Προς το περιεχόμενο

The Noiz Playmates Young! (Project:Φωτοπέταλο)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να ρωτήσω ρε παιδιά, με όλα αυτά τα πεταλάκια όταν θέλετε να αλλάξετε ήχο, από πχ κάτι καθαρό(με ένα σωρό εφέ) σε κάτι βρόμικο με άλλα εφέ, τι κάνετε? Σταματάτε το τραγούδι πάνω στο λάιβ και περιμένουν οι άλλοι να πατήσετε τα 25 κουμπιά? Ή αρχίζετε να χορεύετε πάνω στα πετάλια και με τα 2 πόδια?

 

Ρωτάω σοβαρά καθώς εγώ με ένα κουμπί και σε κάποιες αλλαγές ίσα που προλαβαίνω...

 

Αν ξερεις να οδηγεις αυτοκινητο η μοτοσυκλετα κατσε και σκεψου ποσες μηχανικες κινησεις κανεις μεσα σε δευτερολεπτα ενω ταυτοχρονα εχεις αλλου απασχολημενα τα ματια σου και τ αυτια σου... ;)Ε!Καπως ετσι ειναι κι αυτο,συνηθεια και εξικοιωση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμ... γκουχ γκουχ... μα όλο του το σετάπ είναι κατευθείαν από γνωστό (πολύ καλό) αθηναϊκό μαγαζί... μόνο η ταμπέλα "sponsored by..." λείπει!  ;D ;D :P

 

lol lol δικιο εχεις, το μαγαζι ειναι εμφανες αλλα μιας και δεν εχω χρονο να ανεβω κεντρο για να ρωτησω ο ιδιος τιμη ειπα να το ρωτησω καπως πιο διπλωματικα!  ;D

 

Αλλα μαλλον δεν την γλιτωνω τη βολτα μου φαινεται  :D ;D

 

Οποτε με το συμπαθειο αλλα οποιος ενδιαφερεται για καποια απο αυτα νομιζω υπαρχουν τροποι να βγαλει ακρη και εκτος του νοιζ ;)

 

Ναι,ναι πηγαινετε και...παρτε οτι θελετε :)εμενα μην μ ανακατευετε μονο και λετε μετα οτι σας κατεστρεψα οικονομικως ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω και καποιο καιρο, κατεληξα πως δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο το να παιζεις "καρφι"...Προσφερει αμεσοτητα, εκμεταλλευομαι καλυτερα τις δυναμικες κλπ...

...

...

...

...

...

 

Ετσι παιζω καρφι στο G-System  ;D ;D ;D

 

(προσεξτε την ανανεωμενη παντοφλα εν οψη καλοκαιριου!)

 

DSC00309.jpg

 

DSC00313.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος και ο boogie βαλε πανω και το decal!

 

Ηδη εχω εντονες τυψεις που βλεπω τον combo αδειο, αν βγαλω και το mesa boogie δεν θα αντεχω να τον αντικρυζω :'( :'( :'(

 

Μαλλον θα τσιμπησω κανενα decal απο το ebay ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω ρε παιδιά, με όλα αυτά τα πεταλάκια όταν θέλετε να αλλάξετε ήχο, από πχ κάτι καθαρό(με ένα σωρό εφέ) σε κάτι βρόμικο με άλλα εφέ, τι κάνετε? Σταματάτε το τραγούδι πάνω στο λάιβ και περιμένουν οι άλλοι να πατήσετε τα 25 κουμπιά? Ή αρχίζετε να χορεύετε πάνω στα πετάλια και με τα 2 πόδια?

 

Ρωτάω σοβαρά καθώς εγώ με ένα κουμπί και σε κάποιες αλλαγές ίσα που προλαβαίνω...

subfire έγραψες...... ;D ;D ;D ;D

 

πέστα..... ;)

 

Εγώ με ένα (1) πάτημα κλείνω δυο ανοιχτά και ανοίγω άλλα δυο, ή ενεργοποιώ/απενεργοποιώ ολόκληρα τμήματα της αλυσίδας κατά βούληση, ή τα μιξάρω στις εντάσεις που θέλω. Γιατί; Γιατί έτσι μου αρέσει... (no offence to anyone, ειλικρινά).

 

Εννοείται ότι ούτε εγώ θέλω να προσβάλω κανέναν με αυτό που είπα...Ισα ίσα που με ενδιαφέρει να μάθω πως γίνεται αυτό με τα τμήματα της αλυσίδας...

νομίζω γίνεται με Α/Β box, τουλάχιστον εγώ έτσι το κάνω, όπου έχεις ανοίξει από πρίν τα εφέ που βάζεις ταυτόχρονα και απλά κάνεις αλλαγές στα κανάλια μεταξύ καθαρού και των εφέ συνολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

η τελευταια ενσαρκωση της πεταλιερας μου:

 

το κοκκινο πεταλι ειναι ενα ολοκαινουργιο lovepedal 8823 overdrive που με εχει ενθουσιασει. (ειναι πολυ χαμηλο od, κατι αναμεσα σε clean booster/treble booster και overdrive ακριβως ο ηχος που μου αρεσει)..

 

http://www.lovepedal.com/8823.htm

 

.. θα προσεξατε ισως οτι δεν υπαρχει delay - εκανα το λαθος και παρηγγειλα απο musictoyz - τωρα περιμενω την εκβαση του paypal claim γιατι πεταλι δεν ειδα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι προστυχα πεταλια ειναι αυτα ρε alter τι το καναμε εδω μεσα tgp?πετατα ολα και παρε 2 metal zone(σε σειρα) πολυ καλος και γλυκος low gain ηχος ! 8)

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου