμιζει πολυ ευκολα k μπορω εαν θελω με ενανα μαγικο δικοπτη να τον καθαρισω!

εχει δυο Inputs για κιθαρα (Bright Normal)κ ενα Volume για το καθενα κ οταν το συνδεω στο Bright λειτουργουν κ τα δυο volume με αποτελεσμα πειραζοντας τα να μπορω να φτιαχνω το eq! eq εχει αλλα αμα θες το απενεργοποιηεις με εναν διακοπτη κ δινει κατι παραπανω ο ενυσχιτης.

εχει επισης master volume οποιο κ αυτο απενεργοποιητε εαν θελεις αλλα κ precense! ολα τα λεφτα ειναι το ενσωματωμενο λαμπατο Tremolo!

εγω εχω παντα απενεργοποιημενο το eq κ τον ρυθμιζω απο το τα volume k to precense.

γενικα ειναι ενα μηχανημα το οποι φτιαχτηκε για να παιζει τερμα σε οποιονδηποτε χωρο χωρις να μαλωνω με κανενα!

 

χμμ...  σαν "μελετη" πανω στον bluesbraker μου φαινεται... 

 

σωστος ο Μητσαρας  ;)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις παω στο στουντιο που τον εχω θα κοιταξω κ λαμπες κ τετοια κ θα ρωτισω κ τον Μητσο για μερικες λεπτομεριες!  ;D

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σανταλοπέταλο.Προορισμός του η άνεση του πέλματος και στο home recording αλλά κ επι σκηνής με ασύγκριτη ομορφιά.Duralex-sentlex μια ολοκληρωμένη ημιπροστασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα! Να υποθέσω πως ο chord έχει και μερικές heritage και suhr απ το ίδιο μαγαζί??Χαχαχαχαχαχα! ;D

 

Ελπιζω τα σχολια να ειναι καλοπιστα... ;)και να μην δεχομαι καποιου ειδους μομφη για τις αγορες μου(αυτο μας ελειπε... ::))

Δεν εχω αναφερει κανενα μαγαζι μεχρι τωρα ακριβως για να μην ''κατηγορηθω'' γι αυτο.Πραγματι ολα απο κει ειναι  αλλα κατοπιν συγκρισεων (που επισης δεν αναφερω για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις) ,και  τα θεωρω πολυ καλες αγορες σε σχεση με την τιμη τους .Βεβαια ας μην ξεχναμε οτι ο καθενας ακουει και αλλα πραγματα...

Οχι heritage και suhr δεν εχω (δεν θα πουλησω και το σπιτι μου για τις κιθαρες)  γιατι αν και ειναι εκπληκτικα οργανα με specs που τα βρισκει κανεις μονο σε custom shop  αλλων εταιριων και φυσικα με εντελως αλλες τιμες (βλ. fender-gibson κ.λ.π) εγω προτιμω το real thing.Βιτσια ειναι αυτα... :)

Οποτε με το συμπαθειο αλλα οποιος ενδιαφερεται για καποια απο αυτα νομιζω υπαρχουν τροποι να βγαλει ακρη και εκτος του νοιζ ;)

 

Όχι ρε! :D απλό φιλικό πείραγμα! δεν το είχα συνειδητοποιήσει μέχρι που το είπε ο bloody_sunday και μου έκανε εντύπωση! ίσα ίσα! το μαγαζί αυτό είναι απ τα πιο ψηλά στην υπόληψή μου άσχετα αν δεν έχω χτυπήσει ακόμα πετάλι από κει!(είναι όμως στα επόμενα σχέδιά μου ένα bb preamp κι ένα picture wah!) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Κος Silot εχει ολα τα πεταλια που θελω.........

 

 

Τα δικα μου..........(το ibanez τube king εχει αντικατασταθει απο ενα barber small fry)

 

IMG_0049.jpg

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ρε παιδιά, με όλα αυτά τα πεταλάκια όταν θέλετε να αλλάξετε ήχο, από πχ κάτι καθαρό(με ένα σωρό εφέ) σε κάτι βρόμικο με άλλα εφέ, τι κάνετε? Σταματάτε το τραγούδι πάνω στο λάιβ και περιμένουν οι άλλοι να πατήσετε τα 25 κουμπιά? Ή αρχίζετε να χορεύετε πάνω στα πετάλια και με τα 2 πόδια?

 

Ρωτάω σοβαρά καθώς εγώ με ένα κουμπί και σε κάποιες αλλαγές ίσα που προλαβαίνω...

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ρε παιδιά, με όλα αυτά τα πεταλάκια όταν θέλετε να αλλάξετε ήχο, από πχ κάτι καθαρό(με ένα σωρό εφέ) σε κάτι βρόμικο με άλλα εφέ, τι κάνετε? Σταματάτε το τραγούδι πάνω στο λάιβ και περιμένουν οι άλλοι να πατήσετε τα 25 κουμπιά? Ή αρχίζετε να χορεύετε πάνω στα πετάλια και με τα 2 πόδια?

 

Ρωτάω σοβαρά καθώς εγώ με ένα κουμπί και σε κάποιες αλλαγές ίσα που προλαβαίνω...

 

ενας 'μαχημος' κιθαριστας εχει κανει 6 τουλαχιστον χρονια μπαλετο.! βασικο.

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου