Προς το περιεχόμενο

Λαμπατος+rock. Καμια ιδεα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bloody, δεν σε σνομπάρω ρε συ... να, είμαι λίγο μπερδεμένος με το είναι μου τελευταία... καταλαβαίνεις φαντάζομαι...

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, όπως έχω ξαναπεί, η δικιά μου προτίμηση για βρώμικα είναι πάντα ένας "ξεροψημένος" ενισχυτής (που λέει κι ο Freedom) με ελάχιστο "βρώμικο" και ένα ωραίο dirt πετάλι

 

+1000  :) :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον bloody και περιμένω διευκρινίσεις από τον author, ή από το φίλο του, ή και από τους 2!

 

Το βασικότερο ερώτημα βέβαια δεν διατυπώθηκε:

 

Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδία μας Νίκο Τσιαμτσίκα ?!?!?

 

υγ. ολίγον spam  :-[

 

 

Ε = mc^2 = Fb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ροκ με επιφον τότε το καλύτερο ταίρι για αυτή την κατάσταση είναι ένας παλιός καλός marshall dsl που νομίζω έβγαινε σε 50αρι κομπο.

Αν έβρισκες και τον ENGL screamer το παλιό μοντέλο, όχι αυτό με το vintage 30 ηχείο, θα ήταν και αυτός καλή περίπτωση.

Αυτοί οι ενισχυτές είναι για γκαζωμένο ροκ και μεταχειρισμένοι είναι σε καλές τιμές, γύρω στα 600 ευρώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καμία περίπτωση... είναι καλός ροκάδικος ενισχυτής αλλά μινιμαλιστικής σχεδίασης που πολλούς τους ξενίζει πάρα πολύ, και με μηδενικά καθαρά. Κάνε ένα ψαξιματάκι στο φόρουμ, τον έχουμε ξανασυζητήσει πολλές φορές. Και χωρίς τις απαραίτητες διευκρινίσεις που ζητήσαμε στην αρχή, έχουμε μείνει στο ότι θέλει 50ρη και κόμπο, ενώ αυτός είναι 15ρης και κεφαλή (τώρα σκάει μύτη και το κόμπο βέβαια αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ροκ με επιφον τότε το καλύτερο ταίρι για αυτή την κατάσταση είναι ένας παλιός καλός marshall dsl που νομίζω έβγαινε σε 50αρι κομπο.

Αν έβρισκες και τον ENGL screamer το παλιό μοντέλο, όχι αυτό με το vintage 30 ηχείο, θα ήταν και αυτός καλή περίπτωση.

Αυτοί οι ενισχυτές είναι για γκαζωμένο ροκ και μεταχειρισμένοι είναι σε καλές τιμές, γύρω στα 600 ευρώ.

 

 

Να προτεινω και τον marshall JTM60 (reissue του 98) σαν μια καλη περιπτωση. 60W (βγαινει και στα 30), λαμπα, 12" ηχειο celestion. Μεταχειρισμενος γυρω στα 450 - 500. Γενικα η ιδεα ενας combo marshall, second hand νομιζω ταιριαζει στην περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sharpshooter... μια μόνο ερώτηση (ή μάλλον δυο τείνοντας προς... έξι):

 

Τον έχεις δοκιμάσει, για πόση ώρα, σε τι περιβάλλον και με τι καμπίνα;

 

Πόσων ετών είσαι και τι ροκ ακούς;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1, rockaδικος = βρομα

2, εισαι απολυτα καλυμενος μ αυτο

δεν χρειααζεσαι καλο καθαρο για ροκ  ;D ;D ;D

βρωμα θες !!!!!!!!!!!!!!

 

... τεκμηριωμένη επιστημονική προσέγγιση......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου