Προς το περιεχόμενο

Ποιά 12χορδη ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επαναφέρω το θέμα καθώς σκέφτηκα να πάρω μια 12χορδη.

Με ενδιαφέρει όσο πιο χαμηλή τιμή καθώς θα την έχω για να παίζω μία στο τόσο (έχω άλλες 2 ακουστικές). Δε θα πω πόσο διαθέτω καθώς θέλω να δώσω όσο το δυνατόν λιγότερα. Στα γνωστά ιντερνετομάγαζα έχω βρεί αρκετές (Harley benton, Cort, Ibanez κλτπ). Έχετε δοκιμάσει κάποια τόσο low budget 12χορδή? Ποιά προτείνετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάρε Cort να δεις την υγεία σου !

Μπορείς να βρεις ακόμα και με 400 ευρώ με μασίφ ξύλα.Και οι πιο φτηνές με τα λαμινε αξίζουν. Η λύση harley benton είναι απλά αν θες να έχεις ένα 12χορδο κουπί στην κατοχή σου

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λύση harley benton είναι απλά αν θες να έχεις ένα 12χορδο κουπί στην κατοχή σου

Έχεις πάει βαρκάδα με ένα και το λες ή είναι μία απλή υπόθεση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω πιάσει μια strat και μια ακουστική και οι 2 ήταν για να τις κρεμάσεις πάνω από το τζάκι. πάρε μια να την έχεις αν δεν θες να ασχοληθείς σοβαρά ή αν δεν έχεις απαιτήσεις

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οι guild θεωρουνται παραδοσιακα πολυ καλη επιλογη για δωδεκαχορδες.. επισης οι taylor κινουνται πολυ λογω καλου playbility, και δεν ειναι και τοσο ακριβες αν ψαξει κανεις τα μεταχειρισμενα (γυρω στα 700-800 ευρω η και λιγοτερα βρισκεις) ... πχ. ebay

 

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=taylor%2012%20string&_dmpt=Guitar&_fcid=80&_localstpos=&_sc=1&_sop=15&_sticky=1&_stpos=&gbr=1

 

ενα θεμα που πρεπει να προσεχτει ειναι οτι μερικα μοντελα απο 12χορδες προοριζονται γαι χαμηλοτερα κουρδισματα, οποτε αν καποιος θελει το στανταρ κουρδισμα πρεπει να τσεκαρει οτι η συγκεκριμενη κιθαρα το υποστηριζει..

 

εγω παντως που ψαχνω καιρο για 12χορδη μαλλον θα παρω μια σειρα 4 η 5 της taylor οταν πετυχω μεταχειρισμενη (αριστεροχειρη.... :( )..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γυρω στα 700-800 ευρω η και λιγοτερα βρισκεις)

Όπως έγραψα πιό πριν, θέλω να δώσω όσο πιο λίγα γίνεται. Αν ήταν αν έδινα 700-800 δε θα ρωτούσα  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

δυστηχος ακομα δεν εχω αποκτισει αυτην την 12χορδη ηλεκτρικιΑ που θελω αλλα πλεον ειμαι αρκετα κοντα!

ομως τις τελευταιες μερες μου την εχει βαρεσει να βρω telecaster 12χορδη. εψαξα απο εκει εψαξα απο εδω δεν μπορεσα να μαζεψω πολλες πληροφοριες.....

ξερει μηπως κανεις εαν βγαινουν η καποια σελιδα πο να μπορω να δω τα χαρακτηριστικα τους?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου