Προς το περιεχόμενο

Αγορά από αγγλία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φίλοι νοιζ-άδες. Ως γνωστόν οι ερωτήσεις βοηθούν οπότε έχω να θέσω και εγώ μία. :)

 

Τα online καταστήματα -όχι e-bay και τέτοια- χρεώνουν όπως ακριβώς ο thomann ή το playback europe? Δηλαδή η μόνη διαφορά είναι ότι πρέπει να κάνω τον υπολογισμό από αγγλικές λίρες σε ευρώ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά χρεώνουν όπως χρεώνουν όλοι ;)

Η χρέωση και η μετατροπή σε ευρώ γίνεται συνήθως με την ισοτιμία που ισχύει τη μέρα αποστολής

 

Απλά τσέκαρε ΦΠΑ και μεταφορικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεξε μεταφορικά εαν δεν είναι δωρεάν γιατί από Αγλλία είναι φωτιά.Ποιο φθηνά χρεώνουν από αμερική.... ???τόσο καλά!(αυτά για αγορές από ebay, για οnline shop ίσως δεν ισχύει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...Ως γνωστόν οι ερωτήσεις βοηθούν οπότε έχω να θέσω και εγώ μία. :)

 

Τα online καταστήματα -όχι e-bay και τέτοια- χρεώνουν όπως ακριβώς ο thomann ή το playback europe? Δηλαδή η μόνη διαφορά είναι ότι πρέπει να κάνω τον υπολογισμό από αγγλικές λίρες σε ευρώ ???

 

Η μετατροπή από ευρώ σε λίρες (ή άλλο ξένο νόμισμα) γίνεται από την τράπεζά σου εδώ, είτε στείλεις έμβασμα είτε πληρώσεις με κάρτα. Ο άγγλος εισπράττει λίρες. Από την τράπεζά σου μπορείς να ενημερωθείς για την ισοτιμία που θα χρησιμοποιηθεί κατά περίπτωση. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου